Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: salvadhor »

Jak widać, tendencje są raczej niższe:

http://www.ceneo.pl/2007011

Obecna cena w sklepie jest ok :) Wiem, że dla Ciebie lepsza by była wyższa... No trudno... :)
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Niestety musiałem usunąć Penumbrę z oferty, wszyscy którzy złożyli zamówienia zostaną o tym poinformowania oraz otrzymają zwrot pieniędzy. Wszystkie czynności wyjaśniające zostaną podjęte w poniedziałek kto wie może do tego czasu coś się zmieni i Penumbra wróci do oferty.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: salvadhor »

Fatalna wiadomość :/
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

salvadhor pisze:Fatalna wiadomość :/
Powiem tylko tyle, iż od początku były problemy z Penumbrą mam nadzieje, że jakoś wszystko uda się załatwić. Chyba nie wszyscy znają postanowienia licencji GPL, niestety nic więcej nie mogę powiedzieć.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
meds2006
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: meds2006 »

jeśli to możlwe to ja zamiast zwrotu kasy
wolałbym Neverwinter Nights Diamentowa Edycja
cenowo wychodzi nawet taniej - ale niech stracę :)
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@ meds2006

Jak już wspomniałem w poniedziałek będę wiedział dużo więcej. Ewentualna zamiana tytułu jest możliwa oczywiście różnica w cenie zostanie zwrócona.

Może porywam się z motyką na słońce ale mam już dosyć wszystkich którzy tylko bezproduktywnie gadają o wysokich cenach itp. Wszystkich chcących coś zmienić zapraszam do udzielania się tutaj kto wie może wspólnymi siłami uda się coś osiągnąć. Mile widziane jest rozpropagowanie tej inicjatywy (akurat tutaj pasuje to słowo) gdzie się tylko da.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: PL_kolek »

Kurde :/. Czekałem na tą Penumbrę od końca maja, już się nastawiłem, a tu taki numer. Mam nadzieję, że gra powróci do oferty, ale nie uśmiecha mi się czekać kolejnych tygodni...

Odnośnie cen, taka Penumbra, Prey, czy Machinarium to propozycje świetne jakościowo i cenowo. Z drugiej strony, mój ulubiony przykład - Knights and Merchants, powinien albo zniknąć z oferty, albo być ukryty przed wzrokiem osoby, która po raz pierwszy widzi gry na Linuksa. Naprawdę, stówa za tak leciwą grę - raz, że to propozycja dla ortodoksów (kilka takich gier, i taniej kupić Windowsa z zestawem płytek z pism), a dwa, że to naprawdę odstrasza. Może lepiej ograniczyć polecane do gier w bardziej przystępnych cenach?

Mój problem z zakupem gier na Linuksa polega na tym, że głównie interesują mnie gry po polsku, a na dodatek przygodówki. Własne Machinarium już mam, czekałem na Penumbrę i cholera.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Nic nie poradzę na to jakie gry znajdują się w ofercie LGP. Z K&M jest duży problem ponieważ dużo osób ubzdurało sobie, że posiada ona status abandonware i dla nich zapłacenie nawet 1 zł jest problemem chociaż oni nigdy nie będą moimi klientami to robią sporo niepotrzebnego szumu.

Od początku zamaczałem konieczność dołączania polskiej wersji językowej, niestety wiąże to się z dodatkowymi kosztami które raczej się nie zwrócą ;(

Zrobię co będę mógł aby Penumbra pozostała w ofercie ponieważ. Niestety nie mogę powiedzieć dlaczego musiałem usunąć tę pozycję z oferty ale nie uwierzyłbyś co jest powodem (sic!)

Zawsze możesz zgarnąć K&M:
http://lgn.linux-hardcore.com/wupra-off ... st-winner/

EDIT:
@PL_kolek
Usunąłem wszystkie ceny ze strony głównej więc teraz nie powinno być problemu, prawdopodobnie w znacznym stopniu powinno to również zmniejszyć liczbę tych wszystkich którzy wytykają wysokie ceny bez zapoznania się z całą ofertą.
Nie jestem pewien kogo można nazwać fanatykiem a kogo nie. Przykładowo jakiś czas temu miałem w ofercie grę Aion (Windows) za ponad 200 zł i nikt tej gry nie wytykał.

Może dodam na stronach produktów opcję "Negocjuj cenę" która będzie znajdować się pod przyciskiem dodaj do koszyka. Po jej wybraniu wyświetli się formularz kontaktowy za pomocą którego będzie można wynegocjować niższą lub wyższą cenę ;)

EDIT:
Poprawiłem sortowanie w "Najczęściej kupowane", teraz wszystkie wymienione produkty są sortowane według sprzedaży. Również w innych kategoriach można sortować listę według najczęściej kupowanych produktów.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: PL_kolek »

Doskonale rozumiem, że nie masz wpływu na gry LGP. Chciałem pokazać coś innego - najlepiej sprzedają się względnie nowe gry w cenach do ok. 60zł. O ile cena ponad 100zł w przypadku niektórych tytułów może być uzasadniona, tak porywanie się na sprzedaż gry sprzed 10 lat, od kilku dostępnej w gazetkach na Windowsa to zadanie bardzo karkołomne.

Nadszedł poniedziałek. Czy dane nam będzie poznać jakieś szczegóły na temat Penumbry?
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi z Frictional Games co jest równoznaczne z całkowitym wycofaniem Penumbry, szkoda ponieważ było zainteresowanie ;(

Przykładów można podawać wiele np gra Jazz Jackrabbit wydana w Polsce 5 lat po premierze w cenie 45 zł (1999) obecne jakieś 90 zł. Tylko co chcesz tym udowodnić? Problem leży gdzieś indziej po prostu ceny brytyjskie są zbyt wysokie w stosunku do Polskich zarobków tzn. podziel wszystkie ceny gier LGP przez 2 i otrzymasz ceny które chociaż w jakimś stopniu są przystępne na polską kieszeń. Airline Tycoon Deluxe w cenie Runesoft to ok 120 zł (chociaż w ich sklepie ciągle widnieje cena 160 zł) zmniejszyłem swoją marżę i uzyskałem cenę 99,99 zł jednak uzyskana kwota cały czas była zbyt duża dlatego za optymalną uważam cenę na poziomie 69,99 zł chociaż sugerowana cena była wyższa o 10 zł. Teraz pozostaje inne pytanie czy obniżenie ceny zwiększa sprzedaż? Każda obniżka cen wiąże się z oczekiwaniami kolejnej obniżki i zawsze znajdą się osoby które będą oburzone zbyt wysokimi cenami.
Bardzo żałuje, że LGP nie informowało dużo wcześniej o zeszłorocznej promocji LGP, spóźniłem się 2 miesiące (biurokracja) ;(
Dlatego nie wiemy czy Polacy byli by bardziej zainteresowani niższymi cenami oraz po jakim czasie sprzedaż uległa by załamaniu. Kolejną przeszkodą jest nienaturalnie skurczony rynek odbiorców przez wyznawców Wine itp (proszę nie bronić wine). i raczej nie przekona ich cena wyższa tylko o 5-10% w stosunku do ceny gry dla Windows. Więc nie ma sensu obniżać ceny dla osób które i tak kupią grę w wyższej cenie, przekonałem się o tym przy okazji premiery Shadowgrounds Survivor tzn. miesiąc przed premierą sprzedawałem ją taniej o 10 zł jednak zainteresowanie było bardzo małe. Wystarczy przeczytać większość postów w tym wątku i zobaczysz, że większość osób nigdy nie kupi gry na Linuksa nawet jeśli cena będzie zbliżona do wersji dla Windows.

Jeśli chcesz cen bardziej zbliżonych do polskich realiów, wystarczy skorzystać z opcji negocjuj cenę dzięki której mogę uzyskać informację odnoście zainteresowania daną grą oraz preferencji cenowych (w miarę realnych). Jednak wszystkie działania zmierzające do obniżenia cen są zbędne jeśli nie będzie osób zainteresowanych obniżką i zakupem tzn. nikomu nie opłaca się obniżać cen o połowę jeśli sprzedaż nie zwiększy się o więcej niż 10%.
Oczywiście w moim interesie jest obniżenie cen które mogło by się przełożyć na wzrost sprzedaży, ponieważ obecna sytuacja jest ***** skoro w prawie 40 milionowym kraju sprzedaje się **** gier na Linuksa.

P. S. Nicolas Games chyba wycofało się z dystrybucji gier na MacOS.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Admc »

wupra pisze:nienaturalnie skurczony rynek odbiorców przez wyznawców Wine
Pokaże to na moim przykładzie, mam ORYGINALNĄ windowsową wersję gry Neverwinter nights, za którą zapłaciłem 20 złotych. Gra działa świetnie pod wine (1.0.1). Wybacz ale nie zamierzam wydawać kolejnych pieniędzy tylko po to żeby wesprzeć rynek gier na Linuxa.

Proszę nie pisać, że mogłem od razu kupić wersję na lina, bo kiedy kupowałem tą grę używałem windowsa więc nie byłem zainteresowany wersją linuxową.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Admc pisze:Pokaże to na moim przykładzie, mam ORYGINALNĄ windowsową wersję gry Neverwinter nights, za którą zapłaciłem 20 złotych. Gra działa świetnie pod wine (1.0.1). Wybacz ale nie zamierzam wydawać kolejnych pieniędzy tylko po to żeby wesprzeć rynek gier na Linuxa.
Wybrałeś bardzo zły przykład w którym pokazujesz swoją ignorancję.
Grasz przez wine(:pt36:) chociaż linuksowe binarki są dostępne do pobrania? To jest właśnie ten problem o którym cały czas mówię, nie ma znaczenia czy są dostępne binarki za darmo czy też nie ponieważ fani wine prawie nigdy nie używają wersji natywnej. W przypadku NWN: DE oferuje wersję która działa od razu nie musisz się męczyć z szukaniem binarek, konfiguracją, podstawianiem danych itp.
Admc pisze: Proszę nie pisać, że mogłem od razu kupić wersję na lina, bo kiedy kupowałem tą grę używałem windowsa więc nie byłem zainteresowany wersją linuxową.
Nie szukaj dziury w całym, czym innym jest kupienie gry na system który się używa a czym innym zakup gry na zupełnie inny system. Padłeś również ofiarą polskiego dystrybutora który przy pierwszej możliwej okazji usuwa z płyty pliki z wersją na Linuksa.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Reve pisze: Tanio nie jest ale to taki urok egzotycznych platform :-P Jeśli ktoś już się zdecydował używać Linuxa to powinien wiedzieć, że łatwo niema !!! Moim zdaniem te w Twoim sklepie są naprawdę przystępne. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to nie sprawdzi u konkurencji:

http://skleptomka.bazarek.pl/category/k ... uksa.html/

Cena za kohan to po prostu rozbój w biały dzień :-0
To nie jest konkurencja, po prostu ktoś sprzedaje gry w cenie kolekcjonerskiej, archeologia też kosztuje. Gdybym na początku miał w ofercie ETQW to cena tej gry wynosiła by ok 100 zł ponieważ w takiej cenie była sprzedawana, dopiero później pojawiły się tańsze edycje.
Reve pisze: Wine to łatwe, szybkie i rozwiązanie jeśli chodzi o przystępność dla użytkownika wychowanego na windzie. Bierze płytkę z gazety za 10,- wkłada do napędu instaluje i ... może zagra a może nie :-P
Gry które znajdziemy dołączone do dystrybucji za darmo raczej nie zadowolą tych którzy chcą grać w tytuły z górnej półki. Często dostępność do wersji natywnych nie jest też taka oczywista. Dokopanie się do binarek dla takiego postala 2 to bardziej kwestia sporego szczęścia niż sprawnego posługiwania googlem :-)
Poza tym nawet jeśli znajdziemy już instalator dla naszej gry to kilka prób nieudanej instalacji może skutecznie zniechęcić do kolejnych natywnych gier. Kwestia, że to dlatego, że jeden z plików w wersji PL ma inną nazwę w wersji US dla której był instalator powoduje barierę nie do przejścia dla początkujących.
Moim zdaniem przydała by się inicjatywa podobna do liflg.org tylko przeznaczona dla Polskich wydań.
Poza tym na stronie twojego sklepu powinno się znaleźć dobrze oznaczona informacja czym się różnią wersje natywne od tych tych uruchamianych pod wine. Napisane prostym językiem tak dla początkujących !

Argumentacja z informacją dla użytkowników wine jest śmieszna, bo niby co miałbym napisać "gra natywna działa out of box". Tylko znając mentalność większości osób taka informacja mogła by być opacznie zrozumiana tzn. wersja dla Windows działa out of box pod wine. Następnie mógłbym się spodziewać tylko szturmu niezadowolonych osób które zakupiły grę dla Windows i ona nie działa, ba co niektórzy chcieliby uzyskać ode mnie zwrot pieniędzy za zakupioną grę w innym sklepie. Zresztą musiałbym wiedzieć co w wine nie działa, a to mnie całkowicie nie obchodzi ani nie mam czasu na sprawdzanie czy coś działa czy też nie. Wine jest rozwiązaniem skierowanym do zaawansowanych użytkowników.

Nie ważne czy tankujesz benzynę czy olej napędowy, przecież to paliwo i samochód powinien działać ;)

Odnośnie liflg.org powiem tylko tyle jeśli ktoś chce to może zrobić instalator i na pewno go umieszczą. Do niektórych gier nie można zrobić instalatora który mógłby być rozpowszechniany w internecie bez ograniczeń.

Wspomniane binarki postala2 nie są i nigdy nie były przeznaczone dla końcowych użytkowników. Rozpowszechnianie ich bądź to w postaci instalatora, linku do nich bez pozwolenia RWS jest nielegalne.
Reve pisze: Osobiście gram mało. Głównie z braku czasu (dom - praca - dom - praca ....). "Ostatnio" gram w Prey. Kupiłem kiedy wyszła wersja natywna i jeszcze z 5 misji mi do końca zostało ;-) Może w tym urlopie skończę :-). Ale w miarę na bieżąco śledzę to co się dzieje w świecie gier, taki nawyk z starych dobrych czasów. Poza tym staram się wspierać ten mały świat. Kupiłem 6 gier z tux games w opcji z pobraniem na dysk i teraz tak czekają na swój czas. Jeśli ta opcja będzie dostępna w twoim sklepie to pewnie w przyszłości też chętnie skorzystam i podejrzewam że takich osób jak ja może być więcej.
Opcja pobierania miała być wprowadzona 2 miesiące po uruchomieniu sklepu jeśli wyniki sprzedaży byłyby zadowalające, niestety obecnie nic nie wskazuje na to aby kiedykolwiek pojawiła się ta opcja. Chociaż jeśli komuś bardzo zależy i byłby chętny do pomocy to nie widzę problemu.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Reve pisze:Trochę źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to że większość początkujących użytkowników nawet widząc napis "gra natywna" nie zrozumie jego znaczenia.
Trzeba by im to znaczenie uzmysłowić. Pokazać zalety i korzyści płynące z posiadania natywnych wersji. Informacja taka nie musi być podpięta do każdej oferty z grą. Wystarczy, że znalazła by się na stronie głównej, lub jako link od słowa "natywne" używanego te opisach.
Dlatego cały czas używam określenia gry na Linuksa. Rozróżnienie na natywne i nienatywne pojawia się tylko w sytuacji użytkowania wine. Z resztą cała komplikacja wynika przez wine tzn. dużo osób utożsamia gry na Linuksa z grami dla Windows uruchamianymi przez wine, dosyć często takie próby kończą się niepowodzeniem, niestety negatywne wrażenia są błędnie utożsamiane z grami na Linuksa, dlatego używa się określenia natywne.

Edukacja odnośnie tego czym jest gra natywna i nienatywna powinna leżeć w kompetencji portali poświęconych Linuksowi, powinny one promować użytkowanie oprogramowania na Linuksa. Niestety bardzo często jest odwrotnie.

Reve pisze: Kiedyś próbowałem, ale wszelkie próby kontaktu z nimi pozostawały bez odpowiedzi :-/
Kontaktowałeś się przez e-mail czy przez forum? Jeśli są to instalatory dla gier które nie znajdują się obecnie w moim sklepie lub dotyczą specyficznego wydania jakiejś gry to być może mógłbym umieścić je na forum sklepu, gdybyś był zainteresowany skontaktuj się ze mną na priv.

Reve pisze: Binarki do Postal są dostępne na icculus.org, choć nie na głównej.
Kto jak kto ale Rayan udostępniając je nie robi tego nielegalnie.

Jak sądzę wykorzystanie ich w komercyjnej sprzedaży zapewne wymaga odpowiednich pozwoleń, to używanie przez zwykłych użytkowników nie powinno stanowić problemu.
Oczywiście pod warunkiem posiadania oryginalnej wersji gry.
Prawdopodobnie zostały umieszczone głównie w celu w którym zostały tam umieszczone, ewentualnie dla osób które kupiły Postal Fudge Pack ponieważ płyta z grą zawiera pewne błędy które uniemożliwiają uruchomienie gry pod Linuksem.
Niemniej robienie instalatorów które zawierają binarki Postala i ich rozpowszechnianie bez zgody i wiedzy RWS jest nielegalne.
Być może Ryan wyszedł z założenia, że nikt nie będzie pobierał i używał w celu podstawienia plików do wersji dla Windows tylko będą wykorzystywane w celu w jakim zostały tam umieszczone (wiesz o co chodzi).
Masz rację zwykły użytkownik może skorzystać z tych binarek tylko czy to jest moralne. Jest jeszcze jedna metoda na uzyskanie binarek postala2 tylko wymaga ona trochę kombinowania.

P. S. Proszę abyś nie podawał dokładnego linku.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Reve pisze:Jak będę miał trochę czasu to poszukam cd z nimi i Ci podeślę. Może coś Ci się przyda.
Daj znać jak znajdziesz, przydała by się lista gier i wersji do których masz instalatory, oczywiście na priv.

Reve pisze: W tym konkretnym przypadku nie miałem rozterek moralnych. Wręcz przeciwnie uważam, że Polski wydawca zachował się haniebnie kastrując swoje wydanie z wersji Lin/osx. Jakoś w innych krajach można było, tylko nie u nas. Normalnie Żal.
Tak samo wygląda to w Rosji i Japonii tylko w USA sprzedawana jest pełna wersja wydana przez RWS. Być może powodem pozbycia się binarek dla Linuksa i MacOS była potrzeba spakowania danych co przekłada się na zmniejszenie kosztów tłoczenia (tańsza jest 1 warstwowa płyta DVD niż 2 warstwowa), kolejnym aspektem jest polska wersja która musi posiadać polski (instalator dla Windows). Gdyby Postala X z platynowej kolekcji by się sprzedawał (w sklepie Wupra) to mógłbym skontaktować się z Polskim dystrybutorem i pomógłbym im jeśli by tylko chcieli (ewentualnie mógłbym lobbować).
Niestety nie było jakiegokolwiek zainteresowania ze strony polskich użytkowników Linuksa (czerwona kartka?) dlatego nic nie robiłem bo nie miałem dla kogo tego robić (nikt nie będzie mnie traktował poważnie jeśli nie pokażę wyników sprzedaży). Tak samo wygląda sytuacja z innymi grami, nie ma dla kogo działać. Proszę teraz nie zwalać całkowitej winy na polskich dystrybutorów, ich Linux nie obchodzi (nie mieli z nim odczynienia), ponieważ sami użytkownicy Linuksa mają w szerokim poważaniu wersję na swój system (smutne ale prawdziwe).

Sami pracownicy RWS byli zdziwieni kiedy dowiedzieli się, ze polski dystrybutor pozbył się wersji na Linuksa/MacOS.

P. S. Szkoda, że mojosetup nie ma ma działającej wersji dla Windows. Taki jeden instalator na 3 systemy byłby fajnym rozwiązaniem.

EDIT:
Jest pewna szansa na wprowadzenie sprzedaży gier do pobrania i wypożyczenia. Wszystkie zainteresowane osoby proszę o wsparcie bez którego nie ma sensu nic robić.

Warto zapoznać się z Listą najlepszych gier, chociaż jest ona dostępna tylko w języku francuskim ;(
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: PL_kolek »

Hmmmm... skoro Penumbra po Polsku na Linuksa padła w wuprze, czy jest jakiś inny sposób by wejść w posiadanie polskiej wersji tej gry na Linuksa?
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

PL_kolek pisze:Hmmmm... skoro Penumbra po Polsku na Linuksa padła w wuprze, czy jest jakiś inny sposób by wejść w posiadanie polskiej wersji tej gry na Linuksa?
Kupujesz wersję na Linuksa (angielska) oraz polską wersję dla Windows, w rezultacie płacisz dwa razy, łącznie ok 100 zł. Podstawiasz dane i masz polską wersję.

EDIT:
Lista gier w wersji angielskiej które mogą znaleźć się w ofercie, cena końcowa została podana tylko w celach informacyjnych i może ulec zmianie o kilka złoty (wynika to z kosztu transportu z UK oraz wahań kursu złotówki).

Neverwinter Nights EN 28 zł
Neverwinter Nights Deluxe EN 55 zł
Machinarium EN* 69 zł
Mutant Storm EN* 28 zł
Space Tripper EN* 28 zł
Prey EN 28 zł
Tactical Ops EN 28 zł
Corsix: Theme Hospital EN 28 zł
Unreal Anthology EN 55 zł
Unreal Tournament 2004 EN 28 zł

* Muszę uzyskać pozwolenie na sprzedaż wersji na Linuksa od twórców tych gier.

Chciałbym jeszcze dodać:
Doom 3
Doom 3: Resurrection of Evil (dodatek który nie jest dostępny w Polsce)
Enemy Territory: Quake Wars

Serious Sam 2 28 zł (w stadium wiecznej bety?)
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: mat »

wupra pisze:Serious Sam 2 28 zł (w stadium wiecznej bety?)
Odradzam jakąkolwiek sprzedaż tej gry z dołączonym instalatorem dla Linuksa
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

mat pisze:Odradzam jakąkolwiek sprzedaż tej gry z dołączonym instalatorem dla Linuksa
Również to samo można powiedzieć na temat Serious Sam Pierwsze i drugie starcie, Medal of Honour AA. Cekawe dlaczego TuxGames i ixsoft sprzedają gry które nigdy nie wyjdą ze stanu beta.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku Corsix, który jest rozwijającą się implementacją silnika Theme Hospital.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
marcinmarv
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: marcinmarv »

Pc dance mat coilmix 2010 DVD :lol:
Masz klienta, dla mojej Żony będzie idealne :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość