Drukarka -> Jaką wybrać?

Porady sprzętowo-handlowe
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: roslinek »

Marzy mi się stosunkowo tania w ekspoatacji drukarka. Jest mi obojętne czy laserowa czy atramentowa. Ważne żeby nie wciągała papieru, drukowała z jako taką jakością i żeby był w miarę tani tusz. Jestem studentem więc zazwyczaj bede drukował kilka razy po 3 kartki albo jednarozowo 300...


"Brother" chyba odpada.. bo coś kolega mówił, że mimo, że tani tusz wciąga kartki, a sciane obok ktoś tam ma HP niby nie wciąga kartek i ładnie drukuje, ale tusz duzo kosztuje.. Może jest coś pomiędzy ?

A i dużym plusem była, by możliwość druku obustronnego no i kompatybilność z ubuntu
pietr343
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: pietr343 »

Zainteresuj się napełnianiem tuszy. Ja mam HP i takim zestawem do napełniania za 30 zł z allegro chyba już z 10 razy napełniłem pojemniki i mi jeszcze sporo zostało. Napełniane jest bardzo proste napełniasz strzykawkę i wstrzykujesz przez dziurkę na górze do pojemnika.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: EF »

Odpowiedź jest prosta - HP :)
Dawids2k8
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: Dawids2k8 »

HP nie kupuj to najgorsza firma do drukarek. Canony są świetne, niezawodne.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: EF »

Dawids2k8: najgorsza? dlaczego? Przez pół życia miałem drukarki HP i nic się z nimi nie działo..
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: [r4] »

Do cech wymienionych dochodzi chyba jeszcze kompatybilność z Ubuntu -- ja sprawdziłem na sobie instalację HP (atrament) i Samsunga (laser) i obie śmigały bez zbędnej konfiguracji i tym podobnych zabaw.
Dawids2k8
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: Dawids2k8 »

EF pisze:Dawids2k8: najgorsza? dlaczego? Przez pół życia miałem drukarki HP i nic się z nimi nie działo..
Ja miałem też kilka hp drukarek i wszystkie padły. Rozmawiałem też ze znajomymi im też sie popsuły kilka razy.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: linuxozaurus »

[r4] pisze:Do cech wymienionych dochodzi chyba jeszcze kompatybilność z Ubuntu -- ja sprawdziłem na sobie instalację HP (atrament) i Samsunga (laser) i obie śmigały bez zbędnej konfiguracji i tym podobnych zabaw.
Ja mogę to potwierdzić bo miałam drukarkę wielofunkcyjną HP model PSC1210 (atrament) ale co prawda stale używałam zamienników (powód wyżej podany czyli drogi tusz) a teraz mam laser samsunga CLX75n i nie narzekam na niego komplet przy moim zużyciu starcza mi raz na 9 miesięcy
HP nie kupuj to najgorsza firma do drukarek. Canony są świetne, niezawodne.
HP nie jest najgorsza firmą bo nią jest firma lexmark
Ja byłam tak oburzona i wciekła takim zakupem ze zmusiłam rodziców (kupili bo taka tania koszt mniej niż 200zł) do kupna HP z powodu brak obsługi lexmarka w linuxie i drogich tuszy komplet kosztował ponad wartość nowej drukarki (500zl)
A za tę kaskę dokładając do tego setkę można było kupić atramentówkę ze skanerem
Nigdy na tym lexmarku nie zrobiłam ani jednego druku w wyżej podanego powodu a kupno lexmarka to była kasa wyrzucona w błoto
Dawids2k8: najgorsza? dlaczego? Przez pół życia miałem drukarki HP i nic się z nimi nie działo..
u mnie tez drukarki HP nie psuły. Jedną użytkowałam od 2004 roku do ubiegłego roku (do kupienia lasera firmy samsung) i dalej działa u siostry użytkowana na zamiennikach firmy fill
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: norvoles »

Osobiście mam drukałkę Konica Minolta PagePro 1350W i chodzi jak złoto. Kosztowała mnie jakieś 250zł chyba, a toner za 40 zł można na Alledrogo kupić :P Problemu ze sterownikami nie ma, bo są w repo (Debiana).
Dodam, że mam ją 4 lata, dwa razy wymieniałem toner, nadrukowałem pewnie już ponad 10k kartek i jak drukowała, tak drukuje :D
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: roslinek »

Hym w sumie to nie ma jak konkretne porady na forum :D
Odpowiedź jest prosta - HP
HP nie kupuj to najgorsza firma do drukarek. Canony są świetne, niezawodne.
HP nie jest najgorsza firmą bo nią jest firma lexmark

Ale mniej więcej dzięki za posty :) Ile bym nie myślał to z 400 zyka trzeba dać za dobrą drukarkę... eh
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: [r4] »

Ale laserowa chyba jednak tańsza w eksploatacji będzie...?
pietr343
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2009, 10:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: pietr343 »

Przy pojedyńczym drukowaniu pobiera masę prądu na rozgrzanie, a używanie atramentówki z napełnianymi tuszami też drogie nie jest. HP nie jest złe, nie ma problemów ze sterownikami i nie sa awaryje. Mam starego deskjeta 3325 i śmiga już u mnie 9 lat i jestem zadowolony, mam też deskjeta F2180 i też działa bezproblemowo tylko, że w tej mi pojemnik jeden padł z niewiadomych przyczyn :(
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: linuxozaurus »

[r4] pisze:Ale laserowa chyba jednak tańsza w eksploatacji będzie...?
tak nawet przy małej ilości stron z moje służycie jest szacowane 2 komplety tonera ma 1,5 roku czyli 2 tys na 1,5 roku nie licząc kosztu wymiany zużytego zespołu obrazowania i pojemnika na zużyty toner
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: [r4] »

linuxozaurus pisze:
[r4] pisze:Ale laserowa chyba jednak tańsza w eksploatacji będzie...?
tak nawet przy małej ilości stron z moje służycie jest szacowane 2 komplety tonera ma 1,5 roku czyli 2 tys na 1,5 roku nie licząc kosztu wymiany zużytego zespołu obrazowania i pojemnika na zużyty toner
Głupio się przyznać, bo moje IQ nie jest dwucyfrowe, ale... kompletnie nic nie zrozumiałem :)

Naprawdę laserówka tyle żre przy "rozgrzewaniu"? Kto by pomyślał...
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: linuxozaurus »

[r4] pisze:
linuxozaurus pisze:
[r4] pisze:Ale laserowa chyba jednak tańsza w eksploatacji będzie...?
tak nawet przy małej ilości stron z moje służycie jest szacowane 2 komplety tonera ma 1,5 roku czyli 2 tys na 1,5 roku nie licząc kosztu wymiany zużytego zespołu obrazowania i pojemnika na zużyty toner
Głupio się przyznać, bo moje IQ nie jest dwucyfrowe, ale... kompletnie nic nie zrozumiałem :)

Naprawdę laserówka tyle żre przy "rozgrzewaniu"? Kto by pomyślał...
to oznacza tylko tyle ze 2vkomplety tonera starczają mi na 1,5 roku (koszt 2tys zł za 2 c 2 y 2 m 2 k) nie licząc kosztu zespołu obrazowania i pojemnika za zużyty toner.
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: [r4] »

Racja, nie domyśliłem się, że chodzi Ci o drukowanie w kolorze -- ja używałem tylko monochormatycznych.
n-krzychu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2006, 20:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: n-krzychu »

roslinek pisze:Marzy mi się stosunkowo tania w ekspoatacji drukarka.

"Brother" chyba odpada.. bo coś kolega mówił, że mimo, że tani tusz wciąga kartki

A i dużym plusem była, by możliwość druku obustronnego no i kompatybilność z ubuntu
No cóż - ja mam właśnie Brothera i nie narzekam. Wręcz przeciwnie. Najlepsza drukarka jaką miałem (HP nie najgorszy, Lexmark - porażka)
Kombajn dcp-375cw i skaner, i drukarka, i sieciowa, i na radiu, i śmiga na ubuntu - ( nie z repo, sterowniki są na stronach brothera wraz z instrukcjami jak skonfigurować pod linuksem - za to chyba firmie też się należy plus??).
A koszt tuszu ( zamienniki ) wprost śmieszny. Na dodatek można zainstalować " wieczne kartridże" i lać tusze z litrowych butli. Wtedy koszt druku jest w ogóle pomijalny.
A - Mi nie wciąga papieru, chodzi szybko i płynnie.

Ja Tam polecam Brothera.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: empitt »

Jeśli chodzi o atramentówkę i tanią w eksploatacji to mogę polecić urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Adv 2060 K110a, które można nabyć w promocyjnej cenie za 200 zł. Może najtańsze nie jest, ale drukarki tej firmy lubią Linuksa. A oryginalny, czarny atrament (HP 704) kosztuje zaledwie 25 zł i starcza na około 400 str., cały zestaw atramentów można nabyć za niecałe 50 zł. Myślę, że jest to jedna z lepszych propozycji na obecną chwilę. Natomiast odradzam kupowanie najtańszych atramentówek i laserówek, ponieważ koszty eksploatacji są wzięte z kosmosu.
mr.dD
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2007, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: mr.dD »

Hmmm. Ja też bym polecił Brothera. Pod Linuxem mam zainstalowaną DCP-J715W. Drukuję po WiFi. Instalacja banalna z przewodnikiem na stronie producenta. Wsparcie zarówno dla drukarki jak i skanera (Lan,WiFi czy USB). Ceny zamienników śmiesznie tanie (ceny od 2,5 ale ja używałem tych droższych za 10 zł :) ), a jakość druku przyzwoita. Co do HP to też nie jest zły wybór, zależy od modelu. Kwestia gustu. Z KM 1350 nie byłem zadowolony. Lexmark to wg. mnie porażka (mówimy o drukarkach <600 zł).
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka -> Jaką wybrać?

Post autor: linuxozaurus »

Lexmark to wg. mnie porażka (mówimy o drukarkach <600 zł).
wiem bo miałam ten bubel który tylko zajmował miejsce i nie nadawał do użytku i miał drogie tusze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości