Ubuntu a Nike+ Connect.exe

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
Quentin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2009, 16:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Ubuntu a Nike+ Connect.exe

Post autor: Quentin »

Cześć,

Kupiłem sobie niedawno opaskę Nike+ SportBand i chciałbym się Was zapytać czy ktoś ją może ma i czy współpracuje ona z linuxem przez program Nike+ Connect.exe ? Ją podłącza się normalnie do USB, a ona uruchamia z kolei ten program.

Na niektórych zagranicznych forach czytałem, że podobno ten program nie działa nawet z emulatorami czy coś takiego. Wobec tego mam też prośbę - czy ktoś mógłby pobrać ten program stąd:

:arrow: http://www.nikeplus.com/downloads (link jest w kolumnie po prawej stronie, pod nazwą Pobierz program do obsługi opaski Nike+ SportBand)

i zainstalować, a potem sprawdzić czy się uruchomi na jakimś emulatorze ?

Byłbym bardzo wdzięczny, bo niedługo planuję przesiadkę na Ubuntu, a nie chce mi się stawiać maszyny wirtualnej z Windowsem specjalnie dla jednego programiku :roll: Także jakby ten program odpalił, to było by fajnie...

Pozdro ;-)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu a Nike+ Connect.exe

Post autor: igotit4free »

Jest taki projekcik dla sportbanda, ale czy i jak to działa przekonaj się sam.
Przez WINE (które nawiasem mówiąc nie jest emulatorem) to nie ma prawa działać. Pozostaje Comsport albo dual boot.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Quentin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2009, 16:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu a Nike+ Connect.exe

Post autor: Quentin »

igotit4free pisze:Przez WINE (które nawiasem mówiąc nie jest emulatorem) to nie ma prawa działać.
Dlaczego tak sądzisz ? Znajomy zainstalował ten program na Wine i się uruchomił...
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu a Nike+ Connect.exe

Post autor: igotit4free »

Quentin pisze: Dlaczego tak sądzisz ?
A dlaczego przez WINE nie działają windowsowe aplikacje obsługujące/synchronizujące popularne telefony, dlaczego nie można wykorzystać WINE do obsługi modemu GSM z windowsowym sterownikiem i aplikacją kliencką, dlaczego przez WINE nie można zarządzać nawigacjami GPS? Wg. FAQ WINE dlatego:
3.4. Czy mogę użyć Wine do zainstalowania sterowników dla moich urządzeń?
Niestety nie. Możliwe, że w przyszłości będzie można instalować przy pomocy Wine sterowniki niektórych drukarek. Wine wymaga, aby Twój sprzęt już działał w Twoim systemie. Powód tej sytuacji jest taki, że Wine, jak większość aplikacji, działa w przestrzeni użytkownika, a nie jądra systemu.
Znajomy zainstalował ten program na Wine i się uruchomił...
Cóż, skorzystaj zatem z rozwiązania znajomego zamiast tracić czas na poszukiwania na krajowych i zagranicznych forach.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości