Ubuntu 12.04 czy 12.10

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
mordzik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: mordzik »

Witam jak w temacie. Co byscie polecali na Desktop kiedys ktory byl high end. I wiem przepraszam ze pisze bez polskich liter ale nie mam dobrze skonfigurowanej klawierki na tym systemie ;). System bedzie mi chcial sluzyc jako stacja do gier / multimedia. Jakich gier. Dokladnie Paru ze steama czyli CS:S TF2 HL1 DOTA2 I do jednej gry z POL(Play On Linux) League of Legend.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: Jusko »

12.04 LTS - spokój na parę lat, a tak co parę miesięcy musisz aktualizować o numerek wyżej/instalować od nowa wydanie. Minus - LTS lubi być nieco przymrożony pakietami tak po roku/dwóch, więc jeśli pędzisz za nowymi numerkami sterowników/programów/kerneli, to normalne wydania Ubuntu jak 12.10 są dla Ciebie. W przypadku Ubuntu - nie zawsze gonienie za nowym numerkiem wydania jest dobre, gdyż nowe nie musi być stabilne.
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: witek »

Miałem 12.04 zainstalowałem 12.10 i nie jestem zadowolony. Niestety net mam szerokopasmowy, więc szkoda mi na nowo stawiać 12.04 i instalować co tam potrzeba. Ogólnie od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że jeżeli mam zmieniać na kolejne wersje, to tylko wydania kwietniowe. Wydanie 13.04 już za pasem więc warto troszkę poczekać. Wydania październikowe jakieś takie lewe są - to chyba wina wakacji :)
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: linuxozaurus »

Ja z wydania 12.10. Zrezygnowałam ale czekam na 13.04. Ja bym się po czekała do wydania 13.04 finalnego lub RC ,które będzie 18 kwietnia.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: zovalik »

Jeśli do gier to chyba najlepsze są najnowsze wydania.
mordzik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 12.04 czy 12.10

Post autor: mordzik »

Mi wlasnie chodzi o to zeby co pare miesiecy nie instalowac tylko czasem zrobic update i zeby to było dosc stabilne. Wczesniej uzytkowalem debiana sida. Lecz z powodu fglrx musialem z niego zrezygnowac co mnie lekko nie pociesza. Ale coz ostatnio bawilem się troche z 12.10 ale jak dla mnie jest nieco niestabilne. Po zaladowaniu fglrx z AMD site. Zaczol się nieco rypac. Do tego te unity jakoś mi mega nie pasuje wolalbym gnome3 z shellem. I to mnie wlasnie boli nieco ze nie ma tego w standardzie a jestem lekko pedantyczny i mi się nie oplaca wg mnie instalowac z unity potem wywalac unity i doinstalowywac powloke shell i robic maly balagan w systemie. Więc pewnie zdecydowal bym się na kde / xfce. Więc chyba dzisiaj pobiore alternate cd z 12.04 zrobic raid na ssd i sprobojemy co i jak. Z tego co widzialem będę musial nowego xorga jedynie na chwile obecna sobie zapozyczyc nic wiecej. Więc kusi LTS dlugoterminowym supportem. I by chodzilo to jak powinno. I przepraszam wszystkich za brak polskich liter ale siedze na beta sofcie US na moim blackberry i nie mam w nim polskich liter.

-- 04 kwi 2013 15:01 --

Znaczy najnowsze niekoniecznie w sumie. Osobiscie wole miec system stabilny i nieco się poglowic co i jak uruchomic. Duzo osob także mi mowi zeby zainwestowac troche czasu w fedore lecz jakoś ten system sponsorowany przez red hat mi nie odp. Po prostu nie hehe ja jestem z pokolenia slackware / debian i uwielbiam czasami prostote i przepraszam za wyrazanie się pierdzielenie się z trudnymi rzeczami :).więc jak pisalem wyzej zainwestuje swoj czas w 12.04 i chyba na stanowisku kde4 mam tylko nadzieje ze moj procek uciagnie go AMD phenom II 1100T po oc do 4.0
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości