Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

W nawiasach przy tytułach podałem liczbę dostępnych sztuk. Są to raczej pozycje klasyczne dla osób które mogą poczuć się jakoś dowartościowane przez przez posiadanie takich relikwii (to słowo jest sporym nadużyciem ale idealnie pasuje).

EDIT:
Ze względu na ostatnie umocnienie się dolara, cena Heretic 2 i Myth 2 będzie na poziomie ok 40 zł taniej bez dopłacania z mojej strony się nie da. Zostaną one umieszczone w kategorii "klasyka".

Innym zagadnieniem które bardzo mnie martwi jest bardzo nikłe zainteresowanie Penumbrą. Rozumiem, że negatywnym czynnikiem może być fakt, że obecnie mogę dostarczyć tylko grę Penumbra Przebudzeni (Overture) na Linuksa. Pozostałe zostaną dodane później, czyli po dogadaniu się z twórcami tej gry, a nikłe zainteresowanie coraz bardziej oddala możliwość owocnej współpracy z Frictional Games.

EDIT:
Niedługo zostanie wydana Irańska gra Garshasp. Zapowiedziana jest również wersja na Linuksa.

Zwiastun gry: http://www.youtube.com/watch?v=ZhFvMS6nmVU

Różnicę między Garshasp, a Prince of Persia zostały wymienione na blogu twórców Garshasp.

Wysłałem zapytanie odnośnie dostępności tej gry na Linuksa tzn. czy LGP będzie wydawcą, co byłoby bardzo fajną decyzją. Zwłaszcza, że nie wiadomo czy ta gra zostanie kiedykolwiek wydana w Polsce.

Może to jest jeden z tajemniczych tytułów LGP?

EDIT:
Mam trochę nietypowy pomysł na dodanie do oferty Sagi Gobliiins 1-3 (4 działa tylko pod Windowsem) uruchamianej przez DosBox. Cenowo będzie odpowiadać innym grom CD-Projektu które znajdują się w ofercie.

EDIT:
Podałem błędną informację saga Gobliiins 1-3 jest/będzie uruchamiana za pomocą ScummVM, a nie przez DosBox jak podałem wcześniej.

EDIT:
Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o wprowadzeniu do oferty tzw. dotacji na rzecz sklepu. To rozwiązanie może być skierowane do osób które uważają obecną ofertę za niewystarczającą, a chciałyby w jakiś wspomóc rynek gier na Linuksa w Polsce (sklep). Jestem w pełni świadom, że taka dotacja może być również bardzo źle odebrana.

Zastanawiam się bardzo poważnie nad zorganizowaniem konkursu z portalem zagranicznym poświęconym grom na Linuksa, nagrodami mogą być gry Knights and Merchants, Airline Tycoon Deluxe. Celem przewodnim jest zaistnienie na rynku zagranicznym.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
tydell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 12 paź 2007, 21:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: tydell »

Wg mnie dotacja mogłaby być ok. W końcu to rzecz dobrowolna, nie zmusza się nikogo do dorzucania do garnuszka, a jak ktoś miałby chęć to złotówkę mógłby dorzucić :)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: makson »

Widzę, że do oferty sklepu zostały dołączone Goblins 1-4. Rozumiem, że część czwarta dobrze działa na wine? Części 1-3 uruchamia się przez ScummVM? ScummVM dołączony jest do płyty z gierkami, czy trzeba go sobie samemu zainstalować?
Czytałem sobie trochę na stronie ScummVM o tym projekcie. Mógłbyś dołączyć do płyty kilka darmowych gierek: Beneath a Steel Sky, Dragon History (jest po Polsku!), Drascula: The Vampire Strikes Back, Flight of the Amazon Queen, Lure of the Temptress, TeenAgent (Polska produkcja!).

Co do darowizn, to myślę, że nikogo nie urazi informacja o możliwości ich uiszczenia na stronie sklepu. Muszę jednak przyznać, że nie przypominam sobie o tym, żebym widział jakiś sklep, który oczekuje na darowizny.

EDIT:
Wymagania Goblins: 450GB wolnego miejsca na dysku! Cholera, u mnie nie pójdzie :) .
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Admc »

A ja zadam takie pytanie: Kolega mi powiedział, że gra Heroes of Might & Magic III ma natywną wersje, czy to prawda? Chętnie pograłbym w tego klasyka, zwłaszcza, że powinno pójść na moim szajskim laptopie.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

makson pisze:Rozumiem, że część czwarta dobrze działa na wine?
Nie ma takiej opcji, ta gra nie działa pod wine, dlatego w opisie zaznaczyłem, że jest grą dla Windows.
makson pisze: Części 1-3 uruchamia się przez ScummVM? ScummVM dołączony jest do płyty z gierkami, czy trzeba go sobie samemu zainstalować?
CD-Projekt używa ScummVM dla Windows, więc ja dodam wersję na Linuksa z wszystkimi niezbędnymi bibliotekami.
makson pisze: Czytałem sobie trochę na stronie ScummVM o tym projekcie. Mógłbyś dołączyć do płyty kilka darmowych gierek: Beneath a Steel Sky, Dragon History (jest po Polsku!), Drascula: The Vampire Strikes Back, Flight of the Amazon Queen, Lure of the Temptress, TeenAgent (Polska produkcja!).
Myślałem nad tym, tylko muszę się zapoznać z warunkami licencji tych gier.
makson pisze: Co do darowizn, to myślę, że nikogo nie urazi informacja o możliwości ich uiszczenia na stronie sklepu. Muszę jednak przyznać, że nie przypominam sobie o tym, żebym widział jakiś sklep, który oczekuje na darowizny.
Pożałuje tego co napiszę, coś trzeba zrobić skoro prawie wszyscy na lewo i prawo krzyczą, że chcą aby powstawało coraz więcej gier na Linuksa przy czym nie wydają złamanego grosza na obecnie dostępne tytuły dodatkowo są bardzo zbulwersowani, że ktoś śmie wydawać i sprzedawać gry na Linuksa (objawy nerwicy?). Powiedz mi czy to jest normalne? A później się dziwią i mają pretensje do producentów odnośnie olewania Linuksa, chociaż sami robią to samo.
Dużo osób trafia do sklepu po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej "gry linux sklep", a następnie ich zapoznanie z ofertą kończy się na przeglądani pozycji dla Widnows.

Prezentowany pomysł jest tylko pewną koncepcją, która nie jest idealna i może mieć szkodliwy wydźwięk.
makson pisze: Wymagania Goblins: 450GB wolnego miejsca na dysku! Cholera, u mnie nie pójdzie :) .
Chochlik jak zwykle nie próżnuje i kombinuje cały czas jak tu uprzykrzyć życie innym.

EDIT:
Z okazji dnia dziecka został zorganizowany mały konkurs na Ubucentrum.net.

EDIT:
Wspomniana wcześniej koncepcja dotacji przechodzi ewolucję ponieważ część tego pomysłu jest dobra jednocześnie ma dużo wad.

Chciałbym zaprezentować trochę inną koncepcję w której każdy miałby szansę otrzymać darmowy egzemplarz dowolnej gry, wystarczy tylko napisać e-mail i podać powody dla których powinni otrzymać darmową kopię. Pieniądze na darmowe gry pochodziły by od innych użytkowników którzy chcieli by sponsorować grę anonimowej osobie tzn. dokonuje zakupu specjalnego wirtualnego produktu (kwota darowizny, pozostaje jeszcze kwestia nazewnictwa) za wybraną przez siebie kwotę powiedzmy od 5 zł do ceny najdroższej gry w sklepie, jeśli ktoś chce to może wskazać jaką grę chcę sponsorować.
Na pewno więcej osób będzie chciało otrzymać darmowy egzemplarz niż zostać sponsorem.

Czy coś z tego wyjdzie zależy w pewnym stopniu od rezultatu powyższego konkursu.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
butsh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: butsh »

wupra pisze: [...] Dużo osób trafia do sklepu po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej "gry linux sklep", a następnie ich zapoznanie z ofertą kończy się na przeglądani pozycji dla Widnows.
Wiele osób po prostu chciałoby pograć w jakieś bardziej popularne, znane tytuły w stylu najnowszych Halo, Crysis czy Prince of Persia. I nic w tym dziwnego, sam bym pograł. Takich tytułów nigdy na Linuksie nie zobaczmy i właśnie dlatego niektórzy potencjalni klienci klikają na pozycje dla Windows. Większość po prostu używa gier dla rozrywki a więc chętniej wybierze najnowsze wybajerzone pozycje niż - bez urazy - towar drugiej świeżości ale pod Linuksa.
Nie zrozum mnie źle, popieram twoją inicjatywę, uważam, że takie firmy jak twoja są w stanie więcej dla GNU/Linuksa zrobić niż niejeden napuszony doktryner. I właśnie tędy droga, od dołu trzeba kreować popyt na usługę, ale niestety droga przed tobą/nami jeszcze długa i wyboista.
Pozdrawiam! ;-)
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@butsh
Nie mam nic przeciwko przeglądaniu tytułów dla Windows, tylko ja zaznaczam sytuacje w której osoba nie zapoznaje się z niczym innym niż grami dla Windows. To raczej nie jest normalne, zwłaszcza jeśli później wytyka brak gier na Linuksa.

Czy będzie więcej gier na Linuksa zależy od na samych, musimy tylko kupować obecnie dostępne tytuły. Jednak nie masz moralnego prawa do narzekania na ilość oraz tytuły które są obecnie dostępne jeśli nie kupiłeś ani jednej gry na Linuksa, no chyba, że jesteś obłudnikiem/ignorantem.

Człowieku jaka inicjatywa? Czy ja komuś proponuje coś innowacyjnego? Moją inicjatywą jest zagadnienie poruszane w poprzednim poście czyli sponsorowanie innym gier lub dostarczanie polskich wersji językowych w przypadku osiągnięcia określonej sprzedaży danego tytułu.
Większość osób używających słowa inicjatywa w stosunku do sklepu z grami na Linuksa nie wyraża nic poza obojętnością, raczej na pewno takie osoby nie kupują gier na Linuksa.

Rynek jak i świadomość o dostępności gier na Linuksa w Polsce prawie nie istnieje. Zobacz ile osób w powyższym konkursie zostało wymienionych gier komercyjnych, bardzo mało ponieważ ludzie nie wiedzą o dostępności komercyjnych tytułów na Linuksa.

P. S. Pomyśl ile gier nie ukazało się lub nie ukaże się ze względu na zbyt małą sprzedaż obecnie dostępnych tytułów.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

wupra wytrzymaj ze sklepem do października bo dostanę stypendium to na pewno będę kupował częściej. Na razie kupiłem tylko shadowgrounds i czaje się na machinarium, ale jak to studentowi nie przelewa się. (nie nie narzekam na ceny bo są dosyć normalne)
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@pendejo
Ten apel powinieneś adresować do osób które dotychczas jeszcze nie zakupiły ani jednej gry na Linuksa lub nie mają takiego zamiaru. Ja po prostu wykonuje wolę użytkowników Linuksa, jeśli nie chcą kupować gier na Linuksa w Polsce to już ich wybór, nie chcą gier i tyle nic w tej sprawie zrobić nie mogę.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

Ja to rozumiem, mam tylko nadzieję, że będę miał gdzie kupować gierki ;]
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: PL_kolek »

Weź kredyt, spłacisz ze stypendium :D
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@pendejo
Każdy student/studentka informatyki jest bardzo mile widziany zwłaszcza jeśli chciałby/chciałaby nawiązać współpracę. Więcej informacji na priv.

Wakacje są raczej martwym okresem w sprzedaży gier, więc może być bardzo ciężko.

P. S. Rezultaty aktualnego konkursu nie są optymistyczne. Pozostał jeszcze jeden dzień więc wszystko może się jeszcze zmienić.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

Ha nawet sam jestem w tamtym konkursie (nick marcinsud) ale raczej tak dla sportu niż dla wygranej. Co do studiowania to siedzę na elektrotechnice coś tam z c++ miałem, ale jakiś wielki wymiatacz ze mnie nie jest. Za 2,5 tyg. będę miał wakacje to wtedy się ewentualnie odezwę.
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Nie wiem czy kogoś to będzie interesować. Wysłałem do LGP zapytanie czy mają zamiar obniżyć ceny gier X3: Reunion, Jets'n'Guns, Sacred Gold o 10 %, ponieważ te 3 gry zostały wydane ponad rok temu (na Linuksa dla jasności aby nie było nieporozumień). Podobna obniżka miała miejsce 3 grudnia 2009 i dotyczyła wcześniej wydanych gier. Miłym gestem była by obniżka o 30% dla X3: Reunion oraz Sacred Gold, która jest możliwa w przypadku portowania przez LGP X3: Terrain Conflict oraz Sacred 2.

Mam nadzieje, że wyniki sprzedaży są zadowalające dla LGP i będą mogli obniżyć ceny. Niestety Polscy użytkownicy Linuksa nie mają jakiegokolwiek który mógłby wpłynąć na pozytywną odpowiedź LGP.

EDIT:
Pomimo wcześniejszych niepowodzeń w sprzedaży na Allegro, postanowiłem jakiś czas temu spróbować ponownie wystawić kilka gier w dziale gry komputerowe oraz w dziale Linux. Niestety okazało się, że sprzedaż gier na Linuksa za pośrednictwem Allegro jest chybionym pomysłem, nawet nie było sensu wysłać prośby o utworzenie podkategorii Linux w dziale gry.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

Wupra - wiem, że wszystko kosztuje, ale próbowałeś reklamy w prasie? Ostatnio w Empiku przeglądałem jakieś czasopismo Linuksowe (zabijcie, ale nie pamiętam nazwy :-) ) i ujrzałem reklamę bloga Pana Adriana N. Może skoro On mógł i miał na to fundusze, to i Ty mógłbyś? Ostatecznie taka forma reklamy byłaby lepsza, niż taka "zaściankowa" na forach?

EDIT:
A i dodajmy, że chyba nawet najlepiej znany jesteś jeszcze chyba tylko na tym forum :-( Nieco też po ostatniej "akcji" na blogu Pana Adriana N.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
butsh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: butsh »

wupra pisze:@butsh
Nie mam nic przeciwko przeglądaniu tytułów dla Windows, tylko ja zaznaczam sytuacje w której osoba nie zapoznaje się z niczym innym niż grami dla Windows. To raczej nie jest normalne, zwłaszcza jeśli później wytyka brak gier na Linuksa.
Wg mnie mylisz przyczyny ze skutkami. W mojej opinii nie dlatego nie ma wielu gier dla Linuksa, bo użytkownicy ich nie kupują, a wręcz przeciwnie. Użytkownicy nie kupują gier dla Linuksa bo jest ich ZA MAŁO. A przyczyna jest prosta i oczywista, dopóki gry będą pisane pod DirectX tytuły dla Linuksa będziemy mogli policzyć na palcach. Oczywiste jest dla mnie to, że właśnie taka jest polityka Microsoftu i wiodących producentów gier i nie zmieni się to szybko. Proszę spojrzeć jakie problemy ma tak potężna firma jak Sony i jak jej PS3 musi walczyć o rynek gier na konsolę, a co dopiero Linux, który nie może liczyć na wsparcie ze strony żadnych liczących się graczy na rynku.
Jeśli chodzi o mnie - niestety z racji wykonywanej pracy i braku czasu na cokolwiek nie gram w gry, ale czasami zdarza mi się usiąść i uruchomić ulubiony tytuł jakim jest Fallout 2 a kilka miesięcy temu kupiłem trójkę (którą zaledwie co rozpakowałem...) Jeśli jednak miałbyś możliwość dostarczyć mi wersję na Linuksa kupiłbym ją od razu, bo na co dzień używam Linuksa. Ale jak będę chciał pograć w coś innego, to kupię tytuł zupełnie nie kierując się tym na jakim OS-ie da się ją odpalić. Po prostu kupię to co lubię strzelankę 3D, strategię, grę która mi się spodoba i tyle. Jeżeli akurat będzie wersja dla Linuksa - wezmę ją. Jeśli nie - kupię coś dla Windows. Uważam kupowanie "na siłę" gier i innych programów tylko dla tego że są dla Linuksa za cokolwiek dziwne.
Pozdrawiam! ;-)
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@Jusko
Masz na myśli Linux Magazine, naprawdę nie wiem jakie Adrian ma kontakty z Linux Magazine, może ma jakąś zniżkę. Nie oszukujmy się jego blog zarabia na siebie przez reklamy więc go stać na ewentualną reklamę.

Swego czasu poczyniłem pewne kroki w stronę Linux+ jednak nic pozytywnego z tego nie wyszło, recenzja pewnej gry miała ukazać się w majowym numerze w wersji papierowej. A tu nie wiadomo skąd pojawiła się wersja elektroniczna co w znaczny sposób ogranicza dostępność grupy docelowej. W zasadzie to straciłem na tym sporo czasu z którego nic dobrego nie wynikło. Słyszałem, że Linux Magazine nie jest zainteresowane grami na Linuksa i to w pewnym stopniu mnie zniechęciło od współpracy.


Jestem aktywny na tym forum ponieważ na innych nie da się normalnie funkcjonować, jedynie możesz liczyć na nieprzemyślane i niczym nie uwarunkowane zaczepki. Nie bez znaczenie jest również fakt popularności Ubuntu w Polsce. Czasami nie ma sensu wyciągać ręki do bardzo małej grupy osób zwłaszcza kiedy jedyne czego możesz się spodziewać to same obelgi albo jeszcze inne wyssane z palca urojenia.

Na blogu Adriana informacja była umieszczana kilka razy, nawet były tam reklamy, również pojawiały się informację na osnews.pl/linuxnews.pl linux.pl. Tylko nie wiem dlaczego nie mogę się doprosić zamieszczenia informacji o sklepie na 7thGuard.net (oni sprzedawali kiedyś gry loki). Od pewnego czasu można też co nieco przeczytać na portalach amigowych.

Sporą wadą jest brak systemu partnerskiego takiego jaki jest w tuxgames gdybym miał coś podobnego wtedy informacja o sklepie była by bardziej rozpowszechniona.

@butsh
DirectX jest problemem drugorzędnym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na poprzednich stronach.
Tylko nie mów mi, że czymś normalnym jest kupowanie gier dla Windows w celu uruchamiania ich przez wine.

EDIT:
@Jusko
W zasadzie odpuściłem sobie aktywność na innych forach ponieważ prawie każda wzmiankach o grach na Linuksa kończyła się sianie bzdurnych wypowiedzi których po prostu nie mam ochoty ani sił prostować. O tego powinny być serwisy poświęcone grom na Linuksa jak gry.linux.pl wikigames.ubuntu.pl tzn. szerzenie informacji o grach natywnych dlaczego ich ceny są takie, a nie inne, dlaczego jest ich tak mało, co można zrobić aby to zmienić itp.

A co ja w zastałem, prawie konające serwisy, chyba nie chodzi o to abym pisał na nich większość newsów ponieważ w naturalny sposób generuje to konflikt interesów i wpływa negatywnie na wiarygodność takich informacji.

Dodajmy do tego sporadyczne próby rozpowszechniania pirackich kopi, które zwalczam w miarę możliwości. Jak to powiedziała jedna osoba która od niedawna sama z siebie porzuciła Windows na rzecz Linuksa, piractwo gier na Linuksa jest szczytem głupoty, co prawda rozumie on piractwo gier na Windows ale nie na Linuksa.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Tomahawk »

wupra pisze:co prawda rozumie on piractwo gier na Windows ale nie na Linuksa.
Natomiast ja nie bardzo rozumiem jak można rozumieć piractwo na DOWOLNYM systemie.

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Tomahawk pisze:Natomiast ja nie bardzo rozumiem jak można rozumieć piractwo na DOWOLNYM systemie.

Pozdrawiam
Całkowita racja, ja tylko cytowałem. Z reguły wychodzi się z założenia, że większego łatwiej okraść ponieważ tego nie zauważy, taka mentalność.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: makson »

Widzę, że masz w ofercie nową grę na Amigę (Earth 2140). Warto napisać o tym do ppa i exec, to kilka sztuk pewnie sprzedasz.
SummVM jest też na Amigę i MorphOS, więc Goblins też możesz przygotować do sprzedaży na te systemy.
Ten rok jest wyjątkowy dla systemów amigowych. Właśnie wydano MorphOS 2.5, który działa na eMacach, a w wakacje wyjdą dwa współczesne komputery amigowe: Amiga One X1000 i Sam460ex. Więc nie zapominaj się w wakacje przypominać Amigowcom, skąd mogą kupować gry dla swoich nowych zabawek.

P.S. Niedługo na Amidze da się odpalić Gish.

Mam jeszcze takie pytanie. Na Haiku bije rekordy popularności Free Heroes of Might and Magic II. Nie słyszałem jednak o tym tytule na Linuksa. Wiesz może czy ta gra dostępna jest na pingwinka?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości