Facebook + XMPP - Nie widzi kontaktów online

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Facebook + XMPP - Nie widzi kontaktów online

Post autor: Hwiparam »

Korzystam z Facebooka przez XMPP i sprawa jest tego rodzaju, że w PSI/GAJIM nie widzę żadnych dostępnych osób, mimo że strona FB pokazuje mi X kontaktów online. Ddoam, że dzieje się tak od dziś, jeszcze wczoraj normalnie korzystałem z FB przez PSI. Ktoś może miał jeszcze taki problem i ewentualnie się z nim uporał?
Update: Teraz w PSI pojawiła mi się jedna osoba online. Dziwne, że na stronie mam dostępnych w tym samym czasie 16 ludzi :craz:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Facebook + XMPP - Nie widzi kontaktów online

Post autor: bear7 »

A nie jest tak, że FB pokazuje listę osób, które mają włączoną usługę chat - zielona kropka informuje, kto jest online. Mogę się mylić... Może FB ma jakieś problemy z xmpp.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
freoo1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Facebook + XMPP - Nie widzi kontaktów online

Post autor: freoo1 »

Mam dokładnie ten sam problem. Tylko, że z Empathy. Zmiana na Kadu nie pomogła. Nie wiem czy to kwestia jakiejś ostatniej aktualizacji. Sam jestem ciekawy co może być przyczyną.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Facebook + XMPP - Nie widzi kontaktów online

Post autor: Hwiparam »

bear7 pisze:A nie jest tak, że FB pokazuje listę osób, które mają włączoną usługę chat - zielona kropka informuje, kto jest online. Mogę się mylić... Może FB ma jakieś problemy z xmpp.
Odkąd sięgam pamięcią, przez XMPP wyświetlało mi pełną listę dostępnych osób - Tyle samo co na stronce FB. Dziś wchodzę na "Fejsa" i jest powiedzmy 16 osób online, a pod PSI/GAJIM/Pidgin mam pustą listę... Widzę, że nie ja jeden tak mam, wnioskuję, że problem jest po stronie FB - albo coś pozmieniali u siebie w protokole, albo jakieś problemy mają techniczne ...

EDIT
: Widocznie to jakieś przejściowe problemy, już dziś działa mi normalnie.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości