Zniknęły dane użytkownika

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
PrzepychaczPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2016, 22:25

Zniknęły dane użytkownika

Post autor: PrzepychaczPL »

Witam,
Podczas korzystania z komputera zniknęły moje dane użytkownika (root), m.in. dokładnie cała zawartość pulpitu, najważniejszy folder z projektami w katalogu użytkownika, natomiast zawartość folderu np. Pobrane została nietknięta. Dane nie są ukryte, zajęte miejsce również zmalało. Po prostu jakby usunięte zostały wszystkie dane użytkownika. System działa stabilnie, żadnych błędów. Dodam, że dysk ma dopiero 2msc i to raczej nie jego wina. Chyba udało mi się je odzyskać programem PhotoRec i TestDisk (ok 13GB), ale dane mają losową nazwę i nie mogę ich znaleźć. Czy można coś z tym zrobić? Najbardziej zależy mi na folderze z projektami (ok. 100MB razem). Mój system to Ubuntu 15.10, a dysk to SSD Transcend 128GB. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
MrRobby
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 398
Rejestracja: 21 lip 2006, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Zniknęły dane użytkownika

Post autor: MrRobby »

Witam.

1. nie pracujemy na root, po to mamy sudo
2. dane maja losowe nazwy lub czasem kasowana 1 litere. Jesli nie ma rozszerzeń to czeka cię rzeźbienie po 13G danych.

Na przyszłość jakaś chmura + szyfrowanie by sobie backupy robić. Sam korzystam bo też człowiek różne przejścia miał np uwalona karta msd w telefonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości