Lenovo ideapad MIIX 300

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Awatar użytkownika
kokop
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Lenovo ideapad MIIX 300

Postautor: kokop » 10 sty 2017, 19:54

Cześć!
Wprawdzie stary dziad ze mnie co to obliczeniowe sprawy zaczynał w szkole od liczydła, a nie od jakichś kamputerów czy tabletów. To lubię komputery i lubię gdy działają. Kupę lat temu, zdaje się że był to jeszcze komputer z prockiem 486DX na którym latał win 95, zapuściłem jakiegoś Linuxa zakupionego w kiosku jako dodatek do gazety. Działało to to marnie, albo bardzo marnie jednak posiało chęć zbadania tematu. Potem jakoś juz poszło :roll: Przerabiałem jakieś Red-Haty i inne SuSe aż z czasem natrafiłem na zjawisko pod nazwą Ubuntu. No i tak już mi zostało :-D Bardzo długo siedziałem na 9.04 i przyznaję że późniejsze wersje uznawałem za mało udane. Próbowałem również Minta bo ktoś strasznie zachwalał ale kompletnie jakoś mi nie pasował. W końcu powiedziałem sobie -czas na zmiany- zapuściłem 14-ke i jakoś do unity zdołałem się przekonać. Zmieniłem na 16.04 i uważam że jest bardzo OK.
Kupę lat więc windowsów wszelkiej maści na oczy nie widziałem aż do ostatnich świąt. Siostra kupiła mi w prezencie tytułowy sprzęcik. Ni pies to ni wydra, ale jako tablet do oglądania filmów w robocie czy czytania ebooków chyba ujdzie :mrgreen: myślę sobie.
Pewno za karę w piątek mój stary >roboczy< tablet z androidem zaliczył glebę, znaczy asfalt. I wprawdzie nie rozleciał się na kawałki (twarda sztuka z Lidla :lol: ) to >dotyk< diabli wzięli. Zdążyłem wygooglac że to digitizer (czy jak mu tam) i raczej marnie widzę jego szanse na powrót do życia ( w sensie za tablet dałem ze 4 dychy parę lat temu a nowy digititizer kosztuje 2) Ale nic to sobie myślę, mam prezent od siostry :mrgreen: Czytam karteczkę na której pisze że tam Windows 10 :ligt: - świetnie- podobno fajny jest. Tak przynajmniej pisało w gazecie (i podpowiadało mi moje wnętrze przekonane że kolesie z wingrozy powinni się spiąc żeby jakoś zachować twarz w starciu z dystrybucjami Linuksowymi)
No i co?
Odpalam, zadaje mi milion pytań i pewnie w w/z z moją nieszczerością już na wstępie kłody pod nogi a w sieć wali transmisję jakbym zciągał z pięć filmów na raz ( chyba wszystko co znalazł o mnie wysłał do centrali gad jeden) Zmiana języka to fikcja- Lenovo kupiony w niemczech i uznaje tylko niemiecki, ew. robi jakiś miks niemiecko -polski albo niemiecko-angielski i dalej ni chu-chu :shock: .
Połowa nastawów systemowych (albo lepiej) to fikcja. Ta druga połowa działa wcale nie tak jak oczekuje ktoś kto siedział jakiś czas na linuxie a w tablecie miał androida. Jednym słowem porażka totalna- jeżeli mam wyrazić jakąś opinię na temat tego systemu.
Nic mi tam nie zgadza się z tym co to tu i tam o tym piszą wychwalając w niebiosa jaki to on zaj...... jest. Pokratkowany tylko żeby jeszcze większy przygłup niż ja nie zgubił się w systemie. Kafel od netu, kafel od wiadomości, kafel od edytora.
O ja pier.......- kto to wymyślił? Próbowałem powiększyć ekran sposobem androidowym żeby coś wogóle zobaczyć a ten system to mnie :lol:
Normalnie masakra jakiej nie spodziewałem się zobaczyć :pt36: Nawet autoobracanie działa tak że trza potelepać i czekać cholera wie ile. W końcu system zatrybia- robi przeskok przez >czarność i odpala w nowej oriętacji- o ja pie................
Normalnie wysiłek jakby do innej rzeczywistości musiał przeniknąć.
Jednym słowem odpłynałem :boat: ale nie wiem w którą stronę----- i tylko zastanawiam się co ludzie w tym widzą i co gorza pochwały piszą :confused:
No i tak sobie pomyślałem że kij ci w oko i zapuszczę jakiego innego systema :ligt:
I co?
Klapa, bo tam cholerne UEFI czy jak to to się zwie, a moja wiedza to jak wspomniałem liczydło i ew. tradycyjny bios i z bidą dam radę uruchomić terminal w Ubuntu 8-)
Jak się za to cholerstwo zabrać??
Jak zainstalować androida np.?
Jeżeli ktoś zachciałby pomóc to ja bez zmrugnięcia okiem wy.... gotów jestem to win10 całe
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Lenovo ideapad MIIX 300

Postautor: mario_7 » 11 sty 2017, 00:54

Egzotyczne zwierzę, pod Linuksem nie wszystko działa, zatem nie wiem czy warto...
http://www.normalesup.org/~george/comp/ ... ovo_miix3/
Czytelnia - poczytaj, Google - poszukaj

Wróć do „Smartfony i tablety”