Kernele testowe/stabilne wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

poszła wersja z rootem.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

Kubuntu 13.10 jest juz zainstalowane z Nvidia 319,60, Twoj najnowszy 26.7 i7 kernel, jednak zainstalowalem Bumblebee a teraz bedziemy testowac.

Przed instalacja kernela zainstalowalem APM, wpisy do Gruba i microcode przy pomocy NeteXt'73, poinstalacji kernela zobaczylem cos takiego

Kod: Zaznacz cały

update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.11.8-ext73-f1-26.7-i7-ags-cfs
/usr/share/initramfs-tools/hooks/intel_microcode: 136: /usr/share/initramfs-tools/hooks/intel_microcode: prepend_earlyinitramfs: not found
E: intel-microcode: failed to prepend early firmware to initramfs
W: intel-microcode: will try to use late initramfs update mode...
to samo po instalacji Bumblebee.
NeteXt'73 pokazuje ze microcode jest juz w najnowszej wersji dla CPU i GPU.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Co do early microcode ... cóż jak już pisaliśmy to m.in. jedne z elementów "wojenki", jaką toczy "po cichu" Canonical z Intelem oraz kwestia systemd. Tak naprawdę nie powoduje to "większych szkód". Po prostu pod Intelem microcode nie ładowany jest na samym początku, a później.

APM jak ustawiony ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Tomfoc »

NetBit73 pisze:poszła wersja z rootem.
Proponowałem takie rozwiązanie kilka miesięcy temu :clap: Chcę zwrócić uwagę na jeden problemik. Mianowicie po wybraniu w programie opcji "Przeczytaj zanim zaczniesz", dostaję komunikat tej treści: "Przeglądarki Google Chrome nie możesz uruchamiać jako użytkownik root. Uruchom aplikację Google Chrome jako zwykły użytkownik. Uruchamianie jako użytkownik root wymaga podania alternatywnego katalogu --user-data-dir do przechowywania danych profilu." Może da się z tym coś zrobić. Poza tym program jest świetny - dzięki.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Tomfoc pisze:
NetBit73 pisze:poszła wersja z rootem.
Proponowałem takie rozwiązanie kilka miesięcy temu :clap: Chcę zwrócić uwagę na jeden problemik. Mianowicie po wybraniu w programie opcji "Przeczytaj zanim zaczniesz", dostaję komunikat tej treści: "Przeglądarki Google Chrome nie możesz uruchamiać jako użytkownik root. Uruchom aplikację Google Chrome jako zwykły użytkownik. Uruchamianie jako użytkownik root wymaga podania alternatywnego katalogu --user-data-dir do przechowywania danych profilu." Może da się z tym coś zrobić. Poza tym program jest świetny - dzięki.
problem znany, to samo masz w np kontakcie do nas. Puściłem jako zajawkę, z tego co wiemy 99% i tak wymaga sudo więc takie odpalanie zmniejsza ilość wpisywanych haseł. Między innymi dla tego błędu nie włączyłem roota natywnie. Takie mniejsze zło.
Pozostaje kwestia co w przypadku, gdy nie mamy chrome:)
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

APM ustawiony na performance-conservative i temperatury od 49*C do 60*C jak mocniej obciaze.
Na intel-performance temperatury juz duzo wyzsze ponad 70*C, jak bede mial czas to pobawie sie innymi ustawieniami.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Tomfoc pisze:
NetBit73 pisze:poszła wersja z rootem.
Proponowałem takie rozwiązanie kilka miesięcy temu :clap: Chcę zwrócić uwagę na jeden problemik. Mianowicie po wybraniu w programie opcji "Przeczytaj zanim zaczniesz", dostaję komunikat tej treści: "Przeglądarki Google Chrome nie możesz uruchamiać jako użytkownik root. Uruchom aplikację Google Chrome jako zwykły użytkownik. Uruchamianie jako użytkownik root wymaga podania alternatywnego katalogu --user-data-dir do przechowywania danych profilu." Może da się z tym coś zrobić. Poza tym program jest świetny - dzięki.
dałem "poprawkę". W trybie root będzie wywoływać chrome, z inną przeglądarką nie zadziała.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Tomfoc »

Poprawka działa, lecz po wyłączeniu NeteXt'73 i Chrome i ponownym odpaleniu Chrome, nie ma dostępu do katalogu google-chrome znajdującego się w .config. Zwykły użytkownik nie ma prawa dostępu (zostały mu odebrane). W ten sposób wszystkie ustawienia biorą w łeb ;-) Mówiąc ściślej plik o nazwie Local State znajdujący się w katalogu /home/user/.config/google-chrome po odpaleniu Chroma w trybie root staje się własnością root-a i należy do grupy root, a wcześniej był własnością usera.
Okazuje się jednak, że kilka innych plików też ma zmienionego właściciela na root. Może prościej by było aby NeteXt'73 po włączeniu Chrome w trybie root tworzył kopię zapasową katalogu google-chrome, a po wyłączeniu katalog ten z kopii przywracał.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Tomfoc pisze:Poprawka działa, lecz po wyłączeniu NeteXt'73 i Chrome i ponownym odpaleniu Chrome, nie ma dostępu do katalogu google-chrome znajdującego się w .config. Zwykły użytkownik nie ma prawa dostępu (zostały mu odebrane). W ten sposób wszystkie ustawienia biorą w łeb ;-) Mówiąc ściślej plik o nazwie Local State znajdujący się w katalogu /home/user/.config/google-chrome po odpaleniu Chroma w trybie root staje się własnością root-a i należy do grupy root, a wcześniej był własnością usera.
Okazuje się jednak, że kilka innych plików też ma zmienionego właściciela na root. Może prościej by było aby NeteXt'73 po włączeniu Chrome w trybie root tworzył kopię zapasową katalogu google-chrome, a po wyłączeniu katalog ten z kopii przywracał.
ciekawe, u mnie nie zmienił. Wyłączam te ikonki z roota:)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:APM ustawiony na performance-conservative i temperatury od 49*C do 60*C jak mocniej obciaze.
Na intel-performance temperatury juz duzo wyzsze ponad 70*C, jak bede mial czas to pobawie sie innymi ustawieniami.
To co piszesz jest bardzo dziwne ... to by świadczyło o braku działania Intel p-state. jakie temperatury są na intel-powersave ? Daj proszę logi.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

NetBit73 pisze:
Tomfoc pisze:Poprawka działa, lecz po wyłączeniu NeteXt'73 i Chrome i ponownym odpaleniu Chrome, nie ma dostępu do katalogu google-chrome znajdującego się w .config. Zwykły użytkownik nie ma prawa dostępu (zostały mu odebrane). W ten sposób wszystkie ustawienia biorą w łeb ;-) Mówiąc ściślej plik o nazwie Local State znajdujący się w katalogu /home/user/.config/google-chrome po odpaleniu Chroma w trybie root staje się własnością root-a i należy do grupy root, a wcześniej był własnością usera.
Okazuje się jednak, że kilka innych plików też ma zmienionego właściciela na root. Może prościej by było aby NeteXt'73 po włączeniu Chrome w trybie root tworzył kopię zapasową katalogu google-chrome, a po wyłączeniu katalog ten z kopii przywracał.
ciekawe, u mnie nie zmienił. Wyłączam te ikonki z roota:)
Chyba wiem jak to zrobić. Jak zadziała to wieczorem dam do testów.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Tomfoc »

Dzięki za poświęcony czas. Może program podczas wyłączania powinien wykonać jakieś chown -R i chgrp -R na katalogu google-chrome?
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Tomfoc pisze:Dzięki za poświęcony czas. Może program podczas wyłączania powinien wykonać jakieś chown -R i chgrp -R na katalogu google-chrome?
nie będzie to potrzebne, ze wstępnych badań wynika, że rozwiązanie będzie prostsze niż sam problem;)

-- 18 lis 2013, o 20:40 --

Poprawiłem trybo roota, w:
pomocy
kontakcie
logach
ShFil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: ShFil »

Hej, znowu (niestety) mam problem, ale zdarzyło się to na razie raz. Xubuntu nie chce przejść w tryb wstrzymania. Po ponownym uruchomieniu pojawił mi się taki komunikat.(w załączniku)
dmesg http://wklej.eu/index.php?id=8218b727cc
system.log http://wklej.eu/index.php?id=ff11b57d9f
Edit: Coś nie mogę dodać załącznika, link : http://img20.imageshack.us/img20/5494/84gn.png
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

e X t 7 3 pisze:
JerryG pisze:APM ustawiony na performance-conservative i temperatury od 49*C do 60*C jak mocniej obciaze.
Na intel-performance temperatury juz duzo wyzsze ponad 70*C, jak bede mial czas to pobawie sie innymi ustawieniami.
To co piszesz jest bardzo dziwne ... to by świadczyło o braku działania Intel p-state. jakie temperatury są na intel-powersave ? Daj proszę logi.

Pozdrawiam
Chwile temu zmienilem na intel-powersave.
Cos mi szwankuje dzialanie Klippera, nie moge wygenerowac adresy publicznego dropboxa z Dolphina :( klikam a schowek pusty.
Logi wygenerowalem, jak cos to mam.
Musze znalezc ten blad najpierw :/

Edit Logi:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/610 ... mesg_mtosh
https://dl.dropboxusercontent.com/u/610 ... system.log
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

JerryG pisze: Cos mi szwankuje dzialanie Klippera, nie moge wygenerowac adresy publicznego dropboxa z Dolphina :( klikam a schowek pusty.
co ci daje polecenie:

Kod: Zaznacz cały

qdbus
jeżeli coś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

 root@SL500:/home/marcin# qdbus
:1.0
org.freedesktop.DBus
to doinstaluj:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install qt4-default
więcej u mnie: http://netbit73.blogspot.com/2012/01/dr ... tebin.html
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Tomfoc »

NetBit73 pisze: -- 18 lis 2013, o 20:40 --

Poprawiłem trybo roota, w:
pomocy
kontakcie
logach
Już jest miodzio. Spraw jeszcze aby po wyłączeniu programu znikał do niczego niepotrzebny katalog /home/root.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Tomfoc pisze:
NetBit73 pisze: -- 18 lis 2013, o 20:40 --

Poprawiłem trybo roota, w:
pomocy
kontakcie
logach
Już jest miodzio. Spraw jeszcze aby po wyłączeniu programu znikał do niczego niepotrzebny katalog /home/root.
nie wiem czy wymuszać takie rzeczy. Być może ktoś używa.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Do weekendu, a najdalej do jego końca ;) powinienem udostępnić kernel v27.0 oparte o Linux-3.12.1 i sterowniki Nvidii i AMD. Wszystkie kernel będą już zbudowane w oparciu o Gcc 4.8.1 ... i zapewne w niedalekiej przyszłości w oparciu o 4.8.2.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

U mnie cos sie samo naprawilo :mrgreen: przelaczylem na intel-performance i mam temperatury okolo 45*C czego wczesniej raczej nie mialem.

Klipper tez sie sam naprawil, wczesniej mialem ikonke "Nozyczki" a teraz jest ta wlasciwa i moge wygenerowac adres publiczny w Dolphinie dropboxa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości