[SOLVED] [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

[SOLVED] [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Witam,
Czy jest możliwość przeniesienia przycisków zamykania i minimalizacji na prawą stronę okna (dawniej wiem, że była taka opcja, ale teraz jej nie moge znaleźć) i by te przyciski były zamieszczone w tym oknie podczas pełnego ekranu, a nie na pasku unity, zostawiając na tym pasku unity opcje tego okna (plik edycja itd.). Chce żeby podobnie wyglądało do OSX (tylko przyciski z prawej strony) bo ten schemat bardziej mi sie podoba :) Wiem troche zagmatwanie to brzmi, ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 11:16 przez TheKrzychuuuuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
amigo1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: amigo1 »

Ja to przenosiłem ubuntutweak
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: infort »

W ubuntu 14.04 nie ma możliwości konfiguracji unity, aby przyciski były z prawej strony. Zostało to zakodowane na stałe i nie da się tego zrobić bez nałożenia patcha na samo unity, co zresztą jest bez sensu.
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Moim zdaniem blokada czegokolwiek w unity jest bez sensu. Ale mi chodzi o sposób czy byłaby możliwość zrobienia czegoś w tym stylu.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: infort »

Nie rozumiesz, Canonical traktuje unity jako produkt zamknięty, skoro postanowiono, że przyciski będą po lewej to albo bierzesz to jak jest albo zmieniasz środowisko, w linuksie jest tego sporo do wyboru. Microsoft też nie pozwala manipulować przyciskami systemowymi w oknach i jakoś nikt z tego powodu nie jęczy. Po prostu Ubuntu ewoluuje powoli w system podobny do systemów Apple - uruchamiasz i działa, tego niestety chce znakomita większość userów, którym umiejętności starcza ledwie na kliknięcie myszką. A ci bardziej zaawansowani sobie poradzą, w końcu to linux :)
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: Nefrytowa »

TheKrzychuuuuu pisze:Witam,
... by te przyciski były zamieszczone w tym oknie podczas pełnego ekranu, a nie na pasku unity, zostawiając na tym pasku unity opcje tego okna...
To w końcu gdzie chcesz mieć te opcje? W oknie czy w belce górnej Unity? Jeśli chcesz mieć opcje w oknie a nie belce to: PPM na pulpicie/Ustawienia pulpitu/Zachowanie/Pokazuj menu w oknie.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: TheKrzychuuuuu »

chce żeby na pasku unity zostały opcje tj. plik edycja itd.
a w głównym oknie programu były opcje zamykania i minimalizacji.

Wiem, że canonical zablokowało te opcje w unity ponieważ chcą być odrębnym systemem, jednak z założenie linuks miał być otwartym systemem i moim zdaniem możliwość edycji środowiska graficznego też powinna być edytowalna. Nie mam nic przeciwko odrębności, ale możliwość dostosowania pod siebie systemu też powinna być.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: Nefrytowa »

TheKrzychuuuuu pisze:chce żeby na pasku unity zostały opcje tj. plik edycja itd.
a w głównym oknie programu były opcje zamykania i minimalizacji...
Jeśli dobrze rozumiem, w oknie chcesz po wciśnięciu Maksymalizacji okna mieć: zamknij X, minimalizuj _, maksymalizuj kwadrat. W belce górnej Unity, chcesz: Plik, Edycja, Widok, Pomoc?
Nie wiem skąd taki pomysł, ale nigdy czegoś takiego nie widziałam. Nawet winzgroza czegoś takiego nie ma.
Możesz mieć to w oknie lub belce, ale nie można tego rozdzielić.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Tak właśnie o to mi chodziło. Takie coś jest już w ubuntu tylko przy mniejszych oknach, a ja chciałbym, żeby ten efekt pozostał przy maksymalizacji.
Ale jak już się nie da no to czy jest możliwość by menu i przyciski zamknij itd. były cały czas na oknie (żeby belka unity była pusta) nawet w czasie maksymalizacji.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: Nefrytowa »

Wtedy to robisz tak jak napisałam PPM (prawy przycisk myszy) na pulpicie/Ustawienia pulpitu/Zachowanie/Pokazuj menu w oknie. W taki sposób będziesz mieć to wszytko w oknie małym i dużym, a belka będzie pusta.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Czyli z tego co rozumiem nie można przenieść tych przycisków na prawa strone. Szkoda, w końcu nie można miec wszystkiego :P dzieki za pomoc
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Arkady
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2007, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [SOLVED] [UNITY] Minimalizacja i zamykanie po prawej stronie okna

Post autor: Arkady »

W Ubuntu 16.o4 udało mi się przenieść przyciski z lewej na prawą stronę poleceniem w terminalu gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout ‚:minimize,maximize,close’
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości