[Rozwiązany] Dysk zewnetrzy LVM+LUKS nie montuje się.

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

[Rozwiązany] Dysk zewnetrzy LVM+LUKS nie montuje się.

Post autor: zovalik »

Problem mam z podmontowaniem dysku zewnętrznego na którym jest LVM+LUKS.
Dysk ten normalnie siedzi sobie w laptopie i jest na nim zainstalowany Ubu 12.10 z opcją szyfrowania LUKS w LVM. Kiedy dysk jest w laptopie normalnie bootuje, podaję hasło do enkrypcji dysku, potem hasło systemowe i działa.
Jednak ostatnio zamarzyłem sobie poużywać ten dysk jako przenośny. Wsadziłem go więc w obudowę i próbowałem podłączyć do innego laptopa.
Wszystko fajnie, partycja boot (która jest nieszyfrowana) się ładnie montuje i działa. Wyskakuje monit o hasło do zaszyfrowanej części dysku, wpisuję je (100% wpisuje je dobrze) a tu Ubuntu wita mnie komunikatem:

Kod: Zaznacz cały

"Error unlocking /dev/sdb5: Command-line `cryptsetup luksOpen "/dev/sdb5" "luks-d8ed89e0-a3ab-469f-929d-b50604e252e3" ' exited with non-zero exit status 1: Failed to access temporary keystore device.
Failed to read from key storage."
Jak to ustrojstwo zamontować?

EDYTA: Rozwiązaniem było przejechanie dysku fsck oraz (jeśli próbujemy otworzyć ten dysk na maszynie szyfrowanej luks+lvm) zmiana nazw LV i VG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości