Flash player przegrzewa laptopa

Grafika, film, dźwięk.
Newkallel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: Newkallel »

Witam. Mój problem wygląda nastepująco:
Posiadam laptopa Toshiba Satellite L350. Średnia temperatura wacha się w okolicach 50
stopni Celsjusza, w momencie uruchomienia jakiejkolwiek flashowej aplikacji natychmiast wzrasta ona do około 70 stopni, a następnie rośnie z czasem. W konsekwencji doprowadzając do wyłączenia laptopa. Mam tak od momentu updateu z 10.04 do 10.10. Czy wie ktoś jaka może być przyczyna i jak wyeliminować ten problem??? Z góry dziękuje.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: pioruns »

To problem twojego sprzętu. Komputer ma wytrzymać 100% obciążenie i nie powinien się przegrzewać. Oczyść i posmaruj jeszcze raz CPU pastą termoprzewodzącą, sprawdź wszystkie wiatraki. Jeśli nie potrafisz tego zrobić to oddaj komputer do serwisu.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: kapslock »

piorunus aleś mu dał rade ,skoro problemy zaczęły się po zmianie softu to nie sprzęt, moja rada wróć na 10.04 albo spróbuj dopieszczonego Ubuntu czyli Minta.
bez pracy nie ma kołaczy
Newkallel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: Newkallel »

Sprawdziłem to w pierwszej kolejności, wiatraki są sprawne i wolne od zanieczysczeń. Nową pastę (Arctic Silver 5) nałożyłem w zeszłym miesiącu, a nawet nabyłem wentylowaną podstawkę. Jedyny rezultat to parę minut więcej zanim się wyłączy.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: pioruns »

kapslock pisze:piorunus aleś mu dał rade ,skoro problemy zaczęły się po zmianie softu to nie sprzęt, moja rada wróć na 10.04 albo spróbuj dopieszczonego Ubuntu czyli Minta.
Komputer ma obowiązek wytrzymać stałe obciażenie CPU, GPU, RAM, wszystkiego w 100%. Nie po to się robi testy stabilności, odpalając Memtest czy Prime95 na kilka godzin. A Flash nigdy nie słyszałem, żeby miał jakiś dziwny, negatywny wpływ na sprzęt, czy CPU. To zwykła aplikacja, jak wiele innych.
Poza tym, zmiana softu mogła się zbiec w czasie z awarią sprzętu. Jak odpisał poniżej autor wątku, sprzęt został sprawdzony, a więc będzie to wina Flasha (?) albo samego systemu.

@Newkallel:
Dobrze, że sprawdziłeś sprzęt i posmarowałeś pastą. Możesz być spokojniejszy przynajmniej o to:)
Odpal kompresowanie do 7z czy zip jakiegoś dużego pliku. Najlepiej kilka razy albo na kilka wątków. Obserwuj temperatury podzespołów. Możliwe, że to Ubuntu 10.10 źle Ci dobiera ustawienia zarządzania energią i ACPI, może wiatraki powoli pracują? Jeśli tak, to byłby to problem całego Ubuntu 10.10, a nie tylko Flasha.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: kapslock »

skoro wcześniej nie słyszałeś no to zawsze jest ten pierwszy raz ,po update z 10.04 do 10.10 mogą wystąpić błędy ,dla początkujących lepiej zainstalować system na czysto skoro nie umieją usunąć,przeinstalować wadliwych pakietów w tym wypadku flasha
bez pracy nie ma kołaczy
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: pioruns »

Co racja to racja, upgrade to nie jest rzecz dla początkujących z Linuksem:)
Poczekajmy na autora, niech sprawdzi obciążenie komputera czymś innym niż tylko Flash, zobaczymy, co będzie.
Ja bym na jego miejscu odinstalował wszystkie Flashe, gnashe, swfdece, wszelkie repozytoria osób trzecich i zainstalował flashplugin-installer.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Newkallel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash player przegrzewa laptopa

Post autor: Newkallel »

Sprawdiłem co tam mam zainstalowane na podstawie sugestii piorunusa, i jedyne co tam było to flashplugin-installer. Odinstalowałem, i na jego miejsce wrzuciłem adobe-flashplugin z maverick/main (archive.canonical.com). Problem znikł, temperatura podnosi maksymalnie do 70, przestał sie wyłaczac. Dzieki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości