Nie mogę połączyć się z kamerą IP [możliwa awaria]

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Nie mogę połączyć się z kamerą IP [możliwa awaria]

Post autor: yacup »

Od kilku lat mam zamontowana kamerę IP wewnętrzną Sony DH110W, mniej więcej dwa lata temu przestała odpowiadać. Ponieważ zmieniałem wtedy dostawcę internetu i nie było możliwości zamówienia dodatkowej usługi stałego IP a z DynDNS nie chciało mi się bawić straciłem zainteresowanie tą kamerką ... i tak sobie wisi przy suficie.
Teraz postanowiłem ją ożywić.
Kamera jest podłączona kablem do LAN i zasilana również przez niego [PoE - standard ieee802.3af]
Niestety nie mogę się do niej żadnym sposobem wbić
Dodatkowe informacje:
1. Ostatni istniejący i działający adres tej kamerki to: 192.168.0.200 i jakiś tam login i hasło (ustawione przy instalacji).
2. Kamera w ustawieniach fabrycznych ma adres XXX.XXX.1.XXX czyli podsieć 1, moja cała domowa sieć działa na XXX.XXX.0.XXX
3. Nie mogłem jej znaleźć przy pomocy skanowania sieci programem WiFiGuard spod Ubuntu i SNCToolbox [program dedykowany do konfiguracji kamer] spod Windowsa.
4. Kontrolne diody LED świecą się: 1- power 2-network (niby się świeci ale mam wątpliwości czy na pewno działa, ponieważ zaczyna świecić natychmiast po podłączeniu do kabla LAN, jednocześnie z diodą zasilania - na początku tzn. przy pierwszej instalacji zaczynała mrugać z opóźnieniem i dopiero po kilku sekundach zaczyna świecić w sposób ciągły)
Pytanie: Jakim oprogramowaniem mogę przeskanować swoja domową sieć i mieć pewność, że kamera na pewno jest uszkodzona lub na pewno działa ale nie mogę się połączyć. Chodzi o program "... jak tym nie znajdzie to znaczy, że jest zepsuta")
(uwaga: chodzi o przeskanowanie adresów XXX.XXX.1.XXX, jak wspomniałem powyżej cała moja sieć domowa stoi na 0, sztuczkę ze zmianą podsieci na 1 już robiłem, skończyło się przejściem routera w tryb switcha i resetowaniem, ale też nie znalazło kamery)
a ja mam takiego komputera, że jest taki czarno-srebrny; a na dole są takie różne przyciski coś tak jakby z literami a na górze jest taki telewizor i na nim się wyświetlają różne obrazki, i można go tak jak zeszyt złożyć (albo książkę)
Awatar użytkownika
Canis Lupus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Nie mogę połączyć się z kamerą IP [możliwa awaria]

Post autor: Canis Lupus »

Odnośnie:
Pytanie: Jakim oprogramowaniem mogę przeskanować swoja domową sieć i mieć pewność, że kamera na pewno jest uszkodzona lub na pewno działa ale nie mogę się połączyć. Chodzi o program "... jak tym nie znajdzie to znaczy, że jest zepsuta")
Skoro masz router, który pewnie działa jako serwer DHCP, to popatrz sobie na stronce routera, czy nie masz tam info o podłączonych urządzeniach. W TP-Linku po wejściu na 192.168.... po rozwinięciu "System Tools" mam "Statistics" a tam jest lista sprzętów z przydzielonymi adresami IP.
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie mogę połączyć się z kamerą IP [możliwa awaria]

Post autor: yacup »

Dziękuję bardzo ale.....
tabelka DHCP i podłączone urządzenia została sprawdzona zanim pomyślałem o napisaniu posta
Skanowanie nmap (zenmap), wifiguard'em, w Windowsie dedykowanymi programami nie przyniosło rezultatu.
Kupiłem nową kamerę i zasilacz POE.
Efekty:
nowa kamera + nowy zasilacz = działa
stara kamera + stary zasilacz = nie działa
stara kamera + nowy zasilacz = nie działa
nowa kamera + stary zasilacz = nie działa
Chyba doszło do awarii zasilacza podczas, której prawdopodobnie doszło również do uszkodzenia kamery/to jest bardziej prawdopodobne, spięcie pewnie/ .... lub jest uszkodzony bootloader kamery + ewent. brak firmware (prawie 2 lata nie używana)
Firmware do kamery znalazłem (Sony DH110W) ale jak mi ktoś napisze jak skutecznie wgrać bootloader + firmware to stawiam największego Absoluta
a ja mam takiego komputera, że jest taki czarno-srebrny; a na dole są takie różne przyciski coś tak jakby z literami a na górze jest taki telewizor i na nim się wyświetlają różne obrazki, i można go tak jak zeszyt złożyć (albo książkę)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości