Brak możliwości pobrania załączników z maila

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
strix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:02

Brak możliwości pobrania załączników z maila

Post autor: strix »

Cześć,

Mam problem z pobieraniem większości załączników (najczęściej jest to format xml) z webowej wersji outlooka. Sprawdzałem to na różnych przeglądarkach. Ikonka załącznika ma przekreślone czerwone kółko w dolnym prawym rogu miniaturki pliku a po próbie kliknięcia na niego system zwraca informację: "Access to this attachment is blocked. Recipients may not be able to view the attachment, either"

Macie pomysł jak to rozwiązać? Na telefonie z Windows Phone mogę pobrać plik bez problemu.

Pozdrawiam
Marek
Załączniki
1.png
(21.91 KiB) Nie pobierany
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Brak możliwości pobrania załączników z maila

Post autor: bear7 »

Z tego co Google podpowiada, to problem jest z ustawieniami na twoim koncie i dotyczy dostępu przez aplikację webową; korzystając z klienta (np. Thunderbirda) problemów być nie powinno. Wygląda na to, że Outlook umożliwia blokowanie wybranych formatów plików. Sprawdź, czy jest możliwość wyłączenia filtrowania załączników albo jak wiesz co to dokładnie za format, to go dodaj do "białej" listy.

Tak czy inaczej, to nie ma nic wspólnego z żadną przeglądarką. Taką politykę ma Outlook...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość