Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
kowal175
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2010, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: kowal175 »

Witam. Jestem laikiem w sprawach Ubuntu. Zainstalowałem system na stacjonarnym PC i chciałbym mieć go również obok Windowsa 7 na Nokii Booklet 3g . Po spreparowaniu nośnika usb nebook prezrywa instalację na samym początku. Przerabiałem to z wersją Ubuntu na PC jak i na laptopa ale zawsze instalacja stawała na samym początku. Co robię żle?
Awatar użytkownika
pcz_07
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 31 maja 2006, 17:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: pcz_07 »

A próbowałeś instalacji z pendriva?
Acer Aspire One D250 Ubuntu 10.04.3 LTS PL
kowal175
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2010, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: kowal175 »

Tak-bez efektu.roblem leży po stronie grafiki z tego co przeczytałem. W tym sprzęcie jest GMA 500 która nie działa pod Ubuntu 10.4.
Ron
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2009, 19:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: Ron »

Ja mam w netbooku grafike Intel GMA 500 i zainstalowałem bez problemu Ubuntu 10.4 Netbook Remix.
nessuno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: nessuno »

Mam podobny problem. Zassałem dziś lamparcika 10.04pl Ale za żadne skarby nie mogę zmusić go do instalacji na booklecie.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie poczytam.
Zaczęło się tak:
Windows suck, niech będzie ubuntu ( do tej pory moje przygody z linuxem kończyły się szybko- jedyne co wytrwało to xbmc jako stacja do filmów itp). Zassałem lamparta za pomocą unetbootin przygotowałem pendrajva i w drogę. Niestety pojawiło się jedynie ładne logo ubuntu, pasek postępu z kropeczek i na tym kończymy. Dalej czarny ekran. Po naciśnięciu on/off pojawia się logo pożegnalne logo. Na innym penku i po kolejnym przygotowaniu też nic się nie zmieniło. Jeśli ktoś ma potwierdzone że da się to zrobić za pomocą płyty to kupię napęd zew. ale wolałbym nie.

Sprawa druga ( może ktoś wie i to rozwiąże problem) czy pod linuxem będzie działał modem gsm ? Jeśli nie to sprawa się zamyka bo to obecnie ( i przez kilka mieś tak będzie ) mój jedyny dostęp do netu ( o gps nie wspominam bo to pewnie myślenie magiczno-życzeniowe).

Pozdrawiam
marcinulus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 24 cze 2010, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: marcinulus »

Kilka razy miałem problem z instalacją ubuntu z pendrive. Pomogło ponowne nadpisanie pendrive (okazało się że jeden z moich starszych penów miał taki błąd że nic już się z nim nie dało zrobić i poszedł do kosza) Ostatecznie wszystko się udało. Jestem również zainteresowany jak pójdzie ci ta instalacja na booklecie. Szkoda tylko że ten komputer nie ma portu ethernetowego .... to jego największa i praktycznie jedyna wada.
GPS-a bym nie skreślał. Mam antenę na bluetooth-a i są do pobrania programy pozwalające na odczytywanie różnych informacji o położeniu. Sama nawigacja to chyba jeszcze abstrakcja. Choć nie wiem czy N900 (działająca przecież na linuxie Maemo) nie ma OviMaps..... :)
nessuno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: nessuno »

Hej. jak wspomnialem probowalem na dwoch penkach. W dostaku takich z ktorych inne kompy leca bez problemu z wer live.
Co do gps,a- abstrakcja jest korzystanie z gps na bt poniewaz booklet ma wbudowany gps. I mi wlasnie o ten wbudowany chodzi. wystarczy ze bedzie pokazywal moja pozycje na mapie (nie potrzebuje navi w lapku). Co do ovi maps, to pomylka. Mam N900 i powiedzmy ze pozwala sie to orientowac w terenie bo nawigacja bym tego nie nazwal.

Port eternetowy akurat mi jest zupelnie zbedny. Pozatym te wade jesli dobrze kojarze mozna zniewlowac za pare zl.Za to ma wbudowany modem gsm, ekran o normalnej rozdzialce, HDMI, pasywne chlodzenie ( cichy, nie syfi sie w srodku, zre mniej pradu), dlugi czas pracy na aku i jest ladnie zapakowany ( to tak w klimacie prezentow swiatecznych :) )
Koniec gadania o pupie maryny, czas do pracy czyli jak zmusic linke do pracy na Nokii (najchetniej w wer live na poczatek).
Lub jeszcze gorzej- chwilowo mieszkam w Plocku- moze ktos chce sie spotkac (ostatecznie Wawa ale tam zazwyczaj jestem w cholere zabiegany i moze byc trudniej).

EDIT:
hmmm gdy zacząłem pisać wątek miał ok 600 wyświetleń. W tej chwili ma ponad 2700.
Nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie ? Nie ma rozwiązania ? Jest tak banalne że aż nie chce Wam się pisać ?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: e X t 7 3 »

nie używaj ubetbootin do Ubuntu ;) po drugie uruchom Ubuntu z płytki na jakimś kompie i stamtąd usb-creator-gtk wypal obraz na penie. Powinno działać ... po trzecie jeśli masz modem wbudowany przed instalacją wyjmij kartę sim ! po instalacji możesz ją włożyć ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
nessuno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: nessuno »

Hej
Dzięki za odpowiedź, poszukam zaraz jakiegoś kompa z cdromem :D dam znać jak poszło.

PS A czy dużym problemem będzie z grubsza opisać co to Twój najnowszy kernel ? ( lub pod jakim hasłem szukać tego ?)
Mam tylko łącze komórkowe i owszem mogę poszukać ale przy tych prędkościach to mi tydzień zajmie :(
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: e X t 7 3 »

Witaj znajduje się w wątku o optymalizacji, a ostatni tutaj.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Ubupek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 21 wrz 2009, 13:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: Ubupek »

Witaj, jak masz problem z instalacją z pendriva to najszybciej i najprościej będzie zainstalować z dvd na sznurku ;)
Ja tak zrobiłem na netbooku bez cd/dvd i poszło bezproblemowo (acer).
Samo zaś używane dvd na sznurku dla laptopów można kupić na alledrogo w cenie dobrego pendriva ;)
GNU/Linux: dom - Slackware na blaszaku i laptoku; praca - Slackware na blaszakach, Ubuntu na laptokach
nessuno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: nessuno »

Hej
Wielkie dzięki eXt73, Twoja porada żeby to zrobić przez płytę podziałało.
"Szczęśliwie" mam linuxa i nawet windę obok ( z 5 razy instalowałem tworząc różnego rodzaju partycje, aż trafiłem).
Problem był z grafiką ale za pomocą google znalazłem rozwiązanie ( https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport ... dsPoulsbo/ ). Co prawda niewiele jeszcze rozumiem z tego co zrobiłem ale na szczęście nie muszę już tego oglądać w rozdziałce 800x600.
Za to pojawiły się inne problemy. Przy próbie zainstalowania flasha prawie wszystko się udało, niestety przy fullscrenie filmy z youtuba dają tylko białe tło. Nie wiem czy opisywać tutaj czy w innym wątku, ale pewnie gdzieś się przeniosę z tym problemem. Nie działa też "videło" czyli nie mogę odtwarzać filmów. Jeszcze nie rozgryzłem co to mplayer-vaapi i czy pomoże mi widzieć filmy jakby mi się w trasie nudziło.


Modem działa bezproblemowo ale ! Ktoś wie jak zrobić żeby działał jeszcze GPS ?

Czas poczytać te czary mary o optymalizacji ...
kurson
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Jak zainstalować Ubuntu na Nokia Booklet?

Post autor: kurson »

Dodam coś od siebie. Instalowałem dziś kilkuktrotnie najpierw Xubuntu, a potem Ubuntu na Nokii. Odpalanie z pen drive bez problemu; z płyty nie działała mi mysz i zmniejszyła się rozdzielczość, ale strzałkami i tabulatorem dałem radę.

Niestety za każdym razem po instalacji dostawałem czarny ekran. Nie wiedziałem co się dzieje, bo nie miałem żadnego komunikatu o błędach - po prostu czarna dziura. Instalowałem więc ponownie: raz z dostępem do netu i aktualizacjami, raz bez. Raz z kartą sim wewnątrz, raz bez - nie było różnicy, zawsze kończyłem na czarnym ekranie.

Skorzystałem z porady na stronie https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport ... rdsPoulsbo, a konkretnie wykonałem poniższe polecenia

Kod: Zaznacz cały

Switch to a console - Ctrl-Alt-F1
Restart X with 'sudo service lightdm restart'
I momentalnie zaskoczyło. Czyli cały czas wszystko się udawało, a jedynie tych kilka linijek kodu dzieliło mnie od dostępu do systemu.

Teraz aktualizuję, bardzo mnie ciekawi czy później będzie trzeba wklepywać komendę za każdym razem, czy system już "zaskoczy" na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość