Zlece instalacje jakiegokolwiek panelu do zarządzania vpsami.

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
kombajnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2009, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Zlece instalacje jakiegokolwiek panelu do zarządzania vpsami.

Post autor: kombajnik »

Witam,

Jako że na tym forum znajduje się zapewne wiele ludzi ogarniających linuksy postanowilem tu napisac swoja oferte. A więc krótko zwiezle i na temat.

Potrzebuje osoby która zainstaluje mi jakis panel lub cos rownie fajnego w obsłudze do tworzenia vpsów. Vpsy zeby mialy system FreeBSD (jakie wersje to do dogadania później).

Przykładowo mam taki panel http://solusvm.com/ potrafie go zainstaolwac i tworzyc maszyny posiadajace system np debian/ubuntu (je mozna wirtualizowac poprzez OpenVZ) problem pojawia sie gdy chce na nim zrobic FreeBSD bo zeby on zadziałał trzeba wirtualizacji XEN lub chyba KVM a to dla mnie juz za trudne.

Ogólnie chodzi mi o taki system żebym mógł majac 1 dedyka podzielić go np na VPSy do każdego przydzielić ilość ramu/dysku i %procesorów.

To rozwiazanie z solusvm fajne, bo dodatkowo kazdy uzytkownik posiada dostep do panelu klienta gdzie ma wykres obciazenia sprzetu, mozliwosc zmiany hasla root, mozliwosc wejscia awaryjnie do konsoli systemu gdy ten padnie no i samodzielna mozliwosc reinstalki systemu.

Jesli ktos zna inny latwiejszy panel to czekam na sugestie.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4679
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Zlece instalacje jakiegokolwiek panelu do zarządzania vpsami.

Post autor: jacekalex »

Virt manager po ssh, sam ogarniesz, o ile wersja nie będzie skopana.

Poza tym panele do zarządzania?
Cloudmin będzie bardzo dobry, w wersji podstawowej - okrojonej bezpłatny, (to "ciąg dalszy" Webmina, bardziej wypasiona wersja kosztuje.
Sznurek:
http://www.webmin.com/cloudmin.html

Nie wiem tylko, co tam na FreeBSD słychać z wirtualizacją, Linux dorobił się natywnego KVM i systemu limitowania zasobów Cgroup, co razem daje bardzo proste, grzeczne i wydajne środowisko, działające bezproblemowo nawet z najmocniejszymi zabezpieczeniami istniejącymi w Linuxie, takimi, jak Grsecurity/Pax, Apparmor czy SELinux

Jak ostatnio bawiłem się FreeBSD-9, to jego oferta w tym zakresie była zauważalnie skromniejsza praktycznie pod każdym względem, poza systemem plików ZFS, idealnym pod bazy danych SQL.

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
kombajnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2009, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Zlece instalacje jakiegokolwiek panelu do zarządzania vpsami.

Post autor: kombajnik »

Hmm popatrze, poczytam...moze mi sie uda to ogarnac. Oczywiscie to tworzenie vpsów polega na stworzeniu maszyny z dostepem do ssh bez zadnych zdalnych pulpitow :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości