Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: mat »

Witch Lady pisze:Masz racje - jakieś. Nie działające. To już kolejny raz, gdy nie mogę pograć w gry na Linuksa, bo coś znowu nie działa...
To normalna praktyka producentów, że wersje demo są rzadziej aktualizowane, a LGP nie jest wyjątkiem. Najważniejsze, że częściej dostarczają aktualizacje do pełnych wersji gier.
Witch Lady pisze:Bez obrazy, ale na graczach shooterów świat się nie kończy.


Z wywiadów z prezesem LGP wynika, że jest wielkim fanem gier strategicznych np. Majesty, ale musi oferować gry, które mogą większej grupie klientów wydać się bardziej interesujące.
Witch Lady pisze:2 symulacyjne: jedno nie ma dema, drugiemu demo nie działa.


Możesz podać tytuł tego dema?
Witch Lady pisze:K&M - demo nie działa.


Ponieważ nie posiada najnowszej wersji.
Posiadam pełną wersję K&M dla Linuksa i działa dobrze pod ubuntu 10.10, ale konieczne jest zainstalowanie aktualizacji.
Witch Lady pisze:Większość single player (Linux, na Win - tylko MMO), które ostatnio zwróciły moją uwagę, jakoś dziwnie są wydawane przez niezależnych. Żadnego porządnego fantasy MMO na Linuksa nikt niestety nie wydał. Zobaczymy co będzie z MMT Bossanovy.


Mam pewne zaległości, ale może znajdę jakąś grę MMO dla Linuksa.
Witch Lady pisze:Zapis na poziomie Microsoftu, tego wcielenia szatana... >.>


Dlaczego tak myślisz? Ten mechanizm jest bardzo przyjazny dla użytkowników Linuksa w porównaniu do tych stosowanych przez niektórych producentów gier dla Windows.
Witch Lady pisze:Zresztą, jaki sens jest kupować np., NingPo w promocji za 40 zł jak lepsze (i przede wszystkim ładniejsze) wersje Mahjongga są dostępne za darmo?


Ponieważ liczę, że dostarczą nowe gry logiczne dla Linuksa.
Witch Lady pisze:Rzadko spotykana? Moim zdaniem dosyć często. Poza tym, spójrz na stronę Mozilli - jaki bałagan? Naciskasz "pobierz" i sprawa z głowy.


Tylko, że ja miałem na myśli strony producentów komercyjnych gier dla Linuksa.
Witch Lady pisze:Nie wiem co jest z HB, nie kupowałam tam jeszcze. Możesz wytłumaczyć?
W przypadku niektórych gier HB panuje taki sam bałagan z pakietami, jak na stronie poszczególnych producentów:

http://worldofgoo.com/dl2.php?lk=demo

http://www.puppygames.net/downloads/?ga ... the-titans

Poniżej podaję przykładowe strony producentów, które nie tworzą zamieszania z pakietami dla poszczególnych dystrybucji:

http://www.anawiki.com/
http://www.elecorn.com/caster3d/
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: Witch Lady »

mat pisze:
Witch Lady pisze:Masz racje - jakieś. Nie działające. To już kolejny raz, gdy nie mogę pograć w gry na Linuksa, bo coś znowu nie działa...
To normalna praktyka producentów, że wersje demo są rzadziej aktualizowane, a LGP nie jest wyjątkiem. Najważniejsze, że częściej dostarczają aktualizacje do pełnych wersji gier.
Świetnie. Tyle, że zainstalowałam updater LGP, i nie chciał parokrotnie zaktualizować dema K&M. Demo ściągałam z ich strony, tyle że jak się okazało, nie było najnowsze. Działające gry, aktualizacje rozumiem, ale jak demo nie działa to ile osób kupi te gry w ciemno?

Z wywiadów z prezesem LGP wynika, że jest wielkim fanem gier strategicznych np. Majesty, ale musi oferować gry, które mogą większej grupie klientów wydać się bardziej interesujące.
Mi by się wydało bardziej interesujące jakaś w miarę świeża gra, najlepiej strategia, ekonomiczna. O... albo przepotowana Utopia na Linuksa ;) Jeżeli już się wydaje starocie, to najlepiej starocie z lat dziecięcych, tak by ludzie z sentymentu kupili :P
Witch Lady pisze:2 symulacyjne: jedno nie ma dema, drugiemu demo nie działa.


Możesz podać tytuł tego dema?
Creatures, to niedziałające.
Witch Lady pisze:Większość single player (Linux, na Win - tylko MMO), które ostatnio zwróciły moją uwagę, jakoś dziwnie są wydawane przez niezależnych. Żadnego porządnego fantasy MMO na Linuksa nikt niestety nie wydał. Zobaczymy co będzie z MMT Bossanovy.


Mam pewne zaległości, ale może znajdę jakąś grę MMO dla Linuksa.
Grę MMO dla Linuksa znajdziesz. Nawet parę. Nie w tym problem. Problem w tym, żeby trzymała dobry poziom, także pod względem grafiki.
Witch Lady pisze:Zapis na poziomie Microsoftu, tego wcielenia szatana... >.>


Dlaczego tak myślisz? Ten mechanizm jest bardzo przyjazny dla użytkowników Linuksa w porównaniu do tych stosowanych przez niektórych producentów gier dla Windows.
To było trochę ironiczne z tym szatanem. ;) Dlaczego? Bo z tego co pamiętam w Eula chyba 7 był taki sam zapis. Tja... program, który pamięta jaką masz początkowo konfigurację komputera i to sprawdza.
Witch Lady pisze:Zresztą, jaki sens jest kupować np., NingPo w promocji za 40 zł jak lepsze (i przede wszystkim ładniejsze) wersje Mahjongga są dostępne za darmo?


Ponieważ liczę, że dostarczą nowe gry logiczne dla Linuksa.
Aha. No ja wolę wydać kasę na coś co mi się podoba i przy okazji dla idei (Volley Brawl) niż dla idei. Wolę np. zadotować twórców tamtej gry i liczę, ze następnym razem też wydadzą jakąś logiczną.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: wupra »

Oj robi się gorąco. LGP ma na swoim sumieniu sporo grzeszków, przynajmniej tak to widzą użytkownicy Linuksa, pod czym się podpisuje.

Z demami jest taki problem, że nie są aktualizowane i często po pobraniu, trzeba je samemu zaktualizować, w przypadku LGP przez lgp_update. Co prawda LGP mogło, by przygotować demo z nową wersją. Nie zapominajmy, że demo nie zawsze skłania do zakupu, często okazuje się ono niewystarczające do przyzwoitego ocenienia gry.
Niestety demo Ceatures Internet Edition nie działa, w przeciwieństwie do pełnej wersji.

@Witch Lady
Naprawdę kupiłaś Volley Brawl? Przecież to jest chyba największy chłam z komercyjnych gier Linuksowych!

P. S. Może uda mi się jeszcze wznowić promocję, jeśli będzie większe zainteresowanie, niż dotychczas to, kto wie czy w ofercie nie pojawi się coś ekstra.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: Witch Lady »

E tam od razu gorąco. ;)

LGP update wywaliło mi "update failed" przy K&M. ;) Za mało czasu gry w demo vs brak możliwości pogrania w demo - dla mnie ta druga opcja jest gorsza. Btw, wygarnęłam w mailu LGP m.in. że mi się ich polityka odnośnie dem nie podoba i że przez to stracili klienta. Co z tym zrobią, już ich broszka. :P

Wupra, "przecież to jest chyba" bardzo mnie rozbawiło. :) Czy ja wiem czy chłam? Mi się w to fajnie gra. Kiedyś godzinami grywałam w taką gierkę, gdzie w siatkówkę grały pająki. Grafika była jeszcze bardziej licha niż tutaj :P
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: Jusko »

Update dema K&M twierdzi, że pliki z update'u nie zgadzają się z plikami dema (tak na szybko, może źle podpatrzyłem). Też się zdziwiłem, gdy chciałem dziś zupdatować demo. Witch Lady - nic ich to nie obejdzie. Pukałem do nich drzwiami i oknami o informację o demie Sacred (no, po wiekach takową umieścili, jak nie odpowiadali na maile, to napisałem pytanie na ich blogu - zostało ono usunięte). Niemniej miałem sporo problemów z ich demami, wysyłałem zgodnie z tym co sugerowały aplikacje, wysyłałem info ładnie na adres e-mail podawany w kodzie błędu (adres do korespondencji w razie błędu). Nie otrzymałem nigdy odpowiedzi ani jakiegokolwiek znaku życia. Moim zdaniem firma ta dba tylko o kasę - nie o klienta (Klient nasz Pan, ale w ich przypadku, klient to tylko klient, oni są Panami, ostre, ale ja tak to widzę). Niemniej promocja jaką zorganizowali - chwali się. Pomoc techniczną pewnie otrzymałbym, ale dopiero gdy kupiłbym coś od nich, a więc wyłożył wpierw kasę - a tak...darmowe demo...pfff, co z tego że mam problem.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: wupra »

Promocja ostatecznie zakończona. Znając jej wyniki, już wiem co mam robić dalej.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: pioruns »

Wyniki promocji były aż tak dobre, czy aż tak złe?:D
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ostatni dzień poniżania cen LGP?

Post autor: Witch Lady »

Pies z kulawa noga sie nie zainteresowal? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości