zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
mc666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: mc666 »

Faktycznie, z winda zapomnialem.... Ale osX i ios pamietam doskonale, ze nie musialem szukac po internecie i polegac na lepszych badz zlych radach kolegow. Czyli sie DA zrobic.

Obsluga Os a obsluga interfejsu to faktycznie nie to samo. Nie musis uczyc ojca dzieci robic... Ale widac nie rozumiesz gdzie lezy problem obecnych dystrybucji na ktory zwracam uwage i dlaczego akurat przys...lem sie w tej kwesti do Ubuntu a nie do innych distr. A technicznymi slowkami i porownaniami mozemy sie przezywac caly czas. nie ma problemu.

Tylko jakie to ma znaczenie dla domowego usera? Dla niego UBUNTU to to co widzi na ekranie... i guzik go obchodzi co to jest gnome-shell co to unity co to jest gnome-panel.... I nawet ja zdajac sobie z tego sprawe NIE CHCE/NIE MAM CZASU/NIE MAM OCHOTY nad tym myslec. I zastanawiac sie czy za rok/dwa bede musial znow przeszkolic kilkuset klientow bo ktos wymysli cos nowego/lepszego.

Choc z drugiej strony ekonomicznie patrzac to jest jakies wyjscie... Nowe szkolenia, nowe materialy, nowy support.... Skad my to znamy co?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: ethanak »

jak user durny to żeby sto windowsów zainstalował, od tego nie zmądrzeje.
czepiasz się ubuntu jak łysy grzebienia. to że się zmienia to źle? ale swego czasu grzebień służył do układania włosów, rzeczywistość się zmieniła, potrzebny zestaw do polerowania glacy... no i pretensie że grzebieniem nie zrobię.
przypomnij sobie, jak się przesiadałeś z dziecięcego rowerka na prawdziwy wymarzony rower. jak potem pierwszy raz usiadłeś za kierownicą czegoś co ma silnik. wiedziałeś od razu? nie, uczyłeś się.
to skończ jojczeć że nowe bmw jest trudniejsze w prowadzeniu niż dziecinny rowerek - bo do tego się twoje żale sprowadzają.
mc666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: mc666 »

MHM.... a czy chodzisz na kurs nauki jazdy za kazdym razem jak zmienisz samochod na nowy? Kierownica dziala odwrotnie? biegi sa po drugiej stronie? slaba analogia.....


ALE....

spoko spoko.. bo zylka ci peknie....
dobrze juz dobrze....
Oswiadczam wszystkim ze Ubuntu wraz ze swoim unity jest najwspanialszym, najlatwiejszym, najbardziej niezawodnym i najbardziej ergonomicznym (interfejsem uzytkownika co dla niektorych) systemem!

A ci co tego nie widza i nie przyklejaja palca do ALT sa 'gupi', brudni i lysi.... i mieszkaja pod Suwalkami!
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Linuxoholic »

Uczymy się całe życie, a kto się nie uczy, ten zostaje w tyle. Trzeba być otwartym na nową wiedzę ;)

Nawet papier toaletowy wie, że aby być na czasie, trzeba się rozwijać.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: ethanak »

a przesiadałeś się z ręcznej skrzyni na automat? i co, od razu intuicyjnie pojechałeś?
nie wszyscy lubią unity. nie wszyscy lubią automaty. możesz zamówić wóz z ręczną skrzynią. możesz wywalić unity w try p.zdy i zainstalować gnome, xfce czy openboksa. twój wybór.
dalej uważam że jojczysz bez sensu.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Jarni »

Aż do tego momentu był to najzabawniejszy topic z gatunku żobacz tato czo to sze porobyło :clap:

Nowe interfesy są rewolucyjne w dziedzinie naszej komunikacji z naszymi koputerami. Jedni je polubili, inni nie. A dowcip polega na tym, że obie strony mają prawo do swoich stanowisk i chciejstw. To nie jest pierwszy topic, w którym ktoś wylewa swoje frustracje, ale to nie jest powód dla którego ktoś inny ma reagować złością.
Znów dochodzi do naruszenia regulaminu forum, że o Kodeksie Postępowania Ubuntu nie wspomnę :oops:
A chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Linuxoholic »

Krytyka jest ok, pod warunkiem, że jest poparta argumentami, a nie lenistwem ;)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Hwiparam »

Kolego mc666, przeczytałem Twoją historię od początku do końca i jedno mnie zadziwia: Skoro zajmujesz się systemami linuksowymi nie od dziś (sam napisałeś, że od czasów kernela v. 2.2 - czyli pewnie dekada z hakiem), to siłą rzeczy powinieneś znać ten system od podszewki. Czy będąc takim starym wyjadaczem nie możesz się pogimnastykować raz na kilka ładnych lat i postawić na desktopie Arch Linuksa czy chociaż takiego testowego Debiana ze środowiskiem, które bez problemu dostroisz pod siebie (np. coś opartego na Fluxboksie) ? Taki zestaw konfiguruje się tylko raz, potem tylko używa i co jakiś czas aktualizuje. Skoro jesteś w stanie ustawić serwer, to z zainstalowaniem np. Archa na desktopie powinieneś sobie dać radę. Na pewno będzie to lepsza inwestycja niż babranie się w coraz bardziej zabagnionym Ubuntu i jego klonach. Celowo napisałem "inwestycja", ponieważ czas poświęcony na konfiguracje Archa i lekkiego desktopu zwróci się z nawiązką. A jak zaczniesz się już w tym jako-tako ogarniać to pewnie nie wrócisz więcej do Ubu. No i kapci więcej nie przemoczysz :mrgreen:
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: ethanak »

e tam - kapcie też zmoczy, tylko nie będzie na kogo zwalić ;)
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Funnykris »

Jak już kiedyś pisałem w tych nowoczesnych środowiskach wszystko fruwa lata i się świeci. I to by było na tyle. Xfce po prostu działa TAK JAK JA CHCĘ. Nikt mi nie narzuca co ma być w panelach i gdzie chcę mieć swoje skróty. Chcę na pulpit proszę bardzo, chcę aktywatory na pasku nie ma problemu, dock? - ok. Menu wyboru programów w sam środek pulpitu? No dziwne rozwiązanie ale jeśli tak chcę to mogę to zrobić ;) No i jeśli tylko zechcę to moje Xfce świeci się lukrem jeszcze bardziej niż Gnome shell :P Takie są realia ;) XFCE to wolność
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Hwiparam »

Funnykris pisze: w tych nowoczesnych środowiskach wszystko fruwa lata i się świeci.
No i wciąga gigabajty pamięci ;) O ile wiem, to najnowsze Ubuntu z Unity zjada chyba już niewiele mniej, niż Win7. Oby autorom XFCE nagle coś nie odwaliło, jak to miało miejsce z GNOME a wcześniej KDE, ponieważ XFCE to chyba ostatnie fajne środowisko graficzne... Bo MATE i Trinity to raczej niszowe projekty, niestety.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Jarni »

Bo MATE i Trinity to raczej niszowe projekty, niestety.
Nie wyrokowałbym tak jednoznacznie. Z pewną taką nieśmiałością, ale trzymam kciuki za MATE a odkąd doczytałem się:
http://mate-desktop.org/team/
Clement Lefebvre włączył MATE jako główne środowisko do nowego wydania Linux Mint Debian Edition.
W moim przekonaniu to dobrze wróży na przyszłość.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
mc666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: mc666 »

Hwiparam pisze:Kolego mc666, przeczytałem Twoją historię od początku do końca i jedno mnie zadziwia: Skoro zajmujesz się systemami linuksowymi nie od dziś (sam napisałeś, że od czasów kernela v. 2.2 - czyli pewnie dekada z hakiem), to siłą rzeczy powinieneś znać ten system od podszewki.
Oczywiscie, ze jestem w stanie to zrobic, 90% mojej zalogi bedzie w stanie to zrobic, kupa ludzi z tego forum bedzie w stanie to zrobic.... Ale w takim razie co z "linux for human beings"?

Ale wiekszosc z nas, wracajac do analogi samochodowej to albo kierowcy wyscigowi, albo mechanicy, albo zaciekli fani motoryzacji.... Ok super...
Ale w takim razie co z "linux for human beings"?

Ktos fajnie napisal o manualu i automacie.... I Nie, nie jest wiekszym problemem przejsc z manuala na automat. I owszem jest duzym problemem przejsc z automatu na manual.... A przeciez obecnie i manual i automat zapewniaja taka sama 'wydajnosc' jazdy. Ale ludzie ktorzy nie sa kierowcami wyscigowymi czy fanami motoryzacji wybieraja automat bo jest co? PROSTY przy zapewnieniu takiej samej efektywnosci.

Wiec co w naszym wypadku jest tym automatem a co manualem?

Oczywiscie ze sobie moge wywalic gnome i poinstalowac cokolwiek innego! Ale musze sie na tym znac.


Zarzuca mi sie brak konrektow... Owszem bo nie zwracam uwagi na problem techniczny.. z takimi rzeczami mozna soradzic poradzic, tylko na techniczno-ideologiczny schemat rozwoju.... I to ze 'zagladam' do desktopow co kilka lat byc moze sprawilo ze zobaczylem nie to co uwazalem za zgodne z ideologia rozwoju ubuntu.

Ale zeby bylo technicznie....
Pierwszy z brzegu problem, ktory uwazalem za dawno rozwiazany i zamkniety, ktory w poprzednich wersjach dzialal znakomicie i domyslnie. Chcialem ustawic dwie niezalezne sesje X z gnome za pomoca nvidia-settings - nie da sie tego zrobic jedynie klikajac w okienku. Poradzilem sobie, bo umiem, bo poszukalem, bo popytalem, bo mam jakies pojecie o dzialaniu systemu. Ale trace na tym czas, a wczesniej nie tracilem... wiec to jest ten rozwoj?
Dalej? magiczne slowko: HIBERNACJA - rozumiem ze wylaczenie tej funkcji to jest postepem i oznaka rozwoju systemu? (Suspend nie jest rozwiazaniem to tylko alternatywa)

Byc moze zle jestem rozumiany dlatego ze uzywam slowa UBUNTU a nie GNOME ale Unity jest tworem Canonical Ltd i dosc gleboko jest wgryziony w system wiec uznaje to za jednosc.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: bear7 »

mc666 pisze:
jazdy. Ale ludzie ktorzy nie sa kierowcami wyscigowymi czy fanami motoryzacji wybieraja automat bo jest co? PROSTY przy zapewnieniu takiej samej efektywnosci.
To chyba jakiś nowy trend.
mc666 pisze:
Zarzuca mi sie brak konrektow... Owszem bo nie zwracam uwagi na problem techniczny.. z takimi rzeczami mozna soradzic poradzic, tylko na techniczno-ideologiczny schemat rozwoju.... I to ze 'zagladam' do desktopow co kilka lat byc moze sprawilo ze zobaczylem nie to co uwazalem za zgodne z ideologia rozwoju ubuntu.
Wybacz, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto twierdzi, że od x lat pracuje na linuksowych serwerach, jest do tyłu z jego rozwojem. Chowałeś się w jakichś okopach, bądź bunkrach? O ile 8-12 lat wstecz, mógłbym zrozumieć brak dostępu (bądź jego utrudnienie) do "nowinek", tak teraz ciężko się jest od nich odpędzić.
mc666 pisze:
Ale w takim razie co z "linux for human beings"?
Chyba mi nie powiesz, że ktoś potrzebuje poniższego do codziennego użytku...
mc666 pisze:
Chcialem ustawic dwie niezalezne sesje X z gnome za pomoca nvidia-settings - nie da sie tego zrobic jedynie klikajac w okienku.
Chyba naciągasz trochę znaczenie "Linux for human beings". W tym wypadku, oznacza to tyle, że aby używać komputera do codziennych czynności, nie trzeba dodatkowo wydawać 400zł na system operacyjny: przeglądać internet, napisać artykuł, posłuchać muzyki, oglądnąć film, można także na darmowym systemie.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Linuxoholic »

mc666 pisze:Byc moze zle jestem rozumiany dlatego ze uzywam slowa UBUNTU a nie GNOME ale Unity jest tworem Canonical Ltd i dosc gleboko jest wgryziony w system wiec uznaje to za jednosc.
Unity w ogóle nie jest wgryzione w system, wiem, bo nie używam, nawet przy instalacji domyślnego ekranu logowania unity-greeter, system nie próbuje mi wcisnąć pozostałych paczek od Unity. Nawet użycie słowa Gnome, byłoby błędne, nie podoba się Unity, to nazywaj rzeczy po imieniu, mi też się Unity nie spodobało i w tej kwestii się z Tobą nawet zgodzę.
mc666 pisze:Dalej? magiczne slowko: HIBERNACJA - rozumiem ze wylaczenie tej funkcji to jest postepem i oznaka rozwoju systemu? (Suspend nie jest rozwiazaniem to tylko alternatywa)
Hibernacja? Zażalenia do producentów sprzętu, bo to głównie ich wina.
Polityka Linuksa zawsze była taka, że system ma być przede wszystkim stabilny, a nie posiadać nadmiar funkcji, które nie wiadomo czy zadziałają, więc to krok w dobrym kierunku. Nacisk należy wywierać na producentów sprzętu.
mc666 pisze:Chcialem ustawic dwie niezalezne sesje X z gnome za pomoca nvidia-settings - nie da sie tego zrobic jedynie klikajac w okienku.
Odpowiedź powyżej.
mc666 pisze:...Ale trace na tym czas, a wczesniej nie tracilem... wiec to jest ten rozwoj?...
A to co daje nam Ubuntu, to na prawdę kupa dobrej roboty, dzięki czemu nie muszę grzebać w systemie i nie tracę czasu.
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Foka0111 »

ethanak pisze: przypomnij sobie, jak się przesiadałeś z dziecięcego rowerka na prawdziwy wymarzony rower. jak potem pierwszy raz usiadłeś za kierownicą czegoś co ma silnik. wiedziałeś od razu? nie, uczyłeś się.
to skończ jojczeć że nowe bmw jest trudniejsze w prowadzeniu niż dziecinny rowerek - bo do tego się twoje żale sprowadzają.
Ale widzisz,100 lat po zmontowaniu samochodu nadal jego obsługa jest taka sama.Zmienia się napęd,zmieniają inne rzeczy ale nadal tak samo się go obsługuje.
To samo z rowerem, z tą różnicą,że jeszcze setka lat do tyłu.
Po prostu taki układ podzespołów i sterowania maszyną jest najbardziej optymalny.
Albert Einstein powiedział mądrą rzecz
"Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej"
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: ethanak »

czekaj, ale z czym masz problem? zarówno w dziecięcym rowerku, jak i w bolidzie F1 obowiązuje zasada: kręcisz ta wajcha tam, gdzie chcesz jechać.
owszem, moim zdaniem unity jest do kitu. inaczej: dla mnie jest niewygodne, nieintuicyjne (podobnie jak np. win8) - ale daleko mi od deprecjonowania ubuntu jedynie dlatego, że ktoś tworzy interfejs który jest (podobno) używalny i domyślny. jeśli canonical zabroniłby mi instalowania innego interfejsu - o, wtedy bym gadał inaczej. ale to, że ktoś ma przyzwyczajenia z czasów wczesnego nextstepa i płacze, że teraz jest inaczej bo tak?
sorki, ja linuksa znam od czasów jajka 1.2 a nie 2.2. powodów do narzekania na ubuntu mam pewnie więcej. tyle że nie robię z siebie łajzy...
mc666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: mc666 »

nie placze ze jest inaczej, placze ze jest GORZEJ! a to jest roznica. Ale widac nie potrafisz zrozumiec przejarskrawienia mojego postu. trudno.
dobra, bo zaraz bedzie ze napisales sam jadro linuxa i Linus ci ukradl...
Temat zbedny... tym bardziej ze nie zycze sobie wyzywania od 'lajz' i porownywania z papierem toaletowym. Baw sie sobie dalej wraz z swoim kolkiem wzajemnej adoracji, bedziesz szczesliwy.

EOT.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: ethanak »

cóż - jak mawiał Car Mikołaj...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: zale.pl czyli co sie porobilo z ubuntu....

Post autor: Funnykris »

ethanak pisze:cóż - jak mawiał Car Mikołaj...
Też mnie denerwowało jego narzekanie aczkolwiek myślę że "łajzę" mogłeś sobie podarować 8-) Nie złość się że to napisałem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości