[HOWTO] Ubuntu + Hamachi + Starcraft TO DZIAŁA !

SoofMan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2007, 09:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

[HOWTO] Ubuntu + Hamachi + Starcraft TO DZIAŁA !

Post autor: SoofMan »

Witam,

Jako że nie dawno miałem okazję męczyć się z konfigurowaniem Starcrafta tak żeby działał z Hamachi, stworzyłem w 100% niezawodną [a przynajmniej u mnie zawsze działa] metodę
na granie w Starcraft pod Hamachi. Sposób powinien działać także na inne stare gry, które nie widzą sieci Hamachi a widzą tylko LAN.

UWAGA 1: Hamachi pod Linux'a musi być już skonfigurowane i działające. To howto nie mówi jak poprawnie skonfigurować hamachi.
UWAGA 2: Za "eth0" trzeba pdostawić nazwę swojego głównego interfejsu sieciowego. Interfejs może mieć nazwę "wifi0", "ath0", "wlan0" lub coś w tym guście.

Proszę was o potwierdzenie że działa. Jeżeli będzie u was działać, to zrobię to HOWTO też po angielsku i powrzucam na różne fora.


--------------
1. Uruchom hamachi, sprawdź czy na pewno działa i czy możesz pingować IP hosta gry i czy on może ciebie pingować.

2. Spisz hamachi-IP hosta gry

3. Dodaj domyślną bramkę na interfejsie hamachi, która będzie wskazywać na IP hosta gry w hamachi

Kod: Zaznacz cały

$ sudo route add default gw [IP HOSTA GRY NA HAMACHI] ham0
3. Skasuj domyślną bramkę swojego komputera
UWAGA: normalne przeglądanie internetu [strony, ssh, ftp, P2P] przestanie działać w MOMENCIE WYKONANIA TEJ KOMENDY !!

Kod: Zaznacz cały

$ sudo route del default gw 0.0.0.0 eth0
4. Odpal Multiplayer Starcraft w trybie UDP, dołącz się do gry i baw się dobrze !!

5. Posprzątaj po sobie tablicę routingu:

Kod: Zaznacz cały

$ sudo route del default gw [IP HOSTA GRY NA HAMACHI] ham0
5. Po zakończeniu gry pewnie myślisz że logicznie byłoby wykonać komendę $ sudo route add default gw 0.0.0.0 eth0 ?
Nic bardziej mylnego (a przynajmniej u mnie to nie działa).

Żeby przywrócić normalne funkcjonowanie internetu, należy wykonać komendę

Kod: Zaznacz cały

$ sudo ifconfig eth0 down && sudo ifconfig eth0 up
... i poczekać około [max] jednej minuty, aż wszystkie aplikacje takie jak Firefox połapią się że tablica się zmieniła.
U mnie zajmowało to około 30-40 sekund.



--------------
W skrócie:

Kod: Zaznacz cały

$ hamachi start
$ sudo route add default gw [IP HOSTA GRY NA HAMACHI] ham0
$ sudo route del default gw 0.0.0.0 eth0
$ wine Starcraft.exe
$ sudo route del default gw [IP HOSTA GRY NA HAMACHI] ham0
$ sudo ifconfig eth0 down && sudo ifconfig eth0 up
--------------
Proste, prawda ? Lepsze to niż instalowanie jakichś pingerów UDP w Javie, bo też widziałem na sieci takie rozwiązania...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości