Ubuntu na Modecom FreeTab 2096+

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Avangard
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2014, 16:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Ubuntu na Modecom FreeTab 2096+

Post autor: Avangard »

Cześć. Jestem nowy na forum i jestem użytkownikiem systemu Ubuntu od roku. Ale mam problem, gdyż chciałbym zainstalować dowolną dystrybucję systemu ubuntu (dowolne środowisko, zapewne najlżejsze). Wiem, że to możliwe, ale nie do końca rozumiem. Będzie służył jako mini komputer do przeglądania internetu na telewizorze.
Specyfikacja:
Procesor: RockChip RK 2906 1x1GHz
Ram: 512MB
Flash: 8GB
Złącza: mini-USB, HDMI

Nie spodziewam się, by to był demon szybkości i nie mówcie, że się nie da. Bo udało mi się z Raspberry Pi 256 MB Ram uruchomić system ubuntu z lxde...
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu na Modecom FreeTab 2096+

Post autor: bear7 »

Avangard pisze:Ale mam problem, gdyż chciałbym zainstalować dowolną dystrybucję systemu ubuntu (dowolne środowisko, zapewne najlżejsze). Wiem, że to możliwe, ale nie do końca rozumiem.
A w czym konkretnie masz problem? Ze zmobilizowaniem samego siebie do podjęcia próby instalacji? A może liczysz, że ktoś Ci napisze krok po kroku w jaki sposób podjąć się tego zadania? W każdym przypadku idea jest taka:
1. Pobierz Ubuntu.
2. Przygotuj nośnik instalacyjny Ubuntu
3. Wypróbuj Ubuntu w trybie Live.
4. Zainstaluj Ubuntu
5. Skonfiguruj Ubuntu
Avangard pisze: i nie mówcie, że się nie da. Bo udało mi się z Raspberry Pi 256 MB Ram uruchomić system ubuntu z lxde...
Jak sam nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy się da, czy też nie. Pierwsze kroki masz podane wyżej. Wykonaj je i podaj, w którym miejscu instalacja się wysypuje i na czym. W innym przypadku, napisz czego dokładnie od Nas oczekujesz?

Jak się da, to będziesz miał działające Ubuntu. Jak się nie da, to przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że spróbowałeś...

O wymaganiach Ubuntu na tablety masz tutaj:
http://www.ubuntu.com/tablet/operators-and-oems
https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Avangard
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2014, 16:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu na Modecom FreeTab 2096+

Post autor: Avangard »

Niekoniecznie napisać krok po kroku, ale może ktoś wie gdzie można to znaleźć lub wyjaśnić skąd sterowniki do tego procesora zdobyć ???
Nie chodzi mi o Ubuntu Touch ale wersję na Desktopy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości