CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
jablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2010, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: jablondyn »

Witam,
pracuję na karcie Radeon HD 7870, jednak potrzebuję programować CUDA toteż dorzuciłem do komputera GeForce'a 8600 GT. Pod windowsem zainstalowałem sterowniki i mimo ze monitor podłączony mam do radeona to obliczenia na gpu geforca jak najbardziej są możliwe i wszystko działa.
Gorzej jest z linuxem. Doinstalowałem sterowniki nvidii, cuda-toolkit, skompilowalem przykladowy program pokazujacy ilosc dostepnych kart cuda i pokazuje ze nie ma zadnego urzadzenia. Na windowsie ten sam program pokazuje zgodnie z prawdą jedno urządzenie.

lspci | grep VGA

Kod: Zaznacz cały

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Pitcairn XT [Radeon HD 7870 GHz Edition]
06:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G84 [GeForce 8600 GT] (rev a1)
Nie uwierzę, że coś co jest łatwo zrobić na windowsie nie da się na linuxie. Czy ktoś może mi pomóc?

//bear7: Howto, to raczej nie jest...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 16:32 przez jablondyn, łącznie zmieniany 1 raz.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: bear7 »

Programistą żadnym nie jestem, ale jak już takim bym był, to pierwsze co bym chciał wiedzieć, to:
jablondyn pisze:Doinstalowałem sterowniki nvidii, cuda-toolkit
w jaki sposób zainstalowałeś te sterowniki: korzystałeś z repozytoriów, a może pobierałeś je bezpośrednio ze strony producenta. Oraz:
jablondyn pisze:skompilowalem przykladowy program pokazujacy ilosc dostepnych kart cuda i pokazuje ze nie ma zadnego urzadzenia.
Przedstawiłbym kod programu, który to ma wyświetlać informacje o karcie. Z obserwacji wiem - jak już wcześniej napisałem, programista ze mnie żaden - że to co działa na jednym systemie, niekoniecznie będzie działać na drugim...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
jablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2010, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: jablondyn »

Ok, jasne.

Sterowniki zainstalowałem ściągając je ze strony nvidia.pl, cuda-toolkit znalazłem w repozytorium więc było wygodniej.
Po zainstalowaniu toolkitu pojawił mi się kompilator nvcc toteż skompilowałem przykładowy kod:

Kod: Zaznacz cały

#include <stdio.h>
#include <cuda.h>
 
int main(void)
{

	int nDevices;
	
	cudaGetDeviceCount(&nDevices);
	printf("Number of CUDA devices = %d\n", nDevices);
	
	return 0;
}

Na windowsie wynik programu to 1, na linuxie to 0;
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: Dwimenor »

Czy masz możliwość przełożenia kart graficznych? Znaczy włożyć tylko kartę Nvidii i odpalić ichni sterownik?
To pozwoli zawęzić poszukiwania, będzie wiadomo czy to kwestia obecności 2 kart.

Czy twój system to rzeczywiście bardzo stary i nie wspierany 10.04 Lucid Lynx? Próbowałeś na czymś nowszym?
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
jablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2010, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: jablondyn »

Mam taką możliwość.. musiałbym pogrzebać pod maską.
Co do systemu to nie, oczywiście już dawno nie. Teraz używam Linux Mint nowego. Ale rzeczywiście może linuxowa cuda nie widzi karty, która nie jest podłączona do monitora? Sprawdzę to potem.

-- 11 gru 2013 12:24 --

Wyjąłem Radeona i na jego miejsce wsadziłem GeForcea jednak X nie wystartował. Usprawiedliwiał się tym, że nie odnalazł radeona i zpanikował. Zszedłem więc do konsoli i zainstalowałem sterowniki Nvidia jeszcze raz. Potem dla pewności użyłem jeszcze nvidia-xconfig żeby nadpisał mi nową konfigurację jednak po restarcie X dalej wyrzucał błędy i nie mógł się włączyć. Ewidednie sterowniki się gryzą. Nie chciało mi się odinstalowywać sterowników ati a potem od nowa instalować nvidi więc wróciłem do punktu wyjścia. Pierwszy raz na windowsie coś działa bez problemu a linux nie wie co się dzieje..
adammaj1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 25 gru 2011, 12:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: CUDA na komputerze z NVIDIA GeForce + ATI Radeon

Post autor: adammaj1 »

To bardzo ciekawy temat. Niestety nie wiem jak go rozwiązać. Napisz jak znajdziesz rozwiązanie. Polecam stronę wikibooks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości