Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: mat »

sir_herrbatka pisze:Co do nieliniowej obróbki wideo. Boję się pomyśleć ile kosztuje taki program rodem ze stacji roboczych... Ja wiem, że on jest potężny ale ja tej potęgi nie potrzebuję.
Hmm Poprzednia wersja programu Mainactor kosztowała jakieś 200 $. Teraz jej przygotowaniem zajmuje się firma BrainDistrict GmbH, która stworzyła komercyjny program graficzny dla Linuksa o nazwie PaintSupreme:

http://www.braindistrict.com/en/paintsupreme

FORscen znajduje się na tej stronie:

http://www.forbidden.co.uk/

Jeśli chodzi o cenę Ant oraz Piranha to polecam się z nimi skontaktować:

http://ifxsoftware.com/contact
sir_herrbatka pisze:Nie, pierwsze słyszę. Jeszcze obadam.
Istnieje wersja demo:

http://www.hamrick.com/#download
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: sir_herrbatka »

jeszcze jest ABBYY..
A rozpoznaje język polski?

vuescan niestety nie działa z moim skanerem.
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ABCD »

{ Niestety. Windows ma takie programy:

http://alternativeto.net/software/krena ... rm=windows }
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie napisałem że nie ma takich programów(ten renamer, pierwszy z tej listy mam zainstalowany) tylko że nie są one w stanie zastąpić krename. Pierwszy z brzegu przykład.. renamer odpalę, zadzwonił telefon, zamknąłem okno, pogadałem, włączam z powrotem, domyślne miejsce dodawania plików to katalog z zainstalowanym programem. W Krename mogę wybrać sobie ilość lokalizacji, ( czy w ogóle w kde, tego teraz nie jestem pewien) w które wchodziłem tym programem. Na tej, na której mi zależy nie utracę jednym nierozważnym zamknięciem aplikacji. To tylko jedna z wad, topik nie o tym więc to tyle. Napisałem że jest niezastąpiony i to podtrzymuję. ;)

Powód edycji.. większość z tych Windowsowych zastępników, np renamer, nie ma Polskiego interfejsu. Krename, jeśli się zainstalowało Linuksa z domyślnym kde jest po Polsku bez żadnych zabiegów.

{Podaj mi nazwę tej aplikacji pod GTK oraz Windows, a łatwiej będzie znaleźć taki program.}

Skompilowałem wraz z zależnościami ze źródeł, naruszenie czegoś tam... nie chce mi się wałkować tego tematu, już jakoś przeboleję to wine.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: mat »

sir_herrbatka pisze:
jeszcze jest ABBYY..
A rozpoznaje język polski?
Nie testowałem taj aplikacji, ale możesz sprawdzić wersję demo:

http://www.ocr4linux.com/en:start
sir_herrbatka pisze:vuescan niestety nie działa z moim skanerem.
Vuescan wspiera skanery określonych firm, a więc sprawdz tą listę:

http://www.hamrick.com/vuescan/vuescan.htm#supported

Mój skaner HP się na niej znajduje.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Funnykris »

Ja o tym Wine napisałem nie ze względu na jego przydatność dla mnie :) Po prostu nowym użytkownikom byłoby łatwiej przejść na Linux :)
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Shimmy »

Funnykris pisze:Ja o tym Wine napisałem nie ze względu na jego przydatność dla mnie :) Po prostu nowym użytkownikom byłoby łatwiej przejść na Linux :)
Huh, jakie łatwiej? Że odpalali by wszystkie programy poprzez wine, np. takie które mają wersję natywne bądź odpowiedniki?

Wine wg. mnie to opcjonalne rozwiązanie do naszych ulubionych gier wydanych tylko na Windows i programów koniecznych, niedostępnych na Linux, podobnie jak niegdyś programy do Pitów. Wtedy to ma sens, ale uruchamianie np. GG czy Firefoksa przez wine (a takie przypadki już widziałem) to szczyt debilizmu..

Linux to nie jest darmowy Windows. Nie wszystko kręci się wokół systemu Microsoftu. Mogę Cię zapewnić, że sensem istnienia Linuksa jest rozwój własnego podwórka a nie bycie darmowym emulatorem Windowsa. Mimo to popieram rozwój wine, sam go używam do niektórych gier które niestety nie mają odpowiednika wg. gatunku na Linux.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: mat »

Funnykris pisze:Ja o tym Wine napisałem nie ze względu na jego przydatność dla mnie :)


Wiem o tym.
Funnykris pisze:JPo prostu nowym użytkownikom byłoby łatwiej przejść na Linux :)
Niestety nie. Przejście na inny system operacyjny wiąże się z kilkoma zmianami:

- zmiana aplikacji

- zmiana sprzętu (nie zawsze)

- zmiana producentów, którzy dostarczją sprzęt oraz aplikacje

Jeśłi początkujący użytkownik Linuksa nie potrafi tego zakceptować to wróci do Windows, ponieważ Linux to klon Uniksa, który początkowo nazywał się "Freax". Dawanie możliwości instalacji aplikacji, jak Wine jest zlym rozwiązaniem, ponieważ znacząco obniża wyniki sprzedaży aplikacji dla Linuksa, a wtedy przeciętny użytkownik Linuksa może zostać pozbawiony cennych dla niego aplikacji, gdy producent uzna to za nieopłacalne rozwiązanie.
Po drugie użytkownicy Wine błędnie kreują Linuksa, jako darmową wersję Windows, co negatywnie wpływa na jego popularność, ponieważ za problemy z Wine obwinają system operacyjny.

-- 03 mar 2012 22:16 --
Shimmy pisze:Wine wg. mnie to opcjonalne rozwiązanie do naszych ulubionych gier wydanych tylko na Windows i programów koniecznych, niedostępnych na Linux, podobnie jak niegdyś programy do Pitów. Mimo to popieram rozwój wine, sam go używam do niektórych gier które niestety nie mają odpowiednika wg. gatunku na Linux.
Ulubionych gier? Jest za dużo osób korzystających z systemu Linux, którzy są zainteresowani ulubionymi grami dla Windows, a nie kupują gier dla Linuksa, ponieważ Wine umożłiwia im uruchamianie gier dla Windows. Gdy użytkownicy, mają ten wybór to znacznie rzadziej lub praktycznie wcale nie kupują gier lub aplikacji dla systemu Linux, a wtedy producenci mają problem z wynikami sprzedaży, ponieważ ciężko jest przewidzieć ile osób kupi daną grę lub aplikację dla Linuksa. Sam wiele lat temu grałem pod systemem Windows i gdy przeszedłem na Linuksa to część gier miała wersję dla systemu Linux. Te, które nie miały wersji dla Linuksa straciły dla mnie jakiekolwiek znaczenie, ponieważ o większości z nich zapomniałem. Póżniej poznałem wiele innych gier dla Linuksa, które kupiłem i szczerze nie nadążam z przechodzeniem gier dla Linuksa, ponieważ ich liczba cały czas wzrasta. Najważniejsze jest, że po tylu latach znalazłem swoje ulubione gry dla Linuksa i absolutnie nie obchodzi mine, co jest wydawane dla Windows, ponieważ go nie używam i nie chcę wspierać niewłaściwych firm. Sukces systemu Windows oraz Mac OS X to właśnie użytkownicy, kórzy zignorowali alternatywne systemy operacyjne i własnymi pieniędzmi pokazali producentom aplikacji, że tworzenie aplikacji dla innych systemów operacyjnych jest dla nich mało opłacalnym zajęciem. Użytkownicy Linuksa korzystający z Wine do dziś nie chcą tego zakceptować.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Funnykris »

http://symcom.pl/ Program FakturkaPL. Bardzo dobry i prosty programik do fakturowania :) Na 64bitowym Win7 musiałem doinstalować jakieś zewnętrzne biblioteki bo program wywalał błędy a pomoc znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum. Na Wine uruchamia się i działa bez zarzutu :P Jak widać czasami Wine działa lepiej jak Windows :D
Ale do czego zmierzam. W firmie sprawna obsługa i znajomość oprogramowania na którym działamy jest bardzo ważna. Nawet jeśli chcemy przejść na Linux to często brak natywnych wersji naszych ulubionych programów to blokuje. W takim przypadku dobrze działające wine jest wybawieniem :)
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: marcin1982 »

Nawet jeśli chcemy przejść na Linux to często brak natywnych wersji naszych ulubionych programów to blokuje. W takim przypadku dobrze działające wine jest wybawieniem
Nie zgadzam się z tym. Są programy lepsze i gorsze. Linuksowe wersje niekoniecznie muszą być gorsze - niektóre są lepsze. Instalacja linuksa w celu "odpalenia" windowsowej gierki przez Wine mija się z celem ... Skąd się potem biorą rzesze niezadowolonych gimnazjalistów? Bo nie było miliona "efpeesów w CeeSie"?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ethanak »

sir_herrbatka pisze:
jeszcze jest ABBYY..
A rozpoznaje język polski?
Nie próbowałem, ale ktoś ze znajomych (chyba frytek) próbował i podobno działało.
Osobiście nie potrzebuję, do moich celów wystarczy tesseract i cuneiform (niestety, nie z repo bo tu albo stare albo niekompletne).
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ABCD »

marcin1982 pisze:
Nawet jeśli chcemy przejść na Linux to często brak natywnych wersji naszych ulubionych programów to blokuje. W takim przypadku dobrze działające wine jest wybawieniem
Nie zgadzam się z tym. Są programy lepsze i gorsze. Linuksowe wersje niekoniecznie muszą być gorsze - niektóre są lepsze. Instalacja linuksa w celu "odpalenia" windowsowej gierki przez Wine mija się z celem ... Skąd się potem biorą rzesze niezadowolonych gimnazjalistów? Bo nie było miliona "efpeesów w CeeSie"?
Wątpię by ktoś instalował po to Linuksa. A "rzesze gimnazjalistów" kusi darmowy legalny system operacyjny, IMHO.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: marcin1982 »

A "rzesze gimnazjalistów" kusi darmowy legalny system operacyjny, IMHO.
Zgadza się i to popieram. Ale niektórzy traktują go jak darmowy Windows, którym nie jest i nigdy nie będzie.
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ABCD »

marcin1982 pisze:
A "rzesze gimnazjalistów" kusi darmowy legalny system operacyjny, IMHO.
Zgadza się i to popieram. Ale niektórzy traktują go jak darmowy Windows, którym nie jest i nigdy nie będzie.
:D Miesiąc po premierze najnowszego Starcrafta hulała mi ta gra pod wine.. różnic jakiś wielkich nie widziałem... czemu nie miałby zastąpić Windowsa.. ;) Oczywiście lepiej jak by na płycie obok wersji pod Windowsa i Maca była wersja dedykowana Linuksowi.. cóż.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Funnykris »

marcin1982 pisze:
Nawet jeśli chcemy przejść na Linux to często brak natywnych wersji naszych ulubionych programów to blokuje. W takim przypadku dobrze działające wine jest wybawieniem
Nie zgadzam się z tym. Są programy lepsze i gorsze. Linuksowe wersje niekoniecznie muszą być gorsze - niektóre są lepsze. Instalacja linuksa w celu "odpalenia" windowsowej gierki przez Wine mija się z celem ... Skąd się potem biorą rzesze niezadowolonych gimnazjalistów? Bo nie było miliona "efpeesów w CeeSie"?
Chodziło mi raczej o to, że ludzie przyzwyczajają się do konkretnych programów i nie sztuka w firmie np wrzucić od razu całkowicie odmiennego oprogramowania. Moim marzeniem byłaby sytuacja kiedy programiści pisaliby programy które łatwo można by przeportować na dowolną platformę :) Nie jestem programistą i nie wiem szczerze czym to się je ale wiem że są języki programowania które działają na Linuxa, Windows i MacOS i nie jest problemem pisanie programów wieloplatformowych. Pytanie brzmi... Czemu nikt tego nie robi.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: mat »

Funnykris pisze:http://symcom.pl/ Program FakturkaPL. Bardzo dobry i prosty programik do fakturowania :) Na 64bitowym Win7 musiałem doinstalować jakieś zewnętrzne biblioteki bo program wywalał błędy a pomoc znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum. Na Wine uruchamia się i działa bez zarzutu :P Jak widać czasami Wine działa lepiej jak Windows :D
Podejrzewam, że na systemie Windows 7 32-bit ten program uruchomiłby by się bez żadnych problemów:

"W systemie Windows 64 bit może być wymagana instalacja nowszej wersji silnika bazy danych pobierz silnik dla systemu 64 bit"

http://symcom.pl/
Funnykris pisze:Ale do czego zmierzam. W firmie sprawna obsługa i znajomość oprogramowania na którym działamy jest bardzo ważna. Nawet jeśli chcemy przejść na Linux to często brak natywnych wersji naszych ulubionych programów to blokuje. W takim przypadku dobrze działające wine jest wybawieniem :)
Nie ma tutaj żadnego wybawienia, ponieważ programy do faktur istnieją dla systemu Linux np. LeftHand, Invoicer itd. Poza tym Wine jest zwykłym eksperymentem, który nie powinien być stosowany w firmach. Pisałem wcześniej, że zmiana systemu to zmiana aplikacji i zapomnij o ulubionych programach dla Windows.

-- 04 mar 2012 14:17 --
ABCD pisze:Wątpię by ktoś instalował po to Linuksa. A "rzesze gimnazjalistów" kusi darmowy legalny system operacyjny, IMHO.
Podejrzewam, że większości "gimnazjalistów" nie interesuje system operacyjny oraz jego licencja, ponieważ oni instalują Linuksa prawdopodobnie po obejrzeniu jakichś dziwacznych filmów o hakerach.

-- 04 mar 2012 14:27 --
ABCD pisze:Miesiąc po premierze najnowszego Starcrafta hulała mi ta gra pod wine.. różnic jakiś wielkich nie widziałem... czemu nie miałby zastąpić Windowsa.. ;)
Po pierwsze ten sposób promowania systemu Linux jest zwykłym kłamstwem, ponieważ jedynie Microsoft wie, jak rozwijać aplikacje, jak Wine. Po drugie Linux to klon Uniksa, który ma własnych producentów oraz aplikacje i nie chcę, aby użytkownicy Wine oraz firmy stojące za różnymi wersjami Wine to zniszczyły.
ABCD pisze:Oczywiście lepiej jak by na płycie obok wersji pod Windowsa i Maca była wersja dedykowana Linuksowi.. cóż.
Polscy wydawcy często usuwają wersje dla Linuksa lub Mac OS X lub unikają ich zamieszczania na płytach DVD na których dana gra się znajduje np. Postal X : 10th Anniversary, Diablo 2, Penumbra.

-- 04 mar 2012 14:42 --
Funnykris pisze:Chodziło mi raczej o to, że ludzie przyzwyczajają się do konkretnych programów i nie sztuka w firmie np wrzucić od razu całkowicie odmiennego oprogramowania. Moim marzeniem byłaby sytuacja kiedy programiści pisaliby programy które łatwo można by przeportować na dowolną platformę :) Nie jestem programistą i nie wiem szczerze czym to się je ale wiem że są języki programowania które działają na Linuxa, Windows i MacOS i nie jest problemem pisanie programów wieloplatformowych. Pytanie brzmi... Czemu nikt tego nie robi.
Jak to nikt nie robi? Są tysiące firm zaangażowanych w tworzenie komercyjnych aplikacji dla Linuksa oraz zatrudniających osoby specjalizujące się w portowaniu aplikacji dla systemu Linux. Pomijając problemy techniczne te firmy często mają problem z wynikami sprzedaży, ponieważ stworzenie aplikacji dla Linuksa jest związane z poniesieniem określonych kosztów i producenci nie chcą na tym stracić. Po wydaniu wersji dla Linuksa danej aplikacji najczęstsze pytania to, czy mogę pobrać darmową wersję dla Linuksa, ponieważ kupiłem wersję dla Windows, czy mogę z wersji demo zrobić pełną wersję gry. Są też tacy, którzy użalezniają zakup aplikacji dla Linuksa od wydania paczki rpm lub deb, a także od wydania kodu źródłowego danej aplikacji lub zmiany metod płatności. Użytkownicy Windows oraz Wine, którzy zainstalowali Linuksa dla zabawy, nie kupią żadnej aplikacji dla Linuksa, ponieważ oni twierdzą, że już za nią zapłacili (niestety nie zawsze jest to prawda) i darmowa wersja dla Linuksa wersja im się należy. W efekcie pozostaje bardzo mała grupa osób, która kupuje aplikacje dla Linuksa i tym sposobem okazuje się, że istnieją tylko tysiące zwykłych użytkowników Linuksa, a pozostałe miliony są bardziej zajęte krytykowaniem Apple, Microsoft itd. choć te firmy zawdzięczają swoją pozycję wyłącznie zwykłym użytkownikom, którzy kupują aplikacje dla systemów, których używają.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: sir_herrbatka »

Osobiście nie potrzebuję, do moich celów wystarczy tesseract i cuneiform (niestety, nie z repo bo tu albo stare albo niekompletne).
Chyba sam wypróbuję te programy w wolnej chwili.

Z tymi programami pod linuxem to jest tak jak pisze marcin... Mogę nawet powiedzieć że o dziwo działa to w obie strony. Bo jakie są darmowe klienty pocztowe dla windowsa w języku polskim? Thunderbird, ale claws-mail już tylko nieoficjalnie. Są też znane i lubiane programy na maca których nigdy nie zobaczymy w wersji na windows lub linux.

No i podobnie nigdy nie będzie foobara na linux. Tak to już jest.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Funnykris »

No i podobnie nigdy nie będzie foobara na linux. Tak to już jest.
Ubolewałem nieco na Foobrakiem przy przesiadce na Linux. Ale szybko znalazłem alternatywę :) Audacious :) Bardzo dobry i lekki odtwarzacz bez zbędnych udziwnień i nikomu niepotrzebnych funkcji :) Btw Foobar działa bez problemu pod Wine.
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: kondziu jah »

Jak kto lubi. Ja przeleciałem przez Rythmbox i Banshee i doszedłem do MOC Playera. Ten to ma MOC: zero zbędnych funkcji, waży tyle co dwa gile... ;)
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
PeeR
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 52
Rejestracja: 09 lut 2009, 18:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: PeeR »

Czego mi brakuje w Linuksie? hym skoro
system się nie muli wraz z używaniem, jest stabilny, nie ma wirusów, pliki się nie fragmentują, KDE jest ładniejsze niż Win7, ma wirtualne pulpity, jest otwarty, nie muszę za niego płacić, mam masę darmowych (i to otwartych!!!) programów, sterowniki do konwertera RS232<->USB w jądrze, mała zasobożerność, wiele dystrybucji do wyboru do koloru, mogę sobie go skonfigurować jak chce
przede wszystkim czuje się wolny użytkując go

w sumie nie ma co narzekać :D

Dla inżyniera brakuje czołowych programów CAD (inventor, solidworks) i mathcada (może ktoś planuje coś takiego napisać nawet bym wspomógł na miarę moich umiejętności :))
No i może dla niektórych drukarek hp lepiej napisanych sterowników (hplib)
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: mat »

PeeR pisze:Dla inżyniera brakuje czołowych programów CAD (inventor, solidworks) i mathcada (może ktoś planuje coś takiego napisać nawet bym wspomógł na miarę moich umiejętności :))
Przecież są profesjonalne komercyjne aplikacje CAD dla Linuksa, a także jest komercyjny MATLAB, Mathematica oraz Maple dla Linuksa:

"CAD/CAM/CAE

Adina by ADINA R&D
ARCAD 3D
ARES Commander
BricsCAD is an IntelliCAD based commercial CAD solution.
CAM Expert Professional
CATIA by Dassault Systèmes
CYCAS by Verlag Frese
EAGLE
RI-CAD
Siemens NX
Synergy by Weber Systems
QCAD by RibbonSoft, professional is built on the QCAD opensource package.
VariCAD by VariCAD s.r.o."

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pr ... FCAM.2FCAE

To tylko niektóre z nich.
PeeR pisze:No i może dla niektórych drukarek hp lepiej napisanych sterowników (hplib)
Spróbuj komercyjnego programu Turboprint dla systemu Linux:

http://www.turboprint.info/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości