Firefox zmienia strone startową

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Firefox zmienia strone startową

Post autor: Arkosake »

Witam, pierwszy raz odkąd mam Linuxa zdarzyło mi się coś tak bardzo denerwującego, co winie jest notoryczne, a mianowicie Firefox nonstop zmienia stronę startową na takie cuś http://buump.me/. Nie ważne czy wpisze inna czy ustawie domyślna i tam po kilku chwilach wraca to cholera wie co. Czy ktoś spodlał się z czymś takim, przyznam że na Windowsach takie cholerstwa działy się często gdyż w domu tylko ja sprawdzam co instaluje, jednak zazwyczaj wystarczyło usunąć jakieś badziewie i wszystko wracało do normy, niestety na Linuxe jest to dla mnie jakiś ewenement w skali światowej xD. Jak się tego pozbyć ?
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Firefox zmienia strone startową

Post autor: rom »

W Firefoksie: Narzędzia - Dodatki bo może któryś dodatek bruździ?

Albo: Edycja - Preferencje - zakładka Prywatność; wyświetl ciasteczka i zobacz, czy tam jest coś o podobnej nazwie do linka, który podałeś. Skasuj je. Możesz też usunąć wszystkie ciasteczka, czego nie polecam.

Albo usuń ukryty folder .mozilla w katalogu domowym. Lub przynajmniej zmień jego nazwę, gdybyś chciał go przywrócić z jakichś powodów. Przy kolejnym uruchomieniu przeglądarki, odtworzy ona ten folder z domyślną zawartością.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Firefox zmienia strone startową

Post autor: Arkosake »

Dzięki problem rozwiązałem usuwając ten folder .mozilla, najwyraźniej coś się musiało przedrzeć. Choć powiem trochę się zdziwiłem że nawet na linuxie mogę mieć takie cyrki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości