[SOLVED]instalacja 12.10 obok win8 i karta nvidia

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
dooshpastesh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2010, 15:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[SOLVED]instalacja 12.10 obok win8 i karta nvidia

Post autor: dooshpastesh »

Witam. Niedawno stałem się posiadaczem laptopa Asus ROG o takich parametrach: Win8 x64, nvidia gtx 660m (to chyba tyle co potrzeba do rozwiązania moich problemów).
Problem jest taki:
Odpalam LiveUSB (w LiveCD jest to samo) i wybieram "try ubuntu..." i oczywiście pojawia się blackscreen. Z kolei z parametrem nomodeset pojawia się logo ubuntu z paskiem ładowania po czym wywala mnie do terminala... startx wywala błąd Xorg...
Z kolei gdy próbuję opcję "install ubuntu" już od razu wpisuję nomodeset i po ekranie z logiem ubuntu normalnie pojawia się instalator! I tu pojawia się kolejny problem gdyż ten staje w miejscu na ekranie wyboru doinstalowania aktualizacji i zewnętrznych wtyczek.
Co robić by przejść te trudności?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 14:31 przez dooshpastesh, łącznie zmieniany 2 razy.
bokor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2013, 14:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: instalacja 12.10 obok win8 i karta nvidia

Post autor: bokor »

tez właśnie siedzę i kombinuję jak zainstalować Ubuntu (dokładnie 12.10 64bit) obok Win 8 x64.
Mam Asusa R700V
-proc : i7-3610QM
-grafa:Geforce 635M


Na początku miałem dokładnie to samo co ty (czyli black screen). Pogrzebałem trochę po biosie u ustawiłem secure boot na disable, oraz przy ustawieniach USB na Auto (jak będę robił reseta to wejdę do biosu i podam dokładne info).
Na razie udało mi się bez problemów ruszyć wersję live z pendrive.

Aha, jak masz UEFI to musisz koniecznie instalować wersję amd64. Jak ruszę dalej z instalacją to dam znać.

Ustawienia w Biosie które zmieniłem :
Legacy USB support - AUTO
Fast Boot - DISABLED
Secure boot Control - Disabled
dooshpastesh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2010, 15:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: instalacja 12.10 obok win8 i karta nvidia

Post autor: dooshpastesh »

Zastanawia mnie tylko jedno, że instalator się odpala a livecd nie... Podejrzewam, że problem leży po stronie nvidii i braku sterowników. Wcześniej miałem podobny sprzęt asusa z tą różnicą, że karta była właśnie geforce i nie było problemu z interfejsem.
Oczywiście mam 64bit wersję ubuntu. Pomotam trochę w biosie jeszcze bo chyba nie przestawiłem Legacy... Ale to chyba nie o to chodzi tylko właśnie o sterownik gfx.

-- 26 sty 2013 11:16 --

W moim biosie jest jeszcze taka funkcja jak: ENABLE CSM w menu BOOT i dzięki włączeniu jej podczas wyboru dysku z jakiego ma się załadować system pojawiła się dodatkowa opcja.
Wcześniej miałem tylko P1: (dysk twardy) i UEFI: ( cd-rom lub pendrive z którego startowałem instalator). Teraz dodatkowo doszła opcja P2: ( cd-rom lub pendrive).
Po wybraniu jej Livecd w końcu ruszył! Niestety instalacja, jak już pisałem wcześniej, staje na ekranie wyboru zainstalowania aktualizacji poczas instalacji i zewnętrzych kodeków.
Może mam kopniętyy obraz płyty??? sprawdzę mdsum i odpiszę. Jeśli mdsum się będzie zgadzało to jestem w kropce.

-- 26 sty 2013 11:26 --

Poszło. dopiero za drugim razem po tych ustawieniach:
1. Utworzyłem wolną przestrzeń na dysku.
2. W biosie przestawiłem Fast boot na disabled, secure boot control na disabled oraz Enable CSM.
3. Podczas wyboru nośnika do zabootowania wybrałem P2 a nie UEFI.
4. Instalujemy normalnie ubuntu (wybieramy instalację obok win8, instalator sam wypełni wolną przestrzeń dyskową)
5. Po zakończeniu instalacji nie uruchamiamy ponownie komputera tylko instalujemy boot-repair wpisując w konsoli:

Kod: Zaznacz cały

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair && sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair
6. wybieramy domyślne przywrócenie programu rozruchowego i postępujemy zgodnie ze wskazówkami.
GOTOWE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości