Plusy, karma, pochwały.

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: aga »

Nie mam natomiast zastrzeżeń co do ostrzeżeń - mogą się przydać
ostrzeżenia są, tylko niewidoczne dla osób postronnych :P
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: Biotrek »

ka_o_3991 pisze:nie wiem dlaczego "nagrody" za pomoc miałyby obniżyć poziom forum :P
Np., pisanie dla pisania by zdobyć plusika :)
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: ka_o_3991 »

Np., pisanie dla pisania by zdobyć plusika
plusików nie stawia się za pisanie dla pisania, tylko za pomocne posty. Nie wydaje mi się, że ktoś postawi plusika za odpowiedź która nic nie wniesie...
Awatar użytkownika
castor_troy
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 365
Rejestracja: 07 sty 2008, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: castor_troy »

Owszem, ale będzie wielu takich, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i będą pletli trzy po trzy.
Zresztą w chwili obecnej jest kilku (nastu) takich, a co dopiero potem.
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: Rafskix »

Może być jeszcze tak: "pomogłem ci,a ty nie dałeś mi plusika??to następnym razem ci nie pomogę!"
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: Jarzyna »

Tylko to o czym Wy mówicie to są jednostki, a w innym temacie było mówione, że na forum osób jest tysiące. :P


Po za tym, czemu się tak boicie nowości na forum; ktoś to napisał (skrypt) po to, aby z niego korzystać, nie? ;)
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: john_clock »

Moim zdaniem taki system punktów "pomógł" wcale by temu forum nie zaszkodził. W chwili obecnej mamy licznik postów i rangi z nim związane. Wobec tego niektórzy mają pokusę pisania byle czego, aby dobić do następnej rangi. (Właściwie, żeby utrzymać prawdziwie wysoki poziom forum, powinniśmy zlikwidować licznik postów.) Dlatego myślę, że takie punkty nic by nie zmieniły, a chyba lepszym sposobem byłoby dodanie komuś plusika, niż jak niektórzy proponują pisanie specjalnego posta z podziękowaniem, który pewnie poleci do kosza.
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: ka_o_3991 »

(Właściwie, żeby utrzymać prawdziwie wysoki poziom forum, powinniśmy zlikwidować licznik postów.)
ooo nie, to byłby błąd. Ilość postów często wskazuje za poziom "obycia" z forum i systemem. Jeśli np. widzę, że ktoś kto ma na koncie 1 czy 2 posty pisze, że nie wychodzi mu kompilacja sterów do grafiki, to podpowiem instalację klikalną. Jeśli takie pytanie zada ktoś kto ma 500 czy więcej postów - założę, że z jakichś powodów chce lub musi te sterowniki kompilować ;)
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: hiroshi007 »

ka_o_3991 pisze:ooo nie, to byłby błąd. Ilość postów często wskazuje za poziom "obycia" z forum i systemem. Jeśli np. widzę, że ktoś kto ma na koncie 1 czy 2 posty pisze, że nie wychodzi mu kompilacja sterów do grafiki, to podpowiem instalację klikalną. Jeśli takie pytanie zada ktoś kto ma 500 czy więcej postów - założę, że z jakichś powodów chce lub musi te sterowniki kompilować ;)
Dyskusyjna sprawa. Te "trzydzieści-parę" postów na pierwszą range można zdobyć samymi pytaniami i problemami. Rangi powinny być nadawane przez administrację na zasadzie uznania tu system podziękowań by bardzo pomógł w analizie postów. Tylko metoda z ilością postów na forum jest łatwiejsza do realizacji i mniej czasochłonna. Uważam, że ankieta w tym temacie byłaby bardzo na miejscu choćby w celach opiniotwórczych. A podziękowania powinny być tylko i wyłącznie w celu odwdzięczenia się za udzieloną pomoc i być widoczne tylko dla zainteresowanego.
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: john_clock »

Znam nawet użytkownika, który ma na koncie niemalże 300 postów, a do tej pory zadaje pytania i nie wykazuje się dużą wiedzą na temat systemu.
Jeśli chodzi o ręczne nadawanie rang przez administrację, to taki sposób sprawdziłby się na forum, gdzie mamy góra 100 użytkowników, a nie kilka tysięcy.
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: hiroshi007 »

john_clock pisze: Jeśli chodzi o ręczne nadawanie rang przez administrację, to taki sposób sprawdziłby się na forum, gdzie mamy góra 100 użytkowników, a nie kilka tysięcy.
Dlatego bardzo pomogłyby podziękowania. System naliczania postów mógłby nadal funkcjonować, a system podziękowań byłby pomocny administracji do nadawania rang np. przez dopis przy nicku. Nie mówię, że to idealne rozwiązanie bo tworzy dodatkowy chaos ale ten temat to taka burza mózgów raczej jest.
naleshnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 07 paź 2008, 14:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: naleshnik »

Forum powinno pełnić funkcję informacyjna i to robi.Mi to wystarczy.Natomiast jeżeli,ktoś będzie brał to zbyt poważnie i podejmował zażartą walkę o posty o pochwały czy co tam jeszcze to również jego sprawa.Obecna forma trzyma porządek i ktoś kto często zagląda na to forum wie jak szukać i jak udzielać informacji.
..::LTS::.. 6.06->8.04->
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: figa »

Kiedyś na tym forum były plusiki - opcja pomógł x razy.
Mnie osobiście wydaje się że powinny wrócić gdyż raz że motywują do udzielania pomocy a ponadto świadczą o użytkowniku czy ma wiedzę w temacie Ubuntu. Czym więcej razy pomógł tym bardziej jest obeznany. Licznik postów świadczy tylko o zaangażowaniu w forum i ewentualnie stażu na forum ale niekoniecznie o posiadanej wiedzy na ten temat.
Są tacy co mają mało postów a są "wyjadaczami" i na odwrót.
Tak więc reasumując jestem za dodaniem opcji pomógł i pozostawieniem opcji postów X.
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: marg1 »

Tak coś już było kiedyś /pomógł" czy coś i zniknęło i chyba dobrze, bo to trochę niezdrowe moim zdaniem...
Są rangi zależne od ilości postów i dobrze, chociaż sam po sobie wiem, że ten kto dużo pisze, niezawsze pisze mądrze - więc trudno z czystym sumieniem nadać komuś rangę, która by predysponowała do udzielania pomocy - no chyba, ze to jest Administrator tego forum, albo Redaktor, więc z tymi plusikami, są i plusy ujemne i plusy dodatnie, ktoś kto miałby powiedzmy dużo plusów - tzn. że coś potrafi i potrafi też pomóc i można na niego liczyć, ale takie ściganie się, kto jest większym altruistą wydaje mi się nipotrzebne....

A może i byłaby to jakaś motywacja ;)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: hiroshi007 »

marg1 pisze: chociaż sam po sobie wiem, że ten kto dużo pisze, niezawsze pisze mądrze
Świetne :lol:

Jeśli motywacja miałaby pomóc w rozwiązaniu czyjegoś problemu, to nie widzę powodu, dla którego plusy byłyby złe. Po drugie nawet nominacja za ilość napisanych postów czasem nie motywuje do pisania konkretnych odpowiedzi, a raczej prowadzi do wodolejstwa. Natomiast licznik do jednego plusa w temacie za udzielenie poprawnej pomocy zmotywowałby nabijaczy do udzielania konkretnych rad i to na temat.
Mój blog o KDE, Kubuntu:
http://konqiklub.ubucentrum.net
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: figa »

ale takie ściganie się, kto jest większym altruistą wydaje mi się niepotrzebne....
Dlaczego zakładasz negatywnie że nasi forumowicze zaczną się ścigać , ja mam lepsze zdanie o naszym gronie i jak poprzednio za czasów istnienia "pomógł" nie widziałam jakiejś patologi w zachowaniach typu bezsensownego "ścigania się " tak i teraz myślę że nie byłoby a motywacja pozytywna liczy się i to miło wiedzieć że komuś się pomogło.
Daje to satysfakcję i potwierdza umiejętności - co w tym złego ?? :)

To już raczej byłabym skłonna zrezygnować z opcji ilość postów bo to jest mniej ważne a forum służy przede wszystkim aby być pomocnym mniej zaawansowanym i pomógł w tym kontekście ma większe znaczenie.
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: marg1 »

Ja tutaj nie mam o nikim złego zdania - proszę nie nadinterpretowywać moich wypowiedzi ;)
Zgadzam się mogłaby ta opcja powrócić, nawet się zastanawiam czemu zniknęła, ale chyba już wiem:
Pod dobrym rozwiązaniem, jego autor zamieszcza kolejny post:
Jeśli Ci pomogłem to +pomógł 1 punkt, proszę :)
Aczkolwiek nie widzę w tym nic nagannego, zawsze to jakaś symboliczna gratyfikacja, tego, co się tu robi ;)

EDIT:
castor_troy pisze:Owszem, ale będzie wielu takich, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i będą pletli trzy po trzy.
Zresztą w chwili obecnej jest kilku (nastu) takich, a co dopiero potem.
Ciekawe czy mnie zaliczasz do tego grona :-)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: hiroshi007 »

Jeśli Ci pomogłem to +pomógł 1 punkt, proszę
Nie musi pisać kolejnego postu wystarczy, że umieści taki tekst w opisie.
Mnie osobiście odrzuciłaby ta nachalność i nie miałbym dobrego zdania o autorze.
Awatar użytkownika
rafaloo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 349
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Plusy, karma, pochwały.

Post autor: rafaloo »

sorry za odkopanie ale zainteresowało mnie to :)

Kod: Zaznacz cały

Moim zdaniem to niepotrzebne. Wtedy pojawiałyby się posty "dla mięsa", a nie bezinteresowne.
taki dodatek jest fajny na forum wielotematycznym. I tak jest spore zamieszanie z rangami czy też działem off topic jak będziemy brnąć w tę stronę to forum przerodzi się w jeden wielki bajzel.
Niech forum pozostanie poważnym, na wysokim poziomie forum tematycznym a nie piaskownicą. :)
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW. Niech inni na tym skorzystają.
Inny OS Gentoo/Debian/*BSD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości