Po instalacji Ubuntu brak mozliwości uruchamiania Windowsa

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Riggs935
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2012, 18:55

Po instalacji Ubuntu brak mozliwości uruchamiania Windowsa

Post autor: Riggs935 »

Wita,. Otóż mam problem. Zainstalowałem sobie Ubunt u12.04. Zdziwiłem się bo, instalator nie prosił nawet o wybór partycji (wybrałem opcje instalacja obok Windowsa). Po pomyślnej instalacji, okazało sie że nie moge odpalić Windowsa. Nie wyświetla się żadne okienko z wyborem systemu. ponadto, przez jakiś czas na monitorze wyświetla się napis; poza zakresem pracy: 92.9 Khz / 58 Hz. Ni ewiem co zrobiłem źle. Reinstalowałem linuxa z wyborem partycji, ale problem jest taki sam. Nie wiem co mam zrobić, bo nic nie chce działać. Próbowąłem już różnych rzeczy, ale nic nie chce działać. Dodam tylko, że ubuntu 9.10 dział normalnie - instalowałem go przez Wubi - i działa normalnie - pokazuje sie wybór systemu. Próbowałem instalować 11.10 12.04 przez wubi, ale po restarcie kiedy wybieram ubuntu, to wtedy wyskakuje taki bład: try hd0,0 ntfs5: error "prefix" is not set.
Poradźcie coś....
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z Ubuntu 12.04 - brak mozliwości uruchamianie Windowsa

Post autor: marcin1982 »

Nie wyświetla się żadne okienko z wyborem systemu. ponadto, przez jakiś czas na monitorze wyświetla się napis; poza zakresem pracy: 92.9 Khz / 58 Hz.
Spróbuj uruchomić system z opcją nomodeset. Hałtu:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1613132
Poza tym błąd taki oznacza problem ze sterownikami do karty graficznej, a pośrednio z wykryciem parametrów pracy monitora / matrycy.
Co do błędu:
try hd0,0 ntfs5: error "prefix" is not set.
Uruchom dowolne livecd i podaj wynik skryptu boot_info_script:
http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/
Jak go uruchomić - znajdziesz w samym pliku skryptu. Wyniki będą w pliku RESULTS.TXT. Wynik pokaże co dokładnie masz i na jakich partycjach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości