Minecraft na Ubuntu

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
IgorB2004
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:02
Wersja Ubuntu: 18.04

Minecraft na Ubuntu

Post autor: IgorB2004 »

Witam!

Używam Ubuntu od jakiegoś czasu i ostatnio naszła mnie chęć na pogranie w minecrafta. Nie mam jednak wersji premium, więc spróbowałem ze scrackowanymi. Testowałem duuużo różnych launcherów, m.in. SKLauncher, TLauncher, MC-Launcher i wiele innych. Jednak żaden z nich nie działał tak jak pownien. Owszem, odapalały się, ale nie mogłem się do nich zalogować ( wyskakiwało okienko mówiące " nieprawidłowy login lub hasło" mimo, że na stronach internetowych tych Launcherów loguje się bez problemu ). Nie wiem czemu, jeśli wpisuje to samo hasło i login, to nie mogę się zalogować w launcherze. Dokładnie taki problem pojawił się w dwóch nie związanych ze sobą launcherach ( SKLauncher, TLauncher ). Myślę, że dosyć ważna jest również informacja, że w TLauncherze nie dało się otworzyć żadnego linku ( np. do serwisu czy strony na facebooku ). Są to bardzo popularne launchery, więc wiem, że z plikami .jar wszystko było w porządku. Na niektórych launcherach udawało mi się nawet odpalić minecrafta, ale po chwili wyłączał się albo zawieszał cały komputer tak, że trzeba było go resetować.

Teraz pokażę kilka rzeczy, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.
Schemat wyglądał zawsze mniej więcej tak samo: pobranie pliku .jar i odpalanie go w terminalu przez javę.
Rozwiązania, które wypróbowałem:
- wyłączanie firewalla Ubuntu
- ponowne pobieranie pliku .jar ( w razie, gdyby był uszkodzony )
- próby otwierania pliku za pomocą różnych wersji javy ( jdk8, jdk11, jre itd... )
- testowanie innego launchera
- resetowanie komputera

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :cry:
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Minecraft na Ubuntu

Post autor: arecki »

A kupienie oryginalnej wersji Minecraft testowałeś ? :mrgreen:
IgorB2004
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:02
Wersja Ubuntu: 18.04

Re: Minecraft na Ubuntu

Post autor: IgorB2004 »

arecki pisze: 24 mar 2020, 14:26 A kupienie oryginalnej wersji Minecraft testowałeś ? :mrgreen:
To nie ma nic do rzeczy. Launchery, które testowałem są bardzo popularne, więc powinny działać. To wewnętrzny problem.
Poza tym nie będę wydawał pieniędzy na Premium, jeśli nie mam pewności, że zadziała ( a po wielu próbach na innych launcherach, wydaje się, że raczej nie zadziała )).
Chciałbym też dodać, że wcześniej grałem w Minecrafta na tym komputerze tylko, że na Windowsie. Więc z maszyną jest wszystko w porządku.
ArturM
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft na Ubuntu

Post autor: ArturM »

IgorB2004 pisze: 24 mar 2020, 16:10 To nie ma nic do rzeczy. Launchery, które testowałem są bardzo popularne, więc powinny działać. To wewnętrzny problem.
Poza tym nie będę wydawał pieniędzy na Premium, jeśli nie mam pewności, że zadziała ( a po wielu próbach na innych launcherach, wydaje się, że raczej nie zadziała )).
Chciałbym też dodać, że wcześniej grałem w Minecrafta na tym komputerze tylko, że na Windowsie. Więc z maszyną jest wszystko w porządku.
Działa bez problemów.
Kupione premium i ściągnięty klient normalnie ze strony Minecrafta.
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Minecraft na Ubuntu

Post autor: Foka0111 »

Dzieciaki grają od kilku lat na różnych wersjach Kubuntu .Zero problemów , no .ale to pisane jest w Javie więc musi działać
-fixfan-
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2016, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft na Ubuntu

Post autor: -fixfan- »

Kolega chce żeby mu dać instrukcję jak uruchomić nielegalną grę, oj to chyba nie to miejsce ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości