Kernele testowe/stabilne wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

NetBit73 pisze:http://wstaw.org/m/2013/06/06/plasma-desktopev2314.png
Konfigurator ma teraz 2 opcje, zmianę kolorów napisów wyróżnionych, zgłaszane było, że na ciemnych niebieski wygląda słabo więc teraz można wybrać kolor globalnie. Druga opcja to zapamiętywanie adresu do kerneli płatnych:)
Z przyjemnością potwierdzam, że bardzo ładnie działa ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: quatrolibro »

Fantastycznie :clap:
Dzięki za możliwość zmiany koloru, nie wiem jak w nowym NeteXcie 73 ale w starym wystarczyła mi minuta żeby zmienić blue na white (w Kate). Drobiazg. Aż mi głupio że z tym wyskoczyłem :oops:
Z ciemnymi motywami jest ogólnie problem, stronki www zdają się być dostosowane tylko do jasnych = niewidoczne loginy i inne tego typu wpisy w okienka.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

quatrolibro pisze:Fantastycznie :clap:
Dzięki za możliwość zmiany koloru, nie wiem jak w nowym NeteXcie 73 ale w starym wystarczyła mi minuta żeby zmienić blue na white (w Kate). Drobiazg. Aż mi głupio że z tym wyskoczyłem :oops:
Z ciemnymi motywami jest ogólnie problem, stronki www zdają się być dostosowane tylko do jasnych = niewidoczne loginy i inne tego typu wpisy w okienka.
W nowym, każdy skrypt to osobny plik... Na chwilę obecną to spora ilość plików:) http://wstaw.org/m/2013/06/07/plasma-desktopuo2349.png
+ do tego configi, zapamiętujące preferencje usera... powinno być lepiej.
W starym wystarczyło jedno polecenie 'sed', którym byś to wykonał bez edytora:D W nowym też się da, podobnie, ale do tego trzeba się zaprzyjaźnić z bashem:)

PS
Każda uwaga/prośba mile widziana, bo tak mam wrażenie, że piszę apkę dla e X t 7 3, FadeMind'a, który testuje i dla mnie;)


do wyboru będą następujące kolory: http://wstaw.org/m/2013/06/07/plasma-desktopBI2349.png
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: quatrolibro »

NetBit73 pisze: W starym wystarczyło jedno polecenie 'sed', którym byś to wykonał bez edytora:D W nowym też się da, podobnie, ale do tego trzeba się zaprzyjaźnić z bashem:)
Dzięki, już się pobawiłem, "sed" tworząc kilka wersji kolorystycznych ;-) Szkoda że się mnie taka wiedza zupełnie nie trzyma i pewnie zaraz zapomnę :pt36:
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

to już widzę, że e X t 7 3 będzie mieć zajęcie: https://www.kernel.org/pub/linux/kernel ... eLog-3.9.5 i nie zajmie się textami i tłumaczeniami w netexcie;p
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

NetBit73 pisze:to już widzę, że e X t 7 3 będzie mieć zajęcie: https://www.kernel.org/pub/linux/kernel ... eLog-3.9.5 i nie zajmie się textami i tłumaczeniami w netexcie;p
Jakoś ogarnę ... ale "powoli" ;). jak już Kolega Netbit wie wcielam do nowej wersji kernela patche z systemie plików aufs ... oczywiście większości nie będzie "niezbędny", ale to w zasadzie jedyny element którego brakowało mi do wszystkich dodatkowych funkcjonalności kernela Ubuntu ... reszta i nawet sporo więcej już jest ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: sokarsg-1 »

Witam
Mam takie pytanie, walczył może ktoś z was z zarządzeniem energią w sterowniku r600? Otóż mam kartę radeon 4850 w jednym z komputerów i standardowo się ona grzeje bardziej niż pod windowsem bo w spoczynku ma 70 stopni. Trosze poszukałem i dowiedziałem się, że sterownik ten nie wspiera automatycznego zarządzenia energią w karcie ale pozwala to robić ręcznie. Za http://www.overclock.net/t/731469/how-t ... eon-driver odpalam jako root echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile i temperatura spada do jakiś 63 stopni (po drodze raz ekran mignie) czyli mniej więcej do takiego poziomu jak i pod windowsem (tam mam jakieś 59 stopni). Problem w tym, że chciałem ten proces zautomatyzować i dodałem /etc/init.d/boot.local tą linijkę echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile i niestety kończy się to ciągłym miganiem ekranu pod zalogowaniu się do KDE. Nie bardzo wiem skąd takie zachowanie, ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Tak, ja kiedyś walczyłem. Tylko zrobiłem to inaczej. Tym oto sposobem: http://www.ubuntu-pomoc.org/autostart-s ... raw-roota/ U mnie migania nie było. Spróbuj może u Ciebie problem zniknie.

-- 09 cze 2013 15:15 --

Swoją drogą to otwarte sterowniki do radeonów są z orzeszek. Szczególnie właśnie zarządzanie energią.
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Kolego może zatem na razie, jak radzi Kolega Shevchenko1987. Jeśli nadal będą problemy ... pomyślimy.

Tak jak obiecałem kernel v24.4 oparte o Linux-3.9.5 będą miały aplikowaną zgodność z system plików aufs:

v24.4-brazos - aufs

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: sokarsg-1 »

Wygląda na to, że muszę te polecenie uruchamiać nie w czasie startu systemu ale już po starcie KDE. Jest jakiś problem z tym sterownikiem bo w trybie low potrafi też dostać migotania jak wejdę w konfigurator rozdzielczości znajdujący się w sysemsettings KDE.
A tak ogólnie ten sterownik otwarty nie jest taki tragiczny w porównaniu z tymi co daje amd jako zamknięte do tej karty. CCC zawiesza mi system jak przełączam się między monitorami. Najgorszy jest brak wsparcia bo może w nowszych CCC nie miał bym problemów ale amd już ich nie wydaje dla tej karty.
Widać będę musiał się pogodzić z pracą w trybie w którym karta je więcej prądu.

/edit
U niestety wychodzi na to, że po prostu przełączanie między trybami czasami powoduje to migotanie. Czasami natomiast kilkukrotne przełączanie się między trybami jak również zmiana rozdzielczości nie powoduje problemów. Może wraz z tymi pahami do 3.10 co vdpau dodają poprawili i to, muszę poczekać.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Co do sterowników AMD [otwartych] - właśnie z kernelami opartymi na źródłach 3.10.x, a zatem moja linia 25.x powinno być lepiej - jest sporo patchy dotyczących m.in. oszczędzania energii.

Ja natomiast właśnie udostępniłem kernele v24.4 [Linux-3.9.5] i tu jak pisałem dodałem obsługę systemu plików Aufs.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

e X t 7 3 pisze:Co do sterowników AMD [otwartych] - właśnie z kernelami opartymi na źródłach 3.10.x, a zatem moja linia 25.x powinno być lepiej - jest sporo patchy dotyczących m.in. oszczędzania energii.

Ja natomiast właśnie udostępniłem kernele v24.4 [Linux-3.9.5] i tu jak pisałem dodałem obsługę systemu plików Aufs.

Pozdrawiam
A co nam daje ten Aufs? ;)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

System plików Aufs [Another Union File System] stanowi swego rodzaju "przezroczystą warstwę" i pozwala np. łączyć w jednym "widoku" kilka systemów plików i katalogów ... dla końcowego usera to np. jeden katalog - nie widzi różnic w systemie plików i katalogów. To głownie dla osób które budują wirtualne image, albo przebudowują distra na usb, cdimage. Choć oczywiście ma też inne zastosowania, np. zunifikowany widok kilku katalogów /home. W tym miejscu przykład, jak to wykorzystać. Dodałem ten system plików, aby moje kernele już miały blisko 100 % zgodność - w zakresie funkcjonalności z kernelami stockowymi Ubuntu. Zatem - abstrahując od wydajności, responsywności i energooszczędności, obecnie są nie tylko zgodne, ale przewyższają te stockowe pod względem aktywnych funkcji. Ponadto trzeba tu pokreślić, że kernele Ubuntu z ppa mainline [także istnieje możliwość ich instalacji przez NeteXt'73] pozbawione są większości funkcjonalności, w tym np. Apparmor [compatibility patchset], Aufs, etc.

Pozdrawiam

-- 11 cze 2013 10:08 --

Wysokie prawdopodobieństwo, ze kernele v25.x [Linux-3.10.x] już będę budował w oparciu o gcc-4.8.x ... do tej pory brakowało tej wersji dla Ubuntu 12.10 ... było dla 12.04.x i 13.04 .. ale nie dla 12.10. Poprosiłem zatem Developera Ubuntu Toolchain o rozważnie zapewnienia wsparcia dla tej linii także dla Ubuntu i pokrewnych 12.10 ... ze względu na to, że już nie wyrobie czasowo ze wpieraniem dodatkowo gcc, a bez tego nie będę mógł przejść przy budowie kerneli na jego nowszą wersje - konieczność wsparcia dla 12.04.x, 12.10 i 13.04 .. i Matthias Klose spełnił moją prośbę ;). Zatem wysokie prawdopodobieństwo, że v25.0 i dalsze już będę budował w oparciu o nowe gcc.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

No to mamy nowy NeteXt'73
http://netbit73.blogspot.com/2013/06/ne ... akosc.html
Stary niniejszym przestaje być wspierany, wyłączam też jego dystrybuowanie.

PS.
Czekam na jakieś informacje jak Wam się podoba etc. Każdy komentarz mile widziany :)

dla niecierpliwych:

Kod: Zaznacz cały

wget https://dl.dropboxusercontent.com/u/2552069/ext73/instalator_NeteXt73; bash instalator_NeteXt73
[pozwalam sobie dopisać ... z poziomu terminala/konsoli wykonujemy powyższe polecenie ;) // e X t 7 3]
powyższym poleceniem dokonujemy instalacje. Reszta z poziomu programu.

Na koniec mała prośba aby kliknąć w ankiecie dotyczącej NeteXt'73 na stronie: http://netbit73.blogspot.com/ u góry po prawej. Dla mnie ta informacja będzie bardzo cenna. Z góry dziękuję !!
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 20:23 przez NetBit73, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

;) a Ja właśnie modyfikuje opis do nowego NeteXta ... mam nadzieję odbiór będzie pozytywny ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Chris1507 »

Kod: Zaznacz cały

cp: cannot stat ‘/opt/NeteXt73/menu/NeteXt73.desktop’: No such file or directory
cp: cannot stat ‘/opt/NeteXt73/menu/NeteXt73.png’: No such file or directory
Taki coś mi wyskakuje na Kubuntu 13.10. ;)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Prosimy o ponowną instalację ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Chris1507 pisze:

Kod: Zaznacz cały

cp: cannot stat ‘/opt/NeteXt73/menu/NeteXt73.desktop’: No such file or directory
cp: cannot stat ‘/opt/NeteXt73/menu/NeteXt73.png’: No such file or directory
Taki coś mi wyskakuje na Kubuntu 13.10. ;)
odpal jeszcze raz instalator.
Faktycznie zapomniałem dać 2 pliki...
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Chris1507 »

Główne menu jest po angielsku? (ustawienia są po polsku) ;)
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v24.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Chris1507 pisze:Główne menu jest po angielsku? (ustawienia są po polsku) ;)
To zależy od ustawień systemowych.
Skrypty możesz przełączać, a główne menu nie.
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość