KPiR, VAT, Faktury, magazyn pod Linuksem

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
kesser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2005, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

KPiR, VAT, Faktury, magazyn pod Linuksem

Post autor: kesser »

Poszukuję, nie musi być darmowy, programu do prowadzenia małej DG czyli KPiR, VAT, magazyn, faktury niewiele zdarzeń księgowych. Raczej preferuję program niż pracę online w serwisach. Minimum KPiR + VAT resztę mogę ogarnąć inaczej.
Może coś się zmieniło w tym temacie i ktoś stworzył coś fajnego?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 20:05 przez bear7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawa kwiatków w tytule wątku
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: Jusko »

Wałkowane na forum parokrotnie, z pewnością oprogramowanie firmy LeftHand. Natywne, jedna licencja na każdy system operacyjny, wsparcie techniczne, firma krajowa, względne ceny, można często ustrzelić w zniżkę. Gdyby nie oni, przyznam, że miałbym sporą zagwozdkę stawiając Linux = Firma (jeśli chodzi właśnie o tę księgowo-magazynową, kompleksową stronę. Pewnie z zagranicznego softu coś się znajdzie, ale oprogramowanie nakierowane i dostosowane do naszego rynku to istotna kwestia, a oni tacy są). Mają demo, toteż możesz sprawdzić.

Sznurek: http://www.lefthand.pl/pl/
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: zovalik »

A jak to w ogóle teraz jest, można już bez problemu korzystać tylko z Linuxa w firmie? Chodzi mi o księgowość, ZUS itp. Kiedyś wiem, że był problem z Płatnikiem, a teraz?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: jacekalex »

Z płatnikiem problem będzie zawsze, i jeszcze dzień dłużej.

Generalnie, jak nie chcesz Windowsa, to zawsze będzie jakiś problem z komunikacją z urzędami i zawsze będziesz dla urzędników nienormalny, bo przecież Windows to normalny system i przecież wszyscy normalni ludzie....." :twisted:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
wrednydziadzio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2013, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: wrednydziadzio »

hmmm....
włączę się w temat , gdyż właśnie przeprowadzam migrację swojego biura na linux
a chodzi poniekąd o biuro rachunkowe - rok założenia 1989
mam dwie pozytywne wiadomości dla kolegów

1. problem płatnika właśnie sam się rozwiązał :-D od paru miesięcy zus wprowadził system ePłatnik - jest to system webowy - gdzie bazy danych są na serwerach zus , więc z samej konstrukcji wynika, że obojętny jest SO klienta, który się loguje
trzeba tylko zarejestrować się w systemie ePłatnik - konieczna jednorazowa wizyta w oddziale zus celem weryfikacji danych , chyba że macie już certyfikowany podpis to można to załatwić z klawiszy - wszystko na stronach zus

2. problem z urzędami skarbowymi da się rozwiązać , trzeba tylko pobrać ze strony ministerstwa finansów (sorki ale klikam z domu więc nie mam linka pod ręką) wtyczkę linuxa do systemu e-deklaracje i po problemie

niestety jeżeli chodzi o aplikacje FK pod linuxem to faktycznie panuje u nas susza :confused:
jedyną poważną firmą jest Lefthand - jej programy właśnie testuję o 2 tygodni
jak na potrzeby mojego biura jest akurat - coprawda kilka rzeczy mi się nie podoba , ale można się dostosować
ale funkcjonalnie jest to bardzo rozbudowane oprogramowanie dla doświadczonych księgowych
natomiast dla małej firmy o której tu mowa - ten program jest zbyt rozbudowany - ktoś kto nie jest księgowym może się pogubić w setkach szczegółów i opcji (przepraszam jeśli kogoś uraziłem) - nie chodzi o umiejętności pracy z komputerem, ale wiedzę merytoryczną
nie każdemu jest potrzebne zaznaczanie przy każdej fakturze opcji czy transakcja jest dwuwalutowa albo dotyczy przeniesionej wewnątrzunijnej dostawy usług - a pomylić się łatwo i potem problem

poprostu istnieje potężna luka rynkowa w temacie "prosty i wygodny program do kpir"
kiedy przestawię firmę na linuxa osobiście zamierzam się tym zająć
być może jakiś doświadczony w linuxie koder będzie zainteresowany współpracą :confused:

narazie jednak ostro pracuję nad zmuszeniem linuxowego serwera do obsługi dwóch bardzo pożytecznych ale niszowych aplikacji jeszcze spod DOS'a -- i tak niestety wygląda rzeczywistość oferty linuxowej dla polskich firm --- niby wszystko jest......

narazie polecam koledze wykorzystanie Libreoffice
zgrabne połączenie bazy danych z arkuszem kalkulacyjnym daje zaskakująco dobre rezultaty ;-)
parę godzin pracy i zgrabny system działa
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: igotit4free »

wrednydziadzio pisze:...
Mam tabliczkę na taki wypadek
Temat został zablokowany z powodu porażającej ORTOGRAFII
Zainstaluj słownik ortograficzny do przeglądarki, aby uniknąć problemów z poprawną pisowniąW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
i NASTĘPNYM razem nie zawaham się jej użyć. ;-)
Nie przekonują mnie "argumenty", że to nie jest forum polonistyczne, nie obchodzi mnie jak to zrobisz, sam nie jestem ideałem, ale się staram. Zainstaluj jakiś dodatek, pisz w Wordzie albo innym Writerze. Tak w każdym razie nie pisz.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: jacekalex »

wrednydziadzio pisze:hmmm....
włączę się w temat , gdyż właśnie przeprowadzam migrację swojego biura na linux
a chodzi poniekąd o biuro rachunkowe - :confused:
jedyną poważną firmą jest Lefthand - jej programy właśnie testuję o 2 tygodni
jak na potrzeby mojego biura jest akurat - coprawda kilka rzeczy mi się nie podoba , ale można się dostosować....
Nie tylko, większość programów księgowych (zwłaszcza takie z mniejszych firm) była pisana na Windows XP, i od tamtego czasu bazuje na starym kodzie, powinny pójść
na Wine.

Np Raks bazuje na architekturze klient-serwer, gdzie serwer - to grat z Linuxem i bazą SQL,
a końcówki są tak napisane, że chodzą chyba nawet na Windows 98.
Sznurek: http://www.raks.pl/node/3

Osobiście bym radził na kompie Linuxa, a w rezerwie Virtualbox albo KVM ze starym Windowsem.

W ten sposób będzie zawsze wilk syty i owca cała, wszystkie dane siedzą bezpiecznie
na Linuxie, a w razie czego programik do klikania może ruszyć z VB, jeśli na Wine nie pójdzie... ;-)

Oczywiście wysyłać 3 razy dziennie pytania do producentów, jak używać ich soft na Linuxie i Androidzie nie zawadzi, niech wiedzą, że ileśtam kasy zbierze konkurencja. :twisted:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
vidalski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 08 sty 2014, 01:58
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KPiR, VAT, Faktury, mahazyn pod linuxem

Post autor: vidalski »

Ja się pytam po co program? Wszystko się opiera na chmurze- firmino, ifirma itp itd :) polecam!
topcat
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2007, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: KPiR, VAT, Faktury, magazyn pod Linuksem

Post autor: topcat »

http://hm.net.pl zobacz pod tym linkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości