Jaka wersja ubuntu bez unity

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: Hwiparam »

pppp pisze:Ubuntu ze zmienioną tapetą i zestawem pakietów - faktycznie niszowa dystrybucja, a popularność magei nie wiem od kiedy jest znikoma, ale zapomniałem, że ubuntu jest jedyną słuszną dystrybucją.
Ubuntu jedyne słuszne? Kto tak powiedział? Bo na pewno nie ja :lol: Żeby było śmieszniej, to sam Ubuntu nie używam już od dawna uwierz mi ... Co do niszowości, to bardziej "piłem" do tego pierwszego linka, Mageie to i owszem, kojarzę... Chodzi o to, że jak zainstalujesz cokolwiek z pierwszej 10-tki na DW, to wiesz, czego się spodziewać, a z mało popularnymi klonami to bywa różnie...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ziemski90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 26 paź 2010, 13:12

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: ziemski90 »

Panowie mam pytanie co do środowiska MATE pod ubuntu 12.04 LTS np chodzi mi o nazewnictwo programów bo w mate gedit został przechrzczony na pluma

więc gdy teraz wpisuję komendę np "gedit ~/.conkyrc" to po zainstalowaniu mate będę musiał wpisywać "plum ~/.conkyrc" ??
i czy np dało by się zainstalować to środowisko nie zmieniając programów lub ich nazw ?? ogólnie jestem przyzwyczajony do starych komend i nie lubię zmian tego typu
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: Jarni »

ziemski90 pisze:Panowie mam pytanie co do środowiska MATE pod ubuntu 12.04 LTS np chodzi mi o nazewnictwo programów bo w mate gedit został przechrzczony na pluma

więc gdy teraz wpisuję komendę np "gedit ~/.conkyrc" to po zainstalowaniu mate będę musiał wpisywać "plum ~/.conkyrc" ??
i czy np dało by się zainstalować to środowisko nie zmieniając programów lub ich nazw ?? ogólnie jestem przyzwyczajony do starych komend i nie lubię zmian tego typu
W najgorszym przypadku:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --no-install-recommends gedit
Dzięki temu używam nautilusa w MATE, jakoś przypadł mi do gustu 3.4.x
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
ziemski90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 26 paź 2010, 13:12

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: ziemski90 »

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --no-install-recommends gedit
te komendę trzeba wpisać przed instalacją czy po instalacji mate ? i jak się tyczy reszta programów ??

szczerze wam powiem że ja używam jeszcze ubuntu 10.10 :D ze względu na środowisko :P hehe ale tak myślę że czas już zmienić na coś nowszego a odkąd się dowiedziałem o desktop mate to mnie korci żeby to przetestować :)
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: Jarni »

ziemski90 pisze:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --no-install-recommends gedit
te komendę trzeba wpisać przed instalacją czy po instalacji mate ? i jak się tyczy reszta programów ??

szczerze wam powiem że ja używam jeszcze ubuntu 10.10 :D ze względu na środowisko :P hehe ale tak myślę że czas już zmienić na coś nowszego a odkąd się dowiedziałem o desktop mate to mnie korci żeby to przetestować :)
Więc sięgnij po Minta z MATE, gotowa kompilacja, autorskie rozwiązania, możesz go odpalić w trybie LiveCD jakby co.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: Hwiparam »

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --no-install-recommends gedit
A jaki jest sens instalacji Gedita w MATE, jeśli mówimy o przypadku jak opisany powyżej?! Jak kogoś tak bardzo boli, że zamiast "gedit" trzeba wpisać "plum", to może sobie dopisać taką linijkę w ~/.bashrc:

Kod: Zaznacz cały

alias gedit='plum' 
- powinno działać :rotfl:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
fabians
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 29 gru 2007, 18:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: fabians »

Po licznych poszukiwaniach i instalacjach, moje oczekiwania zaspokoiła jedna dystrybucja czyli Snowlinux. Jak dla mnie to to czego szukałem, ubuntu 13.04 na bazie mate.

http://www.snowlinux.de/download/all-versions

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 21:57 przez fabians, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: Hwiparam »

@fabians, bo to daleko szukać?
http://www.linuxmint.com/ - Na bazie Ubuntu i z MATE.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Jaka wersja ubuntu bez unity

Post autor: xxx666xxx »

Hwiparam pisze:@fabians, bo to daleko szukać?
http://www.linuxmint.com/ - Na bazie Ubuntu i z MATE.
Mint owszem jest bardzo dobry ale ma w sobie składniki które są częścią Mint-Desktop które pochłaniają jakieś 100 MB RAM więcej niż czysty Linux Ubuntu Minimal Remix 12.04 , 13.04 lub dowolny inny z serii Mini Remix czyli bez żadnego środowiska graficznego + samemu doinstalowane środowisko MATE 1.6 a bawić się w odchudzanie Mint'a i przerabianie go w czysty Ubuntu ( np. wg. poradnika : http://www.arulraj.net/2012/04/uninstal ... buntu.html ) nie ma sensu bo potem same z tym problemy ... a to w Repozytoriach bałagan , a to potem komendy apt-get nie działają ... Ja juz to kiedyś sprawdzałem i Czysty Mint zaraz po uruchomieniu komputera pobiera ok. 250-300 MB RAM natomiast Linux Ubuntu Minimal Remix + MATE 1.6 zaraz po uruchomieniu pobiera 120-180 MB RAM . Różnica między MINT a Ubuntu Minimal Remix + MATE jest tym odczuwalna im słabszy komputer ... Jak ktoś ma np. 1 GB RAM z pewnością odczuje większą "mułowatość" systemu MINT od wyraźnie szybciej i płynniej pracującego Linux Ubuntu Minimal Remix z doinstalowanym MATE . Zdecydowanie stwierdzam , że lepiej jest się pomęczyć te parę godzin i zrobić sobie samemu Ubunciaka z MATE niż bawić się z MINT'em .
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości