Steam - błędy przy dostępie do partycji NTFS

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
wersacze2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2016, 11:33
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Steam - błędy przy dostępie do partycji NTFS

Post autor: wersacze2 »

Witam serdecznie

Mam mały problem ze Steam
Otóż posiadam ubuntu 18 lts i windows 10 na 2 róznych dyskach SSD
Mam róniez kilka innych partycji w tym jedna do instalacji gier na staem

Zrobiłem automatyczne montowanie partycji w katalogu /mnt/Steam.ubuntu

Stem początkowa bez problemu instalował gry jak i uruchamiał je z tej własnie lokalizacji. ( jakiś miesiąc)
Po jakimś czasie i jednej aktualizacji bo nic więcej nie zmieniałem w pliku fstab zaczął mi wyzyskiwać komunikat ze "steam potrzebuje folderu w zamontowanej partycji z uprawnieniami do odczytu"
Steam nie widzi wcześniej zainstalowanych gier a jak ponownie wybieram install to jest możliwość wyboru montowanego automatycznie miejsca z listy instalacji ale ponownie wyświetla się ten sam komunikat jak chce zainstalować tam grę ( mogę wchodzić na ten dysk i przeglądać foldery zarówno prze instalator stem jak i normalnie).

po wpisaniu polecenia w terminalu ls -l /mnt wyskakuje
drwxrwxrwx 1 olo olo 4096 paź 25 10:33 Steam.ubuntu
drwxrwxrwx 1 root root 4096 paź 23 10:19 Torenty

transmiision natomiast zapisuje wszystko w automatycznie montowanej partycji o nazwie Torenty i mam pytanie czy to ze ona ma wpisanego użytkownika jako "root" a Steam.ubuntu ma jako "olo olo" to tu jest przyczyna czy gdzieś indziej ?

w pliku fstab wpisałem
UUID=341D9F4A13290157 /mnt/Torenty ntfs-3g defaults 0 2
UUID=0E2CEB3A2CEB1B89 /mnt/Steam.ubuntu ntfs-3g defaults,user,exec,uid=1000,gid=1000 0 0

uprzedzam ze wcześniej partycje UUID=0E2CEB3A2CEB1B89 również miałem rozpisaną jak ta powyżej później znalazłem inna wersje montowania i zrobiłem tak . zarówno pierwsza metoda jak i ta późniejsza już nie dały żadnego efektu
to wina aplikacji steam czy po prostu coś jest nie tak ?

Od razu mówię że mam niewielkie doświadczenie z ubuntu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości