Aktualizacja skype

Jak się dogadać?
usualgirl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2014, 12:13
Płeć: Kobieta

Aktualizacja skype

Post autor: usualgirl »

Mam problemy z aktualizacją skype pod Linux Ubuntu Niebiańska Nimfa.
Proszę wybaczyć mi nieprecyzyjne sformułowania (jestem kobietą, która nie jest informatykiem) instalowałam już różne wersje do pobrania i w zależności od wersji pokazują się różne komunikaty.
I tak przy Precise pojawia się: Niemożliwe spełnienie zależności: libqt4-network (>= 4:4.8.0). Moja próba instalacji w terminalu libqt4-network nie przyniosła skutku.
Lucid - nieudane pobieranie plików pakietu (pomimo połączenia internetowego). Wcześniej pojawiał się komunikat o pakietach, ale widocznie udało mi się te pakiety nieuwierzytelnione poinstalować w Synapticu, co nie zmieniło mojej sytuacji, bo nadal nie mogę zakyualizować skype.

Dodam, że wszystkie czynności wykonywałam zarówno przy odinstalowanym skypie jak i zainstalowanym.

Słowem-wariuję, bo się na tym kompletnie nie znam i poza uruchomieniem terminala niewiele tu umiem obsłużyć.
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Adlatus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 856
Rejestracja: 29 sty 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: Aktualizacja skype

Post autor: Adlatus »

Ubuntu 10.04 Lucid nie jest już wspierany - repozytoria są wyłączone i niczego poprzez Synaptica nie zainstalujesz.
Natomiast 12.04 Precise jest nadal wspierany i w repozytoriach jest najnowsza wersja Skypa.
Szczegóły instalacji na stronie http://ubuntuhandbook.org/index.php/201 ... untu-1404/
usualgirl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2014, 12:13
Płeć: Kobieta

Re: Aktualizacja skype

Post autor: usualgirl »

tego też próbowałam jednak nie wiem co kryje się pod sformułowaniem “Software & Updates” - tzn rozumiem treść - software i aktualizacje, natomiast na moim ubuntu mogę sobie otworzyć - menager aktualizacji albo menager oprogramowania a żadne z tych okien nie ma zakładek w górnej części okna...

-- 6 paź 2014, o 14:38 --

a poza tym wyświetla mi się przy "sudo apt-get remove skype skype-bin" , że nie udało się odnaleźć pakietu skype-bin... Chociaż zainstalowany skype jest w tym momencie

-- 6 paź 2014, o 14:55 --

a jak precise probuje zainstalowac na "głupka" tzn wersja dla kobiet - klikam, otwiera mi się centrum oprogramowania ubuntu i komunikat "Niemożliwe spełnienie zależności: libqt4-network (>= 4:4.8.0)"

-- 6 paź 2014, o 15:11 --

nadal walczę. Próbowałam pobrać przez terminal i tam zainstalować. Oto komunikaty:
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
skype : Wymaga: libqt4-network (>= 4:4.8.0) ale 4:4.7.2-0ubuntu6.4 ma zostać zainstalowany
Wymaga: libqtgui4 (>= 4:4.8.0) ale 4:4.7.2-0ubuntu6.4 ma zostać zainstalowany
Wymaga: libqtwebkit4 (>= 2.2~2011week36) ale 2.1~really2.0.2-0ubuntu1 ma zostać zainstalowany
Wymaga: libstdc++6 (>= 4.6) ale 4.5.2-8ubuntu4 ma zostać zainstalowany
Wymaga: libssl1.0.0 ale nie da się go zainstalować
Poleca: sni-qt ale nie da się go zainstalować
E: Niespełnione zależności. Proszę spróbować "apt-get -f install" bez pakietów (lub podać rozwiązanie).
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Aktualizacja skype

Post autor: bear7 »

Wybacz, ale sposób w jaki napisałaś powyższy post, pozostaje wiele do życzenia. Nie można tego opisać inaczej, jak bełkot, z którego ciężko jest cokolwiek zrozumieć...
usualgirl pisze: nadal walczę. Próbowałam pobrać przez terminal i tam zainstalować. Oto komunikaty:
Jeżeli twój system to Ubuntu 11.04 Niebiańska Nifma, to porzuć pomysł instalacji/aktualizacji programu Skype i skup się na zainstalowaniu wydania systemu, które na daną chwilę jest wspierane. Twój problem wynika z tego, że dla wydania 11.04 zakończono już wsparcie i zaprzestano wydawania aktualizacji jakichkolwiek pakietów.

Twoim najlepszym wyjściem jest utworzenie kopii danych i instalacja nowego systemu: Ubuntu 12.04 lub 14.04, które to na chwilę obecną są jedynymi wydaniami ze wsparciem (notabene długoterminowym).
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Aktualizacja skype

Post autor: marcin1982 »

Otwórz konsolę / terminal / czarne okienko do wpisywania i podaj wynik polecenia:

Kod: Zaznacz cały

lsb_release -a

Kod: Zaznacz cały

apt-cache policy skype

Kod: Zaznacz cały

sudo update-manager -p

Kod: Zaznacz cały

sudo update-manager -d
Oczywiście przy ostatnich dwóch poleceniach niczego nie wciskaj/potwierdzaj tylko pokaż co wydrukuje terminal.
Awatar użytkownika
sir_lucjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 207
Rejestracja: 24 wrz 2009, 11:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Aktualizacja skype

Post autor: sir_lucjan »

Jeśli to wersja z 2011 roku to płytka (o ile nie jest to CD/DVD-RW) przyda się co najwyżej jako podstawka pod kubek z herbatą. Musisz pobrać nową wersję, wypalić (tylko nie w piecu, krążą słuchy, że to jest możliwe, ale uwierz mi, nie jest) płytkę i zainstalować. Najlepiej wersję 14.04, żeby było w miarę aktualne. W przeciwnym razie niestety mimo szczerych chęci - święty Boże nie pomoże.
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
Inny OS = Arch Linux
Inne środowisko = Plasma 5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości