Debian na pendrive

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
cybusmok
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2008, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Debian na pendrive

Post autor: cybusmok »

Witam,
z racji tego, że w szkole zacząłem mieć co raz więcej projektów zastanawiam się nad zrobieniem bootowalnego pendrive'a z Debianem. Pytanie ile będę musiał zarezerwować pojemności na katalogi/partycję systemową? Chcę mieć na nim 2 środowiska graficzne, czyli kde i lxde/xfce i mały swapik 256mb. Wystarczy 2-4gb na całość?

-- 17 sty 2012 19:57 --

Wybaczcie, że podbijam temat - ale nie chcę zakładać nowego, a moje pytanie/a są ścisle związane z tym:
-wiadomo, że będę traktował też ten pendrive, jako zwykłą pamięć, więc będzie musiała działać z jedynym słusznym systemem operacyjnym - pomyślałem, że mógłbym zrobić partycję ntfs jako /home. Obawiam się, że nie będę mógł zrobić takiej partycji z poziomu linuxa (jeśli jednak będę mógł to miło byłoby się dowiedzieć jak), fat32/inna będzie dobra?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Debian na pendrive

Post autor: Hwiparam »

Weź to pod uwagę, że taki pendrive bardzo szybko wyzionie ducha. Kilka razy odpalisz tego swojego Debiana z pena i po nim. Lepiej zaopatrz się w jakiś dysk USB (nie SSD) - wtedy to już będzie o czym rozmawiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości