Programy dla inżynierów budownictwa

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Kaczy1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2012, 19:20
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86

Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: Kaczy1990 »

Witam, planuję się przesiąść na linuxa. Mam jednak problem z zamiennikami dla programów których używam. Na co dzień do sporządzania rysunków używam AutoCADa. Jako zmiennik znalazłem DratfSight. Cieszę się bardzo, że takie coś istnieje, ale... Ważniejszym program dla mnie jest jednak program do wykonywania obliczeń statyki elementów budowlanych. Obecnie używam SOLDISa. Jest darmowy do użytku prywatnego i komercyjnego. W pełni mi wystarcza jako narzędzie pracy. Nie mogę znaleźć takiego programu pod linuxa. Może znacie jakiś program? SOLDIS ma możliwość uruchomienia się bez instalacji. Pobiera się program i odpala. Czy to można jakoś wykorzystać i odpalić go pod linuxem? Jeżeli tak, może ktoś sprawdzić jak to działa i jak się odpala?
Awatar użytkownika
December0123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2012, 15:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: December0123 »

Niestety nie mam nic wspólnego z Twoją dziedziną, więc nie podam Ci innych programów, ale możesz spróbować uruchomić SOLDIS pod wine (jest to takie cudenko, które pozwala na uruchomienie niektórych windowsowskich programów pod linuxem). Zainstaluj wine, przejdź do folderu, w którym masz ściagnięty SOLDIS, a następnie otwórz tam terminal i wpisz np.

Kod: Zaznacz cały

 wine soldis.exe 
Nie gwarantuję, że zadziała, ale być może Ci się poszczęści.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: Knopper90 »

Cześć. Jestem na inżynierii produkcji i używamy autocada w dziedzinie mechanicznych. Autocad spokojnie działa pod wine. Ja używam wersji 2004. Soldisa też kojarzę ale próbowałem uruchomić go pod wine w Ubuntu 10.04 LTS. Ciął się trochę ale było znoście. Autocad 2004 działa prawie bardzo dobrze ale potrafi czasem zaskoczyć (ale możliwe dlatego, że używam Aptosida zamiast Ubuntu). Słyszałem nieoficjalnie, że Autocad 2013 chodzi bez błędnie pod Wine. Jak będziesz miał problemy z instalacją autocada zainstaluj POL czyli play on linux i tam w zakładce programy lub inne programy będziesz miał opcję instalacji autocada. Wybierasz, którą wersję, wkładasz płytkę i instalujesz a POL ściągnie odpowiednią lub skonfiguruje wine pod autocada. Soldisa nie pamiętam czy da się przez POL. Musisz już sam spróbować.
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Kaczy1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2012, 19:20
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: Kaczy1990 »

Autocad jest dla mnie niczym innym jak prostą komputerową deską kreślarską. Program za nas nic sam nie narysuje a kosztuje majątek. Też obecnie jestem na etapie kończenia studiów inżynierskich. W przyszłości chciałbym mieć własne biuro projektowe. Policzyłem kiedyś, że na jedno stanowisko robocze trzeba wydać od 40-50 tysięcy złotych. To takie ostrożne rachunki. Większość tych kosztów to programy takie jak Autocad, Robot, MS Office, Windows. Próbuję od jakiegoś czasu znaleźć zamienniki dla tych programów działające pod linuksem. Zamienniki znalazłem DraftSight-Autocad, Robot-SOLDIS, MS Office-LiberOffice, Windows-Linux. Kiedyś czytałem, na forum soldisa, że mogą zrobić wersję na linuksa, bo to nie jest żaden problem. Jednak nic w kierunku tego nie poczyniono. Trochę szkoda, bo byłby to niewątpliwy przełom. Takiego program nie ma na linuxa. Autocad ma kilka zmienników, linuksów jest kilka, pakietów biurowych też. Więc jeżeli ktoś może to byłbym wdzięczny, jakby sprawdził czy SOLDIS działa pod linuksem, czy da się go odpalić. Program można pobrać z tej strony http://www.soldis.com.pl/. W zakładce download jest wersja portable.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: mistrz1 »

Możesz zainstalować na Windowsie Ubuntu lub Kubuntu przez wubi. Instalacja wygląda, jak instalacja zwykłego programu dla Windowsa i w taki sam sposób się odinstalowuje. Wtedy będziesz mógł sprawdzić różne programy i gdy już ci się spodoba zainstalujesz w standardowy sposób.
http://www.ubuntu.com/download/desktop
http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download
http://www.ubuntu.com/download/help/ins ... th-windows
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Kaczy1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2012, 19:20
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: Kaczy1990 »

Próbowałem tej metody, ale niestety nie mogę odpalić ubuntu. Po restarcie komputer, gdy wybieram Ubuntu, pokazuje mi się czarny ekran i pisze grub. Z tego co pamiętam to ten cały program do odpalania systemów. Nie za bardzo się orientuję co z tym zrobić. Może to przez to, że podczas instalacji pobierana jest chyba wersja x64, a ja mam dość stary laptop i potrzebował bym x86. Może spróbuję jeszcze z xubuntu, ale wątpię żeby zadziałało. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Programy dla inżynierów budownictwa

Post autor: mistrz1 »

Najpierw ściągnij Ubuntu w wersji 32bity, później wypal na płycie. Ściągnij wubi i zainstaluj. Włóż płytę z Ubuntu i uruchom wubi, wtedy nie będzie ściągał, tylko użyje tej z płyty (nie pamiętam, czy nie należy wskazać mu ścieżki). Ubuntu ściągnij z ubuntu.com, bo remiksy nie zadziałają z wubi.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości