Aktywności jak w KDE

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Aktywności jak w KDE

Post autor: pyotr_p »

Ostatnio chwilę bawiłem się KDE. Niby fajne, ale jednak przerost formy na treścią.

Dwie rzeczy jednak mi się dość mocno podobają:
1. Wszystkoczytający i szybki Okular
2. Aktywności - czyli obszary robocze z oddzielnymi ustawieniami, katalogami, tapetami itp.

I tu pytanie: czy da się coś podobnego uzyskać pod Cinnamonem lub XFCE?
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktywności jak w KDE

Post autor: Tomfoc »

Coś się da. Zamiast okulara można używać evince. W cinnamon i xfce można posiadać kilka pulpitów i każdy z nich ozdobić inną tapetą.
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Aktywności jak w KDE

Post autor: pyotr_p »

W Cinnamonie jest xreader, chyba nieco lepszy od evince ale do okulara mu daleko (szybkość, ilość odczytywanych formatów i inne).
Nie chodzi o same tapetki. Aktywności działają w ten sposób, że każdy taki "pulpit" jest jakby odrębnym miejscem pracy np. na 1 pulpicie mam katalogi, pliki i skróty z dokumentami do pracy, na 2 pulpicie katalogi i pliki filmu który aktualnie montuję, na 3 pulpicie są zdjęcia z wakacji. Super sprawa, bo nie mam burdelu "wszystko w jednym" różne aktywności są rozdzielone na różne miejsca pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości