wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
pin54
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: pin54 »

Czy jest jakiś sposób żeby dodać skróty do programów wine w panelu uruchamiania? Próbowałem coś wyklikać ale mi się nie udało, próbowałem wygooglać i też nic nie znalazłem. Oczywiście chodzi o to, że dodanie do panelu odpalonego programu powoduje powstanie linku który nie działa.
Jeżeli się nie da do panelu to może chociaż na pulpit? Problem w tym, że jeżeli stworzę dowiązanie w katalogu w którym jest plik exe to wszystko działa poprawnie. Jeżeli przeniosę dowiązanie na pulpit to program się odpala, ale niestety tak jak by był odpalany pierwszy raz (brak ustawień, brak loginów itp.).

EDIT:
zapomniałem dopisać, że akurat w tym przypadku chodzi o program MetaTrader 4 z AdmiralMarket
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: neo86 »

A funkcja z prawego przycisku myszy " utwórz dowiązanie " nie działa ? Potem taki aktywator przenosisz sobie na pulpit lub na panel ... ja w ten sposób zrobiłem skrót do jednego z pewnych programów pod windows i działa ...
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: Dominbik »

funkcja z prawego przycisku myszy "utwórz dowiązanie" działa. terminal też działa, man działa, itnernet działa i wszystko inne działa. gorzej, że mózg nie działa prawidłowo albo za mało IQ ma
rozwiązanie problemu;
-Wrócić do Win$hita
Awatar użytkownika
Dwigatjel
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: Dwigatjel »

ehhhh jak ja lubie jak po kimś jadą....
otóż jeśli używasz 10.04 to kliknij prawym na menu i wejdz do edycji menu potem dodaj aktywator wybierz ikonę i polecenie to będzie:

Kod: Zaznacz cały

wine /sciezka/do/aplikacji/w/home.exe
i taki aktywator powinien działać.
pozdro.
pin54
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: pin54 »

Dominbik pisze:funkcja z prawego przycisku myszy "utwórz dowiązanie" działa. terminal też działa, man działa, itnernet działa i wszystko inne działa. gorzej, że mózg nie działa prawidłowo albo za mało IQ ma
rozwiązanie problemu;
-Wrócić do Win$hita
Na szczęście, nawet jeżeli miałbym zbyt niskie IQ to nie jest ono bezwzględnym miernikiem inteligencji absolutnej, pozostają jeszcze inne 'płaszczyzny rozwoju', jak inteligencja emocjonalna, której 'przejaw' możemy zaobserwować w powyższym cytacie. Autora pozdrawiam, a jego rodzinie i znajomym serdecznie współczuję ciężkiego współżycia.
Ps. 'mózg ma za mało IQ' ... 'ciekawa' konstrukcja językowa. Nie czytasz zbyt dużo książek, prawda?
Dwigatjel pisze:ehhhh jak ja lubie jak po kimś jadą....
otóż jeśli używasz 10.04 to kliknij prawym na menu i wejdz do edycji menu potem dodaj aktywator wybierz ikonę i polecenie to będzie:

Kod: Zaznacz cały

wine /sciezka/do/aplikacji/w/home.exe
i taki aktywator powinien działać.
pozdro.
Taki skrót działałby mi na 100%...tylko, że mam 12.04 i unity - nie potrafię się w nim za bardzo odnaleźć. Mogę dodać dowiązanie, ale tak jak pisałem ono nie działa po przeniesieniu na pulpit (nie wiem czemu, program się odpala na ustawieniach defaultowych) - nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób 'ręcznie' edytować to dowiązanie, chyba po prostu nie da rady. Oczywiście mogę problem obejść dookoła, wrzucić plik ze skryptem do katalogu w .wine i do niego dowiązanie i pewnie zadziała, tylko że wolałbym wykorzystać jakiś 'firmowy' mechanizm zamiast za każdym razem tworzyć swój własny.

To dowiązanie na pulpicie to i tak jest dla mnie rozwiązanie 'awaryjne', bo ja lubię mieć pulpit czysty, dlatego chciałbym dodać skrót do panelu uruchamiania, a nie znam innego sposobu (który jak pisałem nie działa) jak tylko odpalenie programu, kliknięcie prawym i "dodaj do panelu uruchamiania". ....W sumie to znam inne rozwiązanie, ale to jest tylko proteza - dodać skrót tak jak opisałem wyżej, a następnie w MyUnity ->quicklist -> launcher i dodać polecenie. To działa tylko, że ma 2 wady, niezbyt poważne ale upierdliwe:
- trzeba kliknąć na ikonę i dopiero po rozwinięciu listy wybrać polecenie
- nie można tu edytować całego 'dowiązania', ikona zawsze będzie od wine

EDIT:
Dwigatjel - mistrzu, chyba właśnie rozwiązałeś mój problem :) brakowało mi słowa 'aktywator' żeby znaleźć rozwiązanie :)

EDIT2:
może to komuś jeszcze pomoże
Własne aktywatory w unity
Awatar użytkownika
Dwigatjel
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: wine - skróty na panelu lub chociaż pulpicie

Post autor: Dwigatjel »

@pin54 hehe dzięki jeszcze można się obejść bez edycji plików samemu ;)
Do robienia prostych aktywatorów można użyć narzędzia

Kod: Zaznacz cały

gnome-desktop-item-edit
zainstalujemy to komendą:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --no-install-recommends gnome-panel
potem jak chcemy utworzyć aktywator to:

Kod: Zaznacz cały

gnome-desktop-item-edit --create-new
i mamy stare dobre narzędzie do tworzenia aktywatorów.
Dodam, że w UbuntuTweak możemy aktywować skrypt w Zarządzanie -> Skrypty o nazwie Utówrz aktywator... i będziemy mogli w Nautilusie pod PPM tworzyć aktywatory.

Aby aktywator był widoczny w Dashu Unity musimy go umieścić w katalogu:
~/.local/share/applications
i potem możemy go wyciągnąć na panel boczny.

tak jakby ktoś to kiedyś znalazł ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości