Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

lenonek pisze:e X t 7 3
mam problem ze swoim lapkiem, który zamarza całkowicie co jakiś czas. A dokładniej kilka, kilanaście razy na dzień. Czasami kila godzin grania w wesnoth jest okej. Surfowania po necie też. A czasami zwiecha już na ekranie logowania. Prosiłem o pomoc w tym wątku ale nikt nie potrafi powiedzieć, co jest grane. Nawet nie ma kierunku w którym iść. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Poniżej stan faktyczny.

Teraz mam zainstalowane Twoje jajko 3.2.16-ext73-f1-18.4-k8-ags-cfs ale wcześniej miałem to repowe i było podobnie.
Sprzęt
Acer Aspire 5250 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2
Grafika Radeon hd 6320, 4GB RAM,
U12.04 z gnome 3.4.1.
Sprawdziłem Ram i memtest po 7 godzinach nie znalazł żadnego błedu.
Testowałem i sprawdzałem dysk twardy narzędziem do obsługi dysków i też nic nie wykrył.
Podejrzewałem kartę wifi i modem iPlusa na USB, ale zwieszka występuje nawet gdy one nie działają. W logach systemu nic nie widać :( podobnie w xorg. Ręce zaczynają mi opadać, bo tak się w ogóle nie da pracować.
Mam też zainstalowego win7 i u10.04 one się nie wieszają. Działają stabilnie. Został bym na 10.04 ale w nim za chiny nie mogę zainstalować karty lan i wifi :( po prostu jakaś masakra.
Z rzeczy, które zauważyłem to przy starcie jak jest ekran plymoth to napis ubuntu jest czasami mniejszą, a czasami większą czcionką (ale to po moich próbach zmiany wyglądu ekranu).

Jeśli to nie jest odpowiednie miejsce na ten post, to daj znać a go wywalę. Teraz chwytam się wszystkich możliwości.
Sprawdź na Catalystach 12.6, a jak nie pomoże, to na KDE. Najlepiej zainstaluj obok Kubuntu 12.04, żeby nie robić sobie sieczki w systemie. Obecnie GNOME 3 + Unity + Compiz 0.9.x + LightDM jest jeszcze dość młode, i niedopracowane, podczas gdy KDE stało się już dość dojrzałe i stabilne. Wydaje mi się, że jednym z głównych winowajców może być nowy Compiz, bo 0.9.x to niestabilna gałąź rozwojowa, na siłę wepchnięta przez Canonical (nawet oficjalny kanał wsparcia Compiza zaleca trzymanie się 0.8.x).

Osobiście też miałem różne jazdy z tym środowiskiem. W Ubuntu 11.04 problem załatwiłem downgradem Compiza, do 0.8.6, 11.10 w ogóle pominąłem, a przy migracji na 12.04 wróciłem do KDE.

A tutaj troszkę szerzej opisałem zalety tego środowiska: viewtopic.php?f=216&t=158460&p=911707&hilit=KDE#p911707
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

lenonek pisze:e X t 7 3
mam problem ze swoim lapkiem, który zamarza całkowicie co jakiś czas. A dokładniej kilka, kilanaście razy na dzień. Czasami kila godzin grania w wesnoth jest okej. Surfowania po necie też. A czasami zwiecha już na ekranie logowania. Prosiłem o pomoc w tym wątku ale nikt nie potrafi powiedzieć, co jest grane. Nawet nie ma kierunku w którym iść. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Poniżej stan faktyczny.

Teraz mam zainstalowane Twoje jajko 3.2.16-ext73-f1-18.4-k8-ags-cfs ale wcześniej miałem to repowe i było podobnie.
Sprzęt
Acer Aspire 5250 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2
Grafika Radeon hd 6320, 4GB RAM,
U12.04 z gnome 3.4.1.
Sprawdziłem Ram i memtest po 7 godzinach nie znalazł żadnego błedu.
Testowałem i sprawdzałem dysk twardy narzędziem do obsługi dysków i też nic nie wykrył.
Podejrzewałem kartę wifi i modem iPlusa na USB, ale zwieszka występuje nawet gdy one nie działają. W logach systemu nic nie widać :( podobnie w xorg. Ręce zaczynają mi opadać, bo tak się w ogóle nie da pracować.
Mam też zainstalowego win7 i u10.04 one się nie wieszają. Działają stabilnie. Został bym na 10.04 ale w nim za chiny nie mogę zainstalować karty lan i wifi :( po prostu jakaś masakra.
Z rzeczy, które zauważyłem to przy starcie jak jest ekran plymoth to napis ubuntu jest czasami mniejszą, a czasami większą czcionką (ale to po moich próbach zmiany wyglądu ekranu).

Jeśli to nie jest odpowiednie miejsce na ten post, to daj znać a go wywalę. Teraz chwytam się wszystkich możliwości.
Proszę spróbować kernel v19.1 oraz Catalysty 12.6. Za parę dni będzie wersja v20.0 i zobaczymy, na efekty. Podano polecam - jak wskazał Kolega Galvatron wypróbowanie Kubuntu. KDE to obecnie moim zdaniem znacznie bardziej wygodne i stabilne środowisko.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: ethanak »

To tylko mała prośba: skontaktuj się ze mną (najlepiej na maila, chociaż pm też może być) przed wydaniem v20. Cały czas pracuję nad i18n w speakupie, dzisiaj poprawiłem kolejny błąd (patch będzie jak to dokładnie posprawdzam) - a warto by było mieć ten moduł działający najlepiej jak się da...
Zawsze będzie można zamiast dywagować na liście speakupa na temat patchy i opisywać dlaczego coś nie działa (tzn. "bo nie") - po prostu napisać "a użyj takiego kernela, będziesz miał spokój" :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

ethanak pisze:To tylko mała prośba: skontaktuj się ze mną (najlepiej na maila, chociaż pm też może być) przed wydaniem v20. Cały czas pracuję nad i18n w speakupie, dzisiaj poprawiłem kolejny błąd (patch będzie jak to dokładnie posprawdzam) - a warto by było mieć ten moduł działający najlepiej jak się da...
Zawsze będzie można zamiast dywagować na liście speakupa na temat patchy i opisywać dlaczego coś nie działa (tzn. "bo nie") - po prostu napisać "a użyj takiego kernela, będziesz miał spokój" :)
Patche o których pisałeś już wdrożyłem ;). Choć ten patch: locking.patch, nie działa prawidłowo ... musiałem "ręcznie" dokonać modyfikacji pliku keyboard.c znajdującego się w drivers/tty/vt/. Proszę zatem jeśli będziesz miał cały zestaw gotowych do wdrożenia patchy, prześlij mi najdalej do wtorku. Chciałbym krenele wypuścić do środy, w ostateczności do czwartku.

Dziś jeszcze zmodyfikowałem ich ustawienia i: zmniejszyłem zapotrzebowanie na ram [ok. 5-10 % w stosunku do 6 testowej wersji v20.0] - w zasadzie do poziomu v19.1 oraz jeszcze podniosłem ich wydajność i responsywność ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: ethanak »

e X t 7 3 pisze:Choć ten patch: locking.patch, nie działa prawidłowo ... musiałem "ręcznie" dokonać modyfikacji pliku keyboard.c znajdującego się w drivers/tty/vt/.
Mam nadzieję że wrzuciłeś tylko jeden patch z alternatywnych :)
Zgłoś to tu: http://speech.braille.uwo.ca/mailman/listinfo/speakup
Lista co prawda mało aktywna, ale wbrew pozorom czytywana przez co ważniejsze persony.

Z mojej strony postaram się swoje wypociny jutro podesłać. Poprawione czytanie menu w midnight commanderze (ogólnie czytanie literek w trybie śledzenia podświetlenia) i znormalizowane wyszukiwanie granicy słowa z uwzględnieniem znaku 160 jako spacji tylko wtedy, jeśli został wpisany do chartaba jako delimiter.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Oki to czekam na zestaw patchy, jaki miałbym zaaplikować. Zaznaczam, że nie będę miał czasu realizować testów odnośnie funkcjonowania SpeakUp`a. Zatem zakładam, że Panie Kolego dokonałeś wcześniej wymaganych testów ich działania ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
lenonek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 195
Rejestracja: 12 lut 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: lenonek »

e X t 7 3 pisze:
Proszę spróbować kernel v19.1 oraz Catalysty 12.6. Za parę dni będzie wersja v20.0 i zobaczymy, na efekty. Podano polecam - jak wskazał Kolega Galvatron wypróbowanie Kubuntu. KDE to obecnie moim zdaniem znacznie bardziej wygodne i stabilne środowisko.

Pozdrawiam
Zatem piszę co następuje.
Zainstalowałem najnowsze Catalysty 12.6 na Ubuntu 12.04 z Unity i ciągle to samo.
Zainstalowałem obok kUbuntu no i niestety już przy instalowaniu nastąpiła zwiecha (zatem nie wydaje mi się, by to była wina sterowników). Ponowiona instalacja dobiegła do końca pomyślnie i system stanął. Jednak zwiechy występują dalej tak samo. Do tego nie mogę uruchomić Ubuntu 12.04 bo system zwraca info, że nie można zamontować dysku /tmp. Do tej pory nawet jak miałem kilka wersji ubuntu to ustawiałem im jeden dysk /tmp i nie było problemu. Co dziwniejsze ten komunikat pod U12.04 jest wyświetlany niebieskimi literkami (jakby z kUbuntu). Gdy pominę instalację tego dysku to mam ekran logowania ale po wpisaniu hasła wywala mnie spowrotem do ekranu logowania.

Przypomniałem sobie też, że wcześniej gdy próbowałem zainstalować windę to ona podczas instalacji także mi się zwieszała (chyba dwa razy) zatem to może być wina sprzętu (na szczęście jest jeszcze na gwarancji) Martwi mnie tylko fakt, że na win7 (teraz na nim pracuję) nie ma tych problemów. I trudno będzie mi rozmawiać z serwisem. Teraz już naprawdę nie mam pojęcia czego szukać.

Dzięki chłopaki za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/RC wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: gitarzystaa »

Galvatron pisze:
lenonek pisze:e X t 7 3
mam problem ze swoim lapkiem, który zamarza całkowicie co jakiś czas. A dokładniej kilka, kilanaście razy na dzień. Czasami kila godzin grania w wesnoth jest okej. Surfowania po necie też. A czasami zwiecha już na ekranie logowania. Prosiłem o pomoc w tym wątku ale nikt nie potrafi powiedzieć, co jest grane. Nawet nie ma kierunku w którym iść. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Poniżej stan faktyczny.

Teraz mam zainstalowane Twoje jajko 3.2.16-ext73-f1-18.4-k8-ags-cfs ale wcześniej miałem to repowe i było podobnie.
Sprzęt
Acer Aspire 5250 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2
Grafika Radeon hd 6320, 4GB RAM,
U12.04 z gnome 3.4.1.
Sprawdziłem Ram i memtest po 7 godzinach nie znalazł żadnego błedu.
Testowałem i sprawdzałem dysk twardy narzędziem do obsługi dysków i też nic nie wykrył.
Podejrzewałem kartę wifi i modem iPlusa na USB, ale zwieszka występuje nawet gdy one nie działają. W logach systemu nic nie widać :( podobnie w xorg. Ręce zaczynają mi opadać, bo tak się w ogóle nie da pracować.
Mam też zainstalowego win7 i u10.04 one się nie wieszają. Działają stabilnie. Został bym na 10.04 ale w nim za chiny nie mogę zainstalować karty lan i wifi :( po prostu jakaś masakra.
Z rzeczy, które zauważyłem to przy starcie jak jest ekran plymoth to napis ubuntu jest czasami mniejszą, a czasami większą czcionką (ale to po moich próbach zmiany wyglądu ekranu).

Jeśli to nie jest odpowiednie miejsce na ten post, to daj znać a go wywalę. Teraz chwytam się wszystkich możliwości.
Sprawdź na Catalystach 12.6, a jak nie pomoże, to na KDE. Najlepiej zainstaluj obok Kubuntu 12.04, żeby nie robić sobie sieczki w systemie. Obecnie GNOME 3 + Unity + Compiz 0.9.x + LightDM jest jeszcze dość młode, i niedopracowane, podczas gdy KDE stało się już dość dojrzałe i stabilne. Wydaje mi się, że jednym z głównych winowajców może być nowy Compiz, bo 0.9.x to niestabilna gałąź rozwojowa, na siłę wepchnięta przez Canonical (nawet oficjalny kanał wsparcia Compiza zaleca trzymanie się 0.8.x).

Osobiście też miałem różne jazdy z tym środowiskiem. W Ubuntu 11.04 problem załatwiłem downgradem Compiza, do 0.8.6, 11.10 w ogóle pominąłem, a przy migracji na 12.04 wróciłem do KDE.

A tutaj troszkę szerzej opisałem zalety tego środowiska: viewtopic.php?f=216&t=158460&p=911707&hilit=KDE#p911707
W Kubuntu mam identyczne problemy...
Konfiguracja identyczna tylko Asus Eee PC 1215B
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
Awatar użytkownika
lenonek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 195
Rejestracja: 12 lut 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: lenonek »

Dziwne jest to, że lapek z podłączonym kablem sieciowym w ogóle się nie wiesza :o Wszystko śmiga stabilnie. Czyżby ubuntu potrzebowało jakiś informacji z naszych kompów i bez neta ani rusz? ;o
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Sprawdźcie na najnowszym kernelu i sterownikach GPU (Forceware 304.37 i Catalyst 12.8, ew. 12.4/12.6 dla HD2/3/4000).
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

lenonek pisze:Dziwne jest to, że lapek z podłączonym kablem sieciowym w ogóle się nie wiesza :o Wszystko śmiga stabilnie. Czyżby ubuntu potrzebowało jakiś informacji z naszych kompów i bez neta ani rusz? ;o
A jaka karta sieciowa do wifi, producent ??
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: gitarzystaa »

JerryG pisze:
lenonek pisze:Dziwne jest to, że lapek z podłączonym kablem sieciowym w ogóle się nie wiesza :o Wszystko śmiga stabilnie. Czyżby ubuntu potrzebowało jakiś informacji z naszych kompów i bez neta ani rusz? ;o
A jaka karta sieciowa do wifi, producent ??
01:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
Sterownik: wl
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

U Ciebie moze byc co innego, macie Radeona i tu moze byc przyczyna.
Mam ta sama karte fizycznie, ale pod kernelem 20.0 kolegi eXt73 wyswietla w dmesg jako nie wlan0 a

Kod: Zaznacz cały

eth1: Broadcom BCM4727 802.11 Hybrid Wireless Controller 5.100.82.112
co mi osobiscie nie przeszkadza, bo dziala OK
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: gitarzystaa »

Aktualnie zmieniłem kernel 19.1 na 20.0 kolegi eXt73, oraz zaktualizowałem Catalysty do 12.8, co ciekawe zawsze miałem po instalacji sterowników znak wodny "AMD Unsupported", tym razem nie, zobaczymy czy to rozwiąże problem :)
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
Awatar użytkownika
lenonek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 195
Rejestracja: 12 lut 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: lenonek »

JerryG pisze:
lenonek pisze:Dziwne jest to, że lapek z podłączonym kablem sieciowym w ogóle się nie wiesza :o Wszystko śmiga stabilnie. Czyżby ubuntu potrzebowało jakiś informacji z naszych kompów i bez neta ani rusz? ;o
A jaka karta sieciowa do wifi, producent ??
Ja mam

Kod: Zaznacz cały

06:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8152 v2.0 Fast Ethernet (rev c1)
07:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
i załadowane moduły

Kod: Zaznacz cały

Module                  Size  Used by
ppp_deflate            13038  0 
zlib_deflate           27139  1 ppp_deflate
bsd_comp               12994  0 
ppp_async              17539  1 
crc_ccitt              12667  1 ppp_async
nls_iso8859_1          12713  1 
nls_cp437              16991  1 
vfat                   17585  1 
fat                    61512  1 vfat
rfcomm                 47604  0 
bnep                   18281  2 
parport_pc             32866  0 
bluetooth             180104  10 rfcomm,bnep
ppdev                  17113  0 
joydev                 17693  0 
snd_hda_codec_conexant    62358  1 
snd_hda_intel          33773  3 
snd_hda_codec         127706  2 snd_hda_codec_conexant,snd_hda_intel
snd_hwdep              13668  1 snd_hda_codec
snd_pcm                97188  2 snd_hda_intel,snd_hda_codec
snd_seq_midi           13324  0 
snd_rawmidi            30748  1 snd_seq_midi
arc4                   12529  2 
snd_seq_midi_event     14899  1 snd_seq_midi
ath9k                 132390  0 
acer_wmi               28418  0 
snd_seq                61896  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer              29990  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device         14540  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
snd                    78855  15 snd_hda_codec_conexant,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
sparse_keymap          13890  1 acer_wmi
option                 25932  1 
usb_wwan               20491  1 option
mac80211              506816  1 ath9k
radeon                804372  4 
uvcvideo               72627  0 
ath9k_common           14053  1 ath9k
videodev               98259  1 uvcvideo
ath9k_hw              411151  2 ath9k,ath9k_common
ttm                    76949  1 radeon
drm_kms_helper         46978  1 radeon
ath                    24067  3 ath9k,ath9k_common,ath9k_hw
cfg80211              205544  3 ath9k,mac80211,ath
usbserial              47077  5 option,usb_wwan
sp5100_tco             13791  0 
k10temp                13166  0 
drm                   242038  6 radeon,ttm,drm_kms_helper
soundcore              15091  1 snd
snd_page_alloc         18529  2 snd_hda_intel,snd_pcm
psmouse                87692  0 
v4l2_compat_ioctl32    17128  1 videodev
serio_raw              13211  0 
i2c_piix4              13301  0 
i2c_algo_bit           13423  1 radeon
mac_hid                13253  0 
wmi                    19256  1 acer_wmi
video                  19596  0 
lp                     17799  0 
parport                46562  3 parport_pc,ppdev,lp
ums_realtek            18248  0 
uas                    18180  0 
usb_storage            49198  2 ums_realtek
atl1c                  41718  0 
usbhid                 47199  0 
hid                    99559  1 usbhid
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: gitarzystaa »

Parę dni testów za mną, Catalyst 12.8 oraz kernel v20.0 kolegi ext73. Na razie żadnych zawieszek, coraz bardziej skłaniam się jednak ku sterownikom AMD. Tym bardziej że po raz pierwszy po instalacji Catalystów nie pokazał się magiczny znak wodny AMD :)
Co więcej mam inne karty sieciowe, zaś karta graficzna oraz procesor ten sam.
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
qwxz77
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:09
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: qwxz77 »

Korzystam z tej wersji jądra (Kubuntu 12.04) i nie mogę połączyć się z siecią Play przy pomocy modemu huawei e156g. Pomoże mi ktoś zdiagnozować problem, proszę?
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: brezniew »

qwxz77 pisze:Korzystam z tej wersji jądra (Kubuntu 12.04) i nie mogę połączyć się z siecią Play przy pomocy modemu huawei e156g. Pomoże mi ktoś zdiagnozować problem, proszę?
Problem dotyczy tylko kernala e X t 7 3? Jeśli nie, to zajrzyj do regulaminu forum i załóż nowy, rzetelnie zatytułowany i opisany wątek.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

qwxz77 pisze:Korzystam z tej wersji jądra (Kubuntu 12.04) i nie mogę połączyć się z siecią Play przy pomocy modemu huawei e156g. Pomoże mi ktoś zdiagnozować problem, proszę?
Witaj

Proponuje użyć kernela v20.3, który w najbliższych dniach stanie się stabilny - już za taki go uważam, ale czekam jeszcze na ewentualne zgłoszenia. Wtedy spróbuj podjąć próbę połączenia pod nim. Jak objawia się problem ... odrzuca połączenie, nie widzi modemu ? Przechodziłeś cały proces konfiguracji połączenia = wybór operatora, etc. ?

Ponadto, jak to podkreślałem, a zaznaczył także Kolega brezniew, zanim zostanie zgłoszony błąd dotyczący któregoś z moich kerneli, proszę o dokonanie odpowiednich testów, pod poprzednimi wersjami oraz krenelem generyk.

Ps. sam w tym momencie używam modemu Huawei E160G i nie ma z nim żadnych problemów.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
qwxz77
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:09
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja v18.x - atom oraz K8

Post autor: qwxz77 »

e X t 7 3 pisze:
qwxz77 pisze:Korzystam z tej wersji jądra (Kubuntu 12.04) i nie mogę połączyć się z siecią Play przy pomocy modemu huawei e156g. Pomoże mi ktoś zdiagnozować problem, proszę?
Witaj

Proponuje użyć kernela v20.3, który w najbliższych dniach stanie się stabilny - już za taki go uważam, ale czekam jeszcze na ewentualne zgłoszenia. Wtedy spróbuj podjąć próbę połączenia pod nim. Jak objawia się problem ... odrzuca połączenie, nie widzi modemu ? Przechodziłeś cały proces konfiguracji połączenia = wybór operatora, etc. ?

Ponadto, jak to podkreślałem, a zaznaczył także Kolega brezniew, zanim zostanie zgłoszony błąd dotyczący któregoś z moich kerneli, proszę o dokonanie odpowiednich testów, pod poprzednimi wersjami oraz krenelem generyk.

Ps. sam w tym momencie używam modemu Huawei E160G i nie ma z nim żadnych problemów.

Pozdrawiam
Założyłam, że tworząc wątek w tym temacie, będzie oczywiste, że problem dotyczy tytułowego kernela :)

Będę w domu to postaram się zainstalować najnowszą wersję, tylko jakie sterowniki powinnam pobrać do laptopowej wersji kart AMD serii 4?
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości