Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
limak206
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2011, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: limak206 »

Witam mam problem z instalacja Ubuntu. Ściągnąłem wersje 10.10 malinowa mandarynka i próbuje zainstalowac na netbooku gdzie mam rowniez XP. Po rozpoczeciu pracy instalatora wybieram jezyk polski i klikam dalej gdzie czesc informacji jest po polsku a czesc po angielsku i sa 3 punkty kiepsko znam angielski i chyba znacza one podlaczenie do zasilania, 2,6 gb wolnego miejsca i podlaczenie do neta ktorego nie mam na netbooku i jest problem bo nawet paczek jezykowych nie moge pobrac zeby byc pewnym co jest tam napisane. Gdy klikam dalej instalator wisi podejrzewam ze proboje sie laczyc z netem do ktorego nie ma dostepu. Probowalem podlaczyc moj modem speedtouch330 na neti w nadzieji ze odczyta modem i polaczy ale niestety nie i nadal nie mam polaczenia z netem i nie moge zainstalowac systemu. na windowsie używając VMware Workstation zainstalowalem Ubuntu bez problemu na wirtualnej stacji ale wtedy mam polaczenie z netem przez windowsa. i tu moje pytanie jak moge zainstalowac tego Ubuntu bez polaczenia z internetem?
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: k2cl »

Z jakiego nośnika próbujesz instalować Ubuntu? Jeśli to płyta bądź USB, podczas procesu instalacyjnego połączenie z Internetem nie jest Ci do niczego potrzebne...
Work less, climb more :D
alexatelier
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2011, 06:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: alexatelier »

Witam koleżanki i kolegów :-)
Proponował bym ci zainstalowanie "Lśniącego Lamparcika" (10,04 czy coś takiego )
Albo jedną z innych wcześniejszych wersji . Ja też miałem problemy z tą "Malinową mandarynką"
Wspomnianego -"Lamparcika" zainstalowałem i na razie chodzi nieźle muszę poprawić jedynie
sprawę z Internetem bo strasznie się zamula.
Pozdrawiam
Maciek zOstrołeki
limak206
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2011, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: limak206 »

Jest to nosnik USB. A moze masz pomysly czego moze to byc winą ze wisi mi w tym momencie w procesie instalacji? a ten 3 punkt w tamtym oknie mozna smialo zignorowac? A do kolegi alexatelier pytanko czym różni sie Lamparcik od Malinki?
Awatar użytkownika
andygem
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: andygem »

Czy mógłbyś dokładniej określić o co chodzi z tym komunikatem - 2,6 GB wolnego miejsca ? Jeśli chcesz zainstalować Ubuntu na partycji o rozmiarze 2.6 GB to raczej nie da rady .
alexatelier
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2011, 06:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu a połączenie z internetem

Post autor: alexatelier »

Witam ,
Ta " Malinka"(Mandarynka) :) Jest trochę unowocześniona, ale prawdę powiedziawszy
sam nie wiem bo u mnie nie chciała chodzić.
Po kilkukrotnym przeinstalowywaniu wróciłem do Lśniącego Lamparcika tj. wer. 10.04 i na razie
jestem zadowolony , tyle że cały pulpit systemu nie mieści mi się na ekranie (jest obcięty).
Korzystam z laptopa Fujitsu siemens Amilo pro V3515 (Grafika - Via chrome trochę kiepska,
ale to już sprawa na inny temat)
Gdyby nie to , wszystko byłoby OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości