[SOLVED] RecordMyDesktop jak nagrać dźwięk? (Jack odpada)

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
Nem
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

[SOLVED] RecordMyDesktop jak nagrać dźwięk? (Jack odpada)

Post autor: Nem »

Chciałam sobie nagrać KlysTracka i wrzucić na YT. Niestety RecordMyDesktop nie raczy nagrywać dźwięków. Gdzieś znalazłam informację, że trzeba włączyć mikser pulse i tam ustawić, niestety w urządzeniach nagrywających nie mam nic...
Moja karta muzyczna to HDA ATI SB, przynajmniej tak rozpoznaje ją alsamixer z konsloli. A Jack odpada bo nie potrafię go zmusić do pracy, sypie błędami na prawo i lewo. Proszę o pomoc, dla mnie to dość ważna sprawa...
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 19:43 przez Nem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BPS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: RecordMyDesktop jak nagrać dźwięk? (Jack odpada)

Post autor: BPS »

Miałem tak samo, dźwięk pojawił się jak zrobiłem to co napisałem poniżej:
1. Zainstaluj pakiet pavucontrol zawierający program PulseAudio Volume Control.
2. Uruchom recordmydesktop, w oknie konfiguracji zakładce "Sound" zamiast DEFAULT wpisz małymi znakami pulse, zamknij okno konfiguracji aby zapisać nowe ustawienie.
3. Uruchom Sound & Video -> PulseAudio Volume Control, pokaż zakładkę Recording.
4. Rozpocznij nagrywanie, w oknie kontroli głośnosci pokaże ci się recordmydesktop jako wpis na liście aplikacji rejestrujacych dźwięk.
5. Kliknij w przycisk "Built-In Audio Analog Stereo" i z rozwiniętej listy wybierz "Monitor of built-in Audio Analog Stereo", dźwięk w nagraniu powinien pojawić się od tego momentu.

Moje eksperymenty wykazały że powyższe kroki należy wykonać tylko jeden raz, potem system w jakiś sposób pamięta te ustawienia i wystarcza jedynie uruchomić nagrywanie w recordmydesktop.

Nie wiem czemu trzeba zrobić to tak jak opisałem, poprostu jakieś 3 tygodnie rwałem sobie włosy z głowy nad rejestrowaniem dźwięku, klikałem na oślep i coś z tego wyszło :roll:

:boat:
Awatar użytkownika
Nem
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: RecordMyDesktop jak nagrać dźwięk? (Jack odpada)

Post autor: Nem »

Działa :) Jesteś genialny :) Dziękuję :)

Oto dowód ;) http://www.youtube.com/watch?v=y56MlGMe1Jc
Tripix
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 218
Rejestracja: 12 wrz 2008, 06:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [SOLVED] RecordMyDesktop jak nagrać dźwięk? (Jack odpada)

Post autor: Tripix »

Że tak nie grzecznie odkopię, fakt - nagrywa, ale tylko to co dzieje się na kompie, da się tak by przychwytywało także mikrofon?.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość