Lirc - gdzie są pliki konfiguracyjne? Nie mam ich w /etc/lirc

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
vnu007dl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 03 lis 2010, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Lirc - gdzie są pliki konfiguracyjne? Nie mam ich w /etc/lirc

Post autor: vnu007dl »

W nawiązaniu do topika: viewtopic.php?f=136&t=161621 na który nikt mi nie odpowiedział poczyniłem ciekawego odkrycia. Mianowicie postanowiłem samodzielnie skompilować Lirca myśląc, że może paczka z repo robi mi takie jaja, dlatego odinstalowałem z systemu wszystko co jest z Lircem związane, usunąłem cały katalog Lirc z /etc i skompilowałem źródła Lirca. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że mogę dalej sterować kompa pilotem, ale tylko te klawisze co poprzednio: ( 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9. ok, prawo, lewo, góra, dół, mute volume up volume down, list, rec, play/pause, oraz szybkie przewijanie w przód i tył) Szkopuł jednak w tym, że Lirc nie jest w ogóle skonfigurowany BO NIE MA W OGÓLE KATALOGU /etc/lirc i jego zawartości. Dlatego okazuje się, że mogłem sobie poprzednio na rózne sposoby konfigurować pliki hardware. conf i lirc. conf i nic to nie działało bo u mnie na kompie konfiguracja Lirca musi w takim razie siedzieć gdzie indziej, tylko w takim razie gdzie? Czy ktoś mi to pomoże zrozumieć? O co tu chodzi? Jak to jest możliwe? Gdzie mogę mieć zapisaną konfigurację Lirca skoro po jego zainstalowaniu bez jakiejkolwiek konfiguracji komp wykrywa i reaguje na wyżej wymienione przyciski?
Awatar użytkownika
Echinos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 237
Rejestracja: 15 maja 2005, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Lirc - gdzie są pliki konfiguracyjne? Nie mam ich w /etc/lirc

Post autor: Echinos »

Może tutaj:

Kod: Zaznacz cały

/etc/conf.d/irexec.conf
/etc/conf.d/lircd.conf
inny OS: Arch Linux
vnu007dl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 03 lis 2010, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Lirc - gdzie są pliki konfiguracyjne? Nie mam ich w /etc/lirc

Post autor: vnu007dl »

A już się cieszyłem ....:( Nie mam takiego katalogu

Kod: Zaznacz cały

darek@darek-PC:/etc$ ls
acpi                    dictionaries-common  kbd                       nsswitch.conf            security
adduser.conf            dkms                 kde4                      obex-data-server         sensors3.conf
adjtime                 dpkg                 kde4rc                    ODBCDataSources          sensors.d
akonadi                 emacs                kernel                    odbc.ini                 services
alternatives            environment          kernel-img.conf           odbcinst.ini             sgml
anacrontab              esound               kerneloops.conf           openal                   shadow
apm                     firefox              ksysguarddrc              OpenCL                   shadow-
apparmor                fonts                kubuntu-default-settings  opt                      shells
apparmor.d              foomatic             ldap                      PackageKit               skel
apport                  fstab                ld.so.cache               pam.conf                 snmp
apt                     fstab.d              ld.so.conf                pam.d                    ssh
at.deny                 fuse.conf            ld.so.conf.d              papersize                ssl
avahi                   gai.conf             legal                     passwd                   sudoers
avserver.conf           gamin                libao.conf                passwd-                  sudoers.d
bash.bashrc             gconf                libnl-3                   pcmcia                   sysctl.conf
bash_completion         gdb                  libpaper.d                perl                     sysctl.d
bash_completion.d       ghostscript          libreoffice               pkcs11                   systemd
bindresvport.blacklist  gimp                 locale.alias              pm                       terminfo
blkid.conf              gnome-app-install    localtime                 pnm2ppa.conf             texmf
blkid.tab               gnome-vfs-2.0        logcheck                  polkit-1                 thunderbird
bluetooth               groff                login.defs                popularity-contest.conf  timezone
brlapi.key              group                logrotate.conf            ppp                      timidity
brltty                  group-               logrotate.d               prelink.conf             ts.conf
brltty.conf             grub.d               lsb-base                  printcap                 ucf.conf
ca-certificates         gshadow              lsb-base-logging.sh       profile                  udev
ca-certificates.conf    gshadow-             lsb-release               profile.d                ufw
calendar                gtk-2.0              ltrace.conf               protocols                updatedb.conf
chatscripts             gtk-3.0              magic                     pulse                    update-manager
checkinstallrc          hdparm.conf          magic.mime                python                   update-motd.d
colord.conf             host.conf            mailcap                   python2.7                update-notifier
ConsoleKit              hostname             mailcap.order             rc0.d                    UPower
console-setup           hosts                manpath.config            rc1.d                    usb_modeswitch.conf
cron.d                  hosts.allow          mc                        rc2.d                    usb_modeswitch.d
cron.daily              hosts.deny           mime.types                rc3.d                    vga
cron.hourly             hp                   mke2fs.conf               rc4.d                    vim
cron.monthly            ifplugd              modprobe.d                rc5.d                    vlc
crontab                 ImageMagick          modules                   rc6.d                    vtrgb
cron.weekly             init                 modutils                  rc.local                 wgetrc
cups                    init.d               motd                      rcS.d                    wildmidi
cupshelpers             initramfs-tools      mtab                      resolvconf               wodim.conf
dbus-1                  inputrc              mtools.conf               resolv.conf              wpa_supplicant
debconf.conf            insserv              mysql                     rmt                      X11
debian_version          insserv.conf         nanorc                    rpc                      xdg
default                 insserv.conf.d       netscsid.conf             rsyslog.conf             xml
deluser.conf            iproute2             network                   rsyslog.d                xul-ext
depmod.d                issue                NetworkManager            samba                    zsh_command_not_found
dhcp                    issue.net            networks                  sane.d
dhcp3                   java                 newt                      securetty
darek@darek-PC:/etc$ 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości