Ogólne podforum systemowe

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

Warto moim zdaniem zrobić pod-forum Ubuntu, gdzie mogłyby się toczyć wszelkie dyskusje nt. systemu, wiadomości ze świata nt. Ubuntu, innych stron poświęconych Ubuntu itd. itp.

Byłoby to o wiele bardziej przejrzystsze niż wrzucanie takich rzeczy do off-topicu. Przecież dyskusja dotyczyłaby Ubuntu.

Co na to administracja?
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: cukier_lukier »

Myślę że robienie podforum Ubuntu do działu OT jest zbyteczne. No chyba że zostaną przedstawione jakieś sensowne argumenty za ;)
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

Ale ja nie myślałam, żeby to było w Offtopic, bo to nie ma sensu. Raczej w System.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: cukier_lukier »

A jakieś argumenty za utworzeniem?
konrad96
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2011, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: konrad96 »

Można by było zrobić podfora "Newsy ze świata Ubuntu", "Nowinki" itd.

Argument: Bardziej przejrzyste informace od tych w offtopie
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: empitt »

Warto moim zdaniem zrobić pod-forum Ubuntu, gdzie mogłyby się toczyć wszelkie dyskusje nt. systemu, wiadomości ze świata nt. Ubuntu, innych stron poświęconych Ubuntu itd. itp.

Byłoby to o wiele bardziej przejrzystsze niż wrzucanie takich rzeczy do off-topicu. Przecież dyskusja dotyczyłaby Ubuntu.
Myślę, że Czytelnia jest idealnym miejscem do informowania ludzi o ważnych rzeczach ze świata. Jest tam też system komentarzy, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji pogadać. Dlatego nie widzę sensu tworzyć kolejnego działu.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Heos »

Tak, ale czytelnia to nie miejsce do dyskusji tylko do umieszczania ścisłych informacji.
Dyskusja to coś innego.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: k2cl »

Jeśli mają to być "Newsy ze świata Ubuntu" czy też "Nowinki" i będą sensownie napisane - czemu nie miałyby trafić do Czytelni?
Jeżeli zaś ktoś będzie miał ochotę pobawić się w solidny off-topic, ma do dyspozycji stosowny dział :)
Work less, climb more :D
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: empitt »

Tak, ale czytelnia to nie miejsce do dyskusji tylko do umieszczania ścisłych informacji.
Masz rację, pisanie artykułów w Czytelni to miejsce do umieszczania ścisłych informacji. Więc w sam raz sprawdzi się do informowania ludzi o nowinkach ze świata - będzie czytelniej.
Dyskusja to coś innego.
A teraz zadam Ci pytanie, czym Twoim zdaniem są komentarze? Bo z mojego punktu widzenia miejscem do dyskusji, nawet Google się z tym zgadza.

Ale Tobie zapewne chodzi o zwykłe pogaduszki typu "Co sądzicie o nowym Unity?" (użytkowniczce Witch Lady również). Dla mnie to nic innego jak zwykły OT, więc po co tworzyć kolejny dział, skoro już taki jest? W obecnym OT bałaganu wielkiego nie ma, nic się nie przepełnia i korzysta się z niego bardzo dobrze - myślę, że wystarczy zerknąć ile jest w nim tematów bieżącego miesiąca.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Heos »

Bo z mojego punktu widzenia miejscem do dyskusji,
Z mojego punktu widzenia nie, komentarze to miejsce do wyrażania opinii jednorazowo. Dyskusja na dany temat jest z reguły sprawą dłuższą i ma inną formę. Komentarze nie są do tego przystosowane aby to było czytelne.
nawet Google się z tym zgadza.
A mój kapeć nie, dla mnie mój kapeć ma większą wartość niż Google.

A oddzielić można z prozaicznego powodu, czytelności. Jeżeli w całym OT mamy szukać informacji związanych z aktualnymi newsami to będzie syzyfowa praca a tak przynajmniej całość byłaby zebrana w jednym, oznaczonym miejscu.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

empitt pisze:Myślę, że Czytelnia jest idealnym miejscem do informowania ludzi o ważnych rzeczach ze świata. Jest tam też system komentarzy, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji pogadać. Dlatego nie widzę sensu tworzyć kolejnego działu.
Nie chcę informowania, tylko dyskusji na bieżące tematy ze świata Ubuntu. Komentarze pod artykułem jakiegoś autora to coś innego od dyskusji. Zresztą sugeruje to sama nazwa "czytelnia".

"Dyskusja" za pomocą komentarzy mija się z celem. Po co sobie życie utrudniać, skoro do dyskusji mamy forum DYSKUSYJNE? Forum jest lepiej przystosowane do dyskusji.
Heos pisze:Tak, ale czytelnia to nie miejsce do dyskusji tylko do umieszczania ścisłych informacji.
Dyskusja to coś innego.
+1.

Argumenty? Proszę bardzo.

I portal i forum są poświęcone Ubuntu. Off-topic to coś nie związanego z tematem. A skoro tematem portalu i forum jest Ubuntu, to jest to logiczne, że off-topic powinien dotyczyć rzeczy nie związanych z Ubuntu. Gdzie jest w ogóle sens umieszczania w jednym worku dyskusji nt. win-rara czy nokia & ms vs apple razem z dyskusjami nt. Ubuntu? ><

Informacje są ciekawe, ale ciekawsze są dyskusje. Empitt, nawet nie próbuj zgadywać o jakie dyskusje komuś chodzi, bo 1. nie siedzisz tej osobie w głowie, 2. wszystkich możliwych tematów i tak nie przewidzisz.

Nie interesują mnie informacje nt. Unity - jak wygląda widziałam już na filmikach, żale typu "jak oni mogli" też mnie nie interesują bo zawsze można wybrać opcję "Gnome classic" Bardziej mnie interesuje np. co ludzie sądzą na temat Unity - Gnome 3, Unity - KDE czy psioczą na Unity ale będą korzystać z Gnome 3 jak wyjdzie, czemu czy wybiorą w ogóle inne środowisko (jeśli już trzymamy się tematu Unity) etc. albo nt. 25%-75% (Gnome-Canonical).
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: empitt »

Z mojego punktu widzenia nie, komentarze to miejsce do wyrażania opinii jednorazowo.
Masz rację, przyznam się, że faktycznie źle to ująłem. Mój błąd. Ale mimo tego bardziej mi się widzi pisanie artów + wyrażanie opinii w komentarzach, niż zakładanie na forum tematu "np. co sądzicie o...?". Jakby one miały się cieszyć dużą popularnością, już dawno dział OT byłby takimi napchany - jest na to miejsce.
Empitt, nawet nie próbuj zgadywać o jakie dyskusje komuś chodzi, bo 1. nie siedzisz tej osobie w głowie, 2. wszystkich możliwych tematów i tak nie przewidzisz.
Skoro zgaduję, widocznie za mało informacji podałaś. Jak widzisz @laybythesea pomyślał, że to będzie kolejne OT, ja też. Dziwisz się?
Informacje są ciekawe, ale ciekawsze są dyskusje.
To czemu ludzie o tych nowościach nie dyskutują teraz na forum? Przecież jest od tego stosowny dział. Nawet pojawiały się tego typu tematy, ale większość z nich nie miała zbyt dużego zainteresowania.
off-topic powinien dotyczyć rzeczy nie związanych z Ubuntu
OT ma być dyskusją o wszystkim i o niczym. Mimo tego, że poniższy cytat dotyczy Ubuntu:
Bardziej mnie interesuje np. co ludzie sądzą na temat Unity - Gnome 3, Unity - KDE czy psioczą na Unity ale będą korzystać z Gnome 3 jak wyjdzie, czemu czy wybiorą w ogóle inne środowisko (jeśli już trzymamy się tematu Unity) etc. albo nt. 25%-75% (Gnome-Canonical).
Jak dla mnie jest to zwykły OT i nigdzie nie jest napisane, że nie powinny tam trafiać rzeczy o Ubuntu. Bo powinny jeśli jest to jakaś luźna gadka.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Heos »

Mamy chyba inną definicję OT. Z założenia powinien być to dział do prowadzenia rozmów nie związanych z profilem forum. Czyli nie związanych z Linuksem.
To czemu ludzie o tych nowościach nie dyskutują teraz na forum?
A czemu ludzie nie dyskutowali na temat X zanim nie pojawił się stosowny temat? Bo o wiele łatwiej jest wypowiedzieć się w już istniejącej dyskusji niż wykazywać własną inicjatywę i wymyślać nowe tematy. Tak samo z działami, jeżeli istnieje już dział poświęcony różowym niewidzialnym jednorożcom z krainy szczęścia to powstaną tematy z nimi związane.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Diseant »

Może inaczej... Nowinki umieszczać na czytelni, lecz burzliwe dyskusje rozpropagować na forum, huh? :D
Liczy się wolność i współpraca.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

empitt pisze:Jakby one miały się cieszyć dużą popularnością, już dawno dział OT byłby takimi napchany - jest na to miejsce.

To czemu ludzie o tych nowościach nie dyskutują teraz na forum? Przecież jest od tego stosowny dział. Nawet pojawiały się tego typu tematy, ale większość z nich nie miała zbyt dużego zainteresowania.
A może ludzie nie dyskutują, bo w sumie to nie ma miejsca na dyskusję? Podfora są głównie techniczne, albo offtopic... Tja...
OT ma być dyskusją o wszystkim i o niczym. Mimo tego, że poniższy cytat dotyczy Ubuntu:
Jak dla mnie jest to zwykły OT i nigdzie nie jest napisane, że nie powinny tam trafiać rzeczy o Ubuntu. Bo powinny jeśli jest to jakaś luźna gadka.
Dla ciebie to jest zwykły ot, a dla newbie to może być kopalnia wiedzy. Dlaczego ma tą wiedzę wyławiać spośród informacji na zupełnie niezwiązane z profilem forum i portalu tematy? Dlaczego, na miłość boską, dyskusja nt. środowisk graficznych w Ubuntu miałaby być offtopicem? I nie, to niekoniecznie musi być dyskusja albo przedstawienie newbiemu informacji na poziomie "przedszkola".

Inna sprawa, Linux jest w dużej mierze nacechowany ideologicznie, spora część jego użytkowników "ubzdurała" sobie jakieś tam idee. Ba, nawet ostatnio próbując znaleźć informacje czym różni się Ubuntu od Fedory głównie były informacje, że "deb"/"rpm" i kwestie ideologiczne (których i tak za bardzo nie zrozumiałam ;)). Jest tu tyle forów technicznych i nakierowanych na pomoc, tymczasem żadnego, które by zachęcało, umożliwiało dyskusje dotyczące ogólnie Ubuntu i szerzej Linuksa. Moim zdaniem forum na tym traci.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Heos »

Określenie
"ubzdurała"
jest skrajnie nie trafione. Dla mnie ideologia większości systemów Linuksowych jest bardzo ważna i w dużej części decydowała o zmianie systemu na Linux. Więc nie rzucałbym tutaj takich haseł.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

zauważyłeś " " ? Część oczekiwań społeczności (vide darmowe gry i programy) są dla mnie totalnymi bzdurami.

Dla ciebie było ważne, ale dla mnie nie miało i nie ma to znaczenia. A co do rzucania czy nie haseł, możemy o tym podyskutować, ale nie próbuj mi odmawiać prawa do wypowiedzi bo ideologię mam w głębokim poważaniu. Poza tym to nie temat na takie dyskusje, możesz założyć inny :P
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: aga »

Również nie widzę sensu tworzenia nowego pod-forum.

Macie dział ot, więc tam sobie piszcie i dyskutujcie.

Smażyli jajecznicę i dyskutowali nad nią, to debatowanie nad unity,gnome, czy kde też Wam przejdzie.

Specjalnie w OT jest wyłączone zliczanie postów :tes:
Z założenia powinien być to dział do prowadzenia rozmów nie związanych z profilem forum. Czyli nie związanych z Linuksem.
polecam
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Heos »

Nie zabraniam Ci wyrażać poglądów, czepiałem się określenia, które dla wielu może być nieuprzejmością (vide mua) - chyba, że takie było Twoje założenie.

Ale wracając do tematu, ciekawy mnie filozofia zrzucania wszystkiego do OT i jakiegoś dziwnego rozumienia tego działu jako "na wszystko". Tak patrząc wszystkie fora są niepotrzebne bo wszystkie można zawrzeć w jednym - OffTopic.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Ogólne podforum systemowe

Post autor: Witch Lady »

Czy administracja może mi wyjaśnić dlaczego rozmowy o Ubuntu na forum o Ubuntu są offtopiciem? Dlaczego pomoc techniczna jest tą "wartościową" a już dyskusja nt. systemu ogólnie czy jego ideologicznych założeń, etc. już nie jest "wartościowa"? Dlaczego część dyskusji o Ubuntu jest zrównywane z rozmowami nt. aplikacji windowsowych? Podajcie mi logiczne argumenty. To co w tej chwili jest, jest nielogiczne.

Btw, zauważcie, że teksty nt. dyskutowania o Unity i innych środowiskach to nie był mój pomysł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości