Aktualizacja z 11.04 do 12.04 zakończona błędem

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
marop
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2010, 13:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Aktualizacja z 11.04 do 12.04 zakończona błędem

Post autor: marop »

Witam,
używałem do tej pory Ubuntu 11.04 server i jako, że wszystko działało ok to do niego nie zaglądałem, jednak ostatnio miałem małe problemy więc postanowiłem go zaktualizować. Po zalogowaniu wyskoczył komunikat że jest nowsza wersja aby to zrobić użyj do-release-upgrade (czy jakoś podobnie) - tak zrobiłem wszystko się prawie zaaktualizowało jednak pod koniec po aktualizacji apache php i sql wyskoczyło pytanie czy zamienić jakiś plik (nie pamiętam bo się wkurzyłem) i zamiast tak lub kontynuj wcisnąłem anuluj - i był to gwóźdź do trumny jak dla mnie bo proces aktualizacji się przerwał i wyskoczył błąd, i od teraz system się nie uruchamia tylko miga caps lock i scroll lock. Można to jakoś naprawić? nie jestem jakiś super uzytkownikiem linuxa raczej poczatkujacy.
odpalam system teraz przez wcześniejszy karnel.
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Aktualizacja z 11.04 do 12.04 zakończona błędem

Post autor: ionash. »

marop pisze:nie pamiętam bo się wkurzyłem
W takich sytuacjach tylko młotek - im większy, tym lepszy - i po kłopocie.

Zdaje się, że aktualizacje zostały ściągnięte, więc dramatu być nie powinno. W menu GRUB-a wybierz tryb ratunkowy, a następnie naprawę uszkodzonych pakietów. Albo od razu root (również z menu GRUB-a) i

Kod: Zaznacz cały

dpkg --configure -a
Później standardowo, update i upgrade, i po sprawie.
A na przyszłość - nie aktualizuj w nerwach.
marop
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2010, 13:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Aktualizacja z 11.04 do 12.04 zakończona błędem

Post autor: marop »

Recovery tez sie nie uruchamia. Zaczyna sie ladowac i w pewnym momencie tez zaczynaja tylko miga caps i scroll i dalej nie idzie...

Ale dalem rade naprawic przez poprzednia wersje i smiga. Dzieki za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości