skype nie ma mikrofonu

Jak się dogadać?
Philips80
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2014, 17:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

skype nie ma mikrofonu

Post autor: Philips80 »

Mam kamerkę z mikrofonem A4 tech View Cam Pro i nie można ustawić mikrofonu w skype zamiast tego widzi Audio Pulse server z tego co czytałem to jest jakiś system zarządzania domyślny w ubuntu. Próbowałem to zmienić i się nie da czy jest jakaś komenda albo jakoś doinstalować żeby mikrofon chodził ?????
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: skype nie ma mikrofonu

Post autor: infort »

Trochę za mało danych podałeś. Otwórz ustawienia systemu->dźwięk i zobacz, czy przy podłączonej kamerce wogóle w zakładce wejście widzisz dodatkowy mikrofon. Jeśli tak, to ustaw go jako standardowe wejście, jesli nie to trzeba będzie się pobawić ustawieniami alsamixer (wpisujesz z terminala) i sprawdzić, czy tam jest ten mikrofon i czy nie jest zablokowany.
BTW tak jak nie da się wyleczyć każdej choroby jedną tabletką, tak nie zawsze da się naprawić ustawienia jedną komendą :) Czasem trzeba troszkę poszukać w czym jest właściwy problem.
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
Philips80
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2014, 17:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: skype nie ma mikrofonu

Post autor: Philips80 »

Dzięki za odpowiedź pogrzebałem alsamixer i okazało się że mikrofon był wyciszony, więc zamykam temat i jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości