Instalacja Windowsa 7 obok ubuntu "GPT partition style"

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Instalacja Windowsa 7 obok ubuntu "GPT partition style"

Post autor: Arkosake »

Witam. Dawno nie instalowałem Windowsa, ale zazwyczaj nie sprawiało mi to takich problemów jak teraz i nie za bardzo wiem czym to jest spowodowane ale do rzeczy. Mam na laptopie dysk SSD Intela jak potrzebne komuś to : ATA INTEL SSDSC2ST18, i mam na nim Ubuntu Studio. Okazał się że na studiach będziemy mieli zajęcia w Autodesk Inventor, i stąd potrzeba instalacji Windowsa. Tak więc wykroiłem sobie kawałek dysku dokładnie 60GB oraz sformatowałem do NTFS w GParted, i niby wszystko ok. Wkładam płytę z winem i dochodzę do wyboru partycji wybieram tą wcześniej przygotowaną oczywiście instalator musi ją sformatować po swojemu bo jak by inaczej i tutaj problem wywala błąd o treści " Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is not of the GPT partition style ". Czy ktoś miał może taki problem i zna rozwiązanie inne niż wywalenie Ubuntu instalacja Windowsa i następnie Ubuntu raz jeszcze ? Wiem że powinienem pisać raczej na forum dla Windowsa ale w myśl zasady " Pan informatyk ? Czy od Windowsa ? " mam jednak większe zaufanie do użytkowników, którzy mają styczność też z innymi systemami.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Instalacja Windowsa 7 obok ubuntu "GPT partition style"

Post autor: igotit4free »

Dokładnie, nie to forum. A wpisanie w popularną wyszukiwarkę komunikatu błędu skutkuje wręcz lawiną wyników... manuali krok po kroku, napisanych mniej lub bardziej przystępnie poradników.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Instalacja Windowsa 7 obok ubuntu "GPT partition style"

Post autor: Rafcio »

Hej, zwyczajnie Windows wywalił monit i domaga się Tablicy partycji MBR, można convertować GPT do MBR , rzadko to się robi , przed jakimkolwiek działaniem na swoim dysku zabezpiecz dane .
Debian Jessie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości