Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Porady sprzętowo-handlowe
Shi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: Shi »

Witam,
ostatnimi czasy zacząłem zastanawiać się nad nabyciem porządnego notebooka do pracy głównie jakoby "biurowej", przeglądania pdfów, neta i innych mniej wymagających zadań jak film, muzyka. Grać raczej nie mam zamiaru na nim chyba że rzadziej ale to nie jest konieczność. Pojawiło się jednak osławione "ale" którym jest kwestia baterii i czasu pracy na niej. W notebookach jak mniemam czas pracy to max 3-4godziny z tego co widziałem w kategorii cenowej która mnie interesuje a i z tym bywa różnie...
W każdym razie zainteresowałem się netbookami - mniejsze, lżejsze, dłużej na baterii a chyba podobnie użyteczne?
Wybór padł na Acer one 722 bądź Samsung NC210.
Pytanie który będzie lepszy? Ewentualne inne propozycje?
Najlepiej by było gdyby owy sprzęt byłyby do ceny 1200zł, dość wydajny do większości zastosowań no i długo pracował na baterii.

Kolejną kwestią jest internet. Wiadomo wifi - jest ok. Co w przypadku gdy go braknie?
By nie inwestować w neta bezprzewodowego można zakupić w jakiś sposób pakiet internetu w telefonie i poprzez telefon się łączyć?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: e X t 7 3 »

hmm no ten Acer jest niezły w szczególności na C60. Ja zamierzam oferować m.in. takie maszyny. Z moimi modyfikacjami maszyna na Brazos (E-350) pracuje tak, jak poniżej:

X370-ext73

X370-ext73

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
3miel
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 311
Rejestracja: 19 kwie 2006, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: 3miel »

ja właśnie tak obserwuje i obserwuję i widzę od kiedy pojawiło się 1215b z E-350 to 1215n z D525+ion2 spadły cenowo.
ten Acer 722 na C60 - od 1Ghz do 1,3Ghz w TurboMode też jest niezłym rozwiązaniem szczególnie ze tam jest 6290 i wszystko do 1000 zł, ale Eee PC 1215B E-350/3GB/500 za 1350 zł chodzi w necie i jeszcze lepszy. Boje się ciągle tego szumu wokół grafik AMD/ATI, ale jak zobaczyłem filmik na YT co ext73 zrobił to dla mnie kozak wszystko chodzi :D
sam będę myślał nad 1215B na E350 a może niedługo na E450 sie pojawią :D
ACER 722 około 4-6 godzin zwykłej pracy wg mnie ci wytrzyma, max do 8-9 godzin. Ten 1215B czekam na recenzje albo jak sam się do niego dorwę, a 1215N możesz poczytać w necie.
Jeśli chodzi o komórkę i żeby działało jako modem to nie testowałem i nie wiem to musisz poszukać jaki dokładnie model komórki z którym systemem ubuntu. Wiem że modem GSM na USB od 50zł używki do 150zł nówki na allegro są, wtedy oddzielny sim i tam pakiecik sobie kupić, ale to też radzę przed zakupem poczytać jaki modem GSM z jakim systemem , bo niektórzy jak widać na forum mieli problemy.
compal: fl92 gf8600gt m 512mb 1680x1050 - t9300@2500 - 200gb 7200rpm - 2gb+1gb 667 - 4965abg - bt - a4tech xl 750f
Shi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2009, 22:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: Shi »

Kwestia systemu nie gra roli bo pewnie brałbym od razu z Windowsem, ew Ubunciaka dałbym na partycji obok.

-- 24 wrz 2011 20:33 --

Jeszcze jakieś opinie, inne propozycje?
Stage9
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2007, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak

Re: Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: Stage9 »

Być może sprawa jest już zakończona, ale zapewne inne osoby będą szukały informacji na temat acer one 722. Otóż zakupiłem go kilka dni temu bez systemu operacyjnego, zainstalowałem Ubuntu 11.10 i:
- karta Wi-Fi broadcoma zamraża system, można temu zapobiec ustawiając lan jako 1-sze urządzenie bootujące
- serowniki własnościowe do karty graficznej ati nie chcą się zainstalować, a przy tych ze strony producenta pojawia się znak wodny "Unsupparted hardware" w prawym dolnym rogu
- netbook nie wstaje po przejściu w stan wstrzymania.

Na chwilę obecną, według mnie, nie jest to dobra maszyna dla osoby, która chce bezproblemowo się nią posługiwać z Ubuntu na pokładzie, dlatego niestety zainstalowałem W7 z MSDNAA, mam nadzieję, że producenci sterowników szybko rozwiążą sprawę i będę mógł cieszyć się Linuksem na moim netbook'u.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Netbook dla studenta. one 722 lub nc210 + kwestia internetu

Post autor: e X t 7 3 »

Ja polecam maszyny oparte o platformę Brazos - E-350/E-450 ... moze sam niedługo coś zaproponuje ;). Sam mam do testów MSI X370 i po odpowiedniej konfiguracji i z odpowiednim kernelem pokazuje "pazury". Piszę zresztą o nim m.in. w watku o moim kernelu testowym, przykładowo na tej stronie, czy też tej.

Oczywiście nie musze mówić, że wszystko działa idealnie ... problemy platformy Brazos z hibernacją/uśpieniem, czy też wsparciem Radeona do dekodowania wideo to nie "wina" Linuksa, a jedynie wynik złej konfiguracji - system/kernel/bios. Przykładowo pod moim nowym kernelem (w przyszłym tygodniu wypuszczę - wersje K8, wersja Brazos tylko z proponowanymi, przeze mnie maszynami) proces uśpienia i "wstawania" na X370 to ok. 2-3 sekundy w każdą "stronę".

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości