system nie może zainstalować samsung ace 2

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
chaoseq
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2015, 09:34
Wersja Ubuntu: 12.04

system nie może zainstalować samsung ace 2

Post autor: chaoseq »

Witam serdecznie
Od kilku dni jestem posiadaczem nowego laptopa z zainstalowanym systemem Ubuntu 12.04 LTS. Pojawił się pierwszy problem, mianowicie, chciałem przesłać zdjęcia z telefonu Samsung Ace 2 (android) poprzez bluetooth. Urządzenia się wykryły, sparowały. Niestety wysłać zdjęć nie można ( próba wysłania plików zakończyła się niepowodzeniem). Z laptopa na telefon bez problemu. Sprawdziłem z drugim telefonem Lg L7 II. Tutaj też problem z wysyłaniem, ale.... w przypadku tego sprzętu, na laptopie mam opcję przeglądania zawartości telefonu, więc sprawa przesyłu danych rozwiązana. Co więcej, po podłączeniu telefonu przez kabel USB, wykrywa go , ale nie może zainstalować :( Czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem? Może wina tkwi w tym, że na Samsungu mam androida 2.3.6 ? A może aktualizacja systemu do 14.04 LTS ?
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: system nie może zainstalować samsung ace 2

Post autor: zibiboniek1 »

Musisz wejść w menu i wyszukać bodajże opcje, współdzielenie osobistych plików. Włączasz to i na samym dole będziesz miał kto może przesyłać pliki, ustawiasz że tylko dla sparowanych lub wszystkich i tyle.
chaoseq
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2015, 09:34
Wersja Ubuntu: 12.04

Re: system nie może zainstalować samsung ace 2

Post autor: chaoseq »

Mam nadzieję, że to zadziała. Jak wrócę do domu to sprawdzę i dam znać.

EDIT: Niestety nic nie pomogło :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości