Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Grafika, film, dźwięk.
DoBuntu

Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: DoBuntu »

Szukam jakiegoś equalizera. Najlepiej taki w GTK+. Myślałem o:
  • pulseaudio-equalizer - Ale ma w swoich zależnościach biblioteki QT. Nie wiem czy wizualnie wpasuje się w GNOME i przede wszystkim czy będzie stabilny w GNOME.
  • pulseeffects - To druga opcja, którą rozważam. Nie wiem czy nie jest zbyt zaawansowany.
Który z tych dwóch lepiej wybrać, a może jakiś inny? Nie chcę w ciemno instalować. Co polecacie.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: Hwiparam »

To QT nie obsługuje motywów GTK? Kojarzę , że jakiś czas temu taka opcja była, można było ustawić motyw GTK dla aplikacji QT. Teraz też powinna być taka możliwość, musiałbyś po prostu pogrzebać trochę w konfiguracji. Ja z tego nie korzystam, bo nie widzę takiej potrzeby u siebie, ale wydaje mi się że jakiś czas temu dało się tak zrobić…
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
DoBuntu

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: DoBuntu »

Na pewno obsługuje bo widziałem w grafikach w internecie, że wyglądało jak GTK, ale chodzi mi o stabilność. Wróciłem do GNU/Linuksa po latach i pamiętam, że za czasów GNOME 2 dajmy na to Amarok działał jak jakaś aplikacji pod WIne ze statusem Bronze / Sliver.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: Hwiparam »

DoBuntu pisze: 04 sty 2020, 21:49 Wróciłem do GNU/Linuksa po latach i pamiętam, że za czasów GNOME 2 dajmy na to Amarok działał jak jakaś aplikacji pod WIne ze statusem Bronze / Sliver.
Co to ma do rzeczy? Przetestuj ten equalizer, to się wtedy dowiesz jak działa. Toolkit GUI nie ma tu nic do rzeczy, a nawet jeśli ma, to bardzo niewiele. Korzystam na co dzień z aplikacji GTK2, GTK3, QT4 i QT5, do tego mam też kilka programików, które posiadają jakieś swoje własne GUI, niezależne od popularnych toolkitów. Na przykład KeePass tak ma, albo programy pisane w Javie. Podsumowując, mój zbior aplikacji to niezła "mieszanka wybuchowa", ale jakoś nie zauważyłem niestabilności. Może po prostu masz kiepski sprzęt?
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
DoBuntu

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: DoBuntu »

Jak już to miałem, bo problemy z QT pod GNOME miałem jakieś 15 lat temu. Teraz nie sprawdzałem. Po prostu proszę o opinię na temat equalizera. Bardziej skłaniam się ku pulseaudio-equalizer bo prostszy i chyba działa od razu po instalacji bez edycji plików konfiguracyjnych w przeciwieństwie do tego drugiego z tego co czytałem. Nie przetestuję bo nie lubię dodawać i usuwać. Poczytam jeszcze, pooglądam filmy i zdam się na opinię osób tu piszących również.
---
Zainstalowałem pulseaudio-equalizer oraz rozszerzenie do GNOME SHELL dla niego. Nie chciał się uruchomić, ale pomogło to poniżej:
https://askubuntu.com/questions/980876/ ... zer#982556

Teraz mam tylko jeden problem, bo w opcji: PRESET jest pusto, a powinny być chyba jakieś opcje do wyboru w stylu Classical, Club, Dance itd.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: Hwiparam »

DoBuntu pisze: 04 sty 2020, 22:09 Nie przetestuję bo nie lubię dodawać i usuwać.
Spokojna twoja rozczochrana, to nie Windows, że po każdym programiku zostaje kupa śmieci w systemie. Pod Linuksem możesz bez problemu wykasować zainstalowany soft razem ze wszystkimi zależnościami i nic się nie będzie zaśmiecać. Poza tym, 15 lat w świecie IT to są całe wieki, więc rozpatrywanie w ten sposób nie ma najmniejszego sensu. 15 lat temu Ubuntu było w głębokich powijakach, dziś jest zupełnie inaczej.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
DoBuntu

Re: Potrzebny GNOMOWY Equalizer dźwięku

Post autor: DoBuntu »

APT nie odinstalowuje zależności sprawdziłem. Czasem odinstaluje część po użycia autoremove, a tak to po usunięciu pakietu najlepiej sprawdzić jakie to były zależności w /var/log/apt/history.log i odinstalowywać je po kolei synapticem. Przetestowałem oba equalizery i żaden nie działał, ale mniejsza z tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości