Asus Eee PC 1015BX po instalacji Ubuntu nie uruchamia się - UEFI?

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Awatar użytkownika
piter10
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Asus Eee PC 1015BX po instalacji Ubuntu nie uruchamia się - UEFI?

Post autor: piter10 »

Witam. Nabyłem netbook Asusa Eee PC 1015BX z procesorem AMD C-60 i kartą graficzną Radeon HD 6290. Netbook był "czysty", bez systemu. Zrobiłem instalacyjnego pendriva z Ubuntu, uruchomiłem, zrobiłem 2 partycje w ext4 i trzecią jako swap. Zainstalowałem Ubuntu na pierwszej, instalacja bez problemu. Pierwsze uruchomienie i zonk, ekran czarny , miga kursor, linux nie ładuje się. Podejrzewam że problemem jest to że w tym netbooku zamiast zwykłego BIOSu jest BIOS UEFI który potrzebuje specjalnego ustawienia tablicy partycji i samych partycji. Miał ktoś może do czynienia z instalacją Ubuntu na netbookach z UEFI i mógłby coś doradzić. Z góry dziękuję.

PS. Rozwiązanie znalazłem na stronie http://doc.ubuntu-fr.org/asus_eee_pc#re ... _problemes Coraz więcej wchodzi laptopów z UEFI BIOS więc w skrócie:
W BIOSIE EFI należy wyłączyć bootowanie pendriva w trybie UEFI, w przeciwnym wypadku grub nie zainstaluje się w MBR. Temat można zamknąć.
szalciu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Asus Eee PC 1015BX po instalacji Ubuntu nie uruchamia się - UEFI?

Post autor: szalciu »

Siema posiadam netbook Asus 1011px i niemogę odpalić ubuntu nie wiem czy jest to bios UEFI ale raczej nie. Laptop zaczyna bootować i na pendrive miga dioda ale na ekranie zaczyna w lewym górnym rogu migać "_" i nic się nie dzieję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości