Ubuntu 18.04 Nie działa kopiowanie plików poprzez przeciąganie i upuszczanie

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Adam12
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2020, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu 18.04 Nie działa kopiowanie plików poprzez przeciąganie i upuszczanie

Post autor: Adam12 »

Cześć, jak w temacie. Nie działa mi kopiowanie plików za pomocą przeciągania i upuszczania. Szukałem trochę w Google i wydawało mi się nawet, że znalazłem rozwiązanie problemu, ale sposób tam pokazany nie do końca mnie satysfakcjonuje. W skrócie chodziło o to, że rozwiązaniem problemu miało być wpisanie w terminalu polecenia:

Kod: Zaznacz cały

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences use-experimental-views false
Tak też zrobiłem i faktycznie kopiowanie plików w ten sposób się odblokowało, tyle, że automatycznie pojawił się inny problem, tym razem z wyglądem i ułożeniem miniatur w katalogach. Jak widać na screenie są one teraz dużo większe niż normalnie i w dodatku rozłożone chaotycznie i ogólnie kiepsko to wygląda, dlatego zdecydowałem się przywrócić poprzedni stan wpisując tą samą komendę, zmieniając jedynie końcówkę z false na true. Teraz miniatury ułożone są normalnie czyli równo, jedna pod drugą i wróciły do pierwotnego rozmiaru, ale za to z powrotem wrócił problem przez który założyłem ten temat.
Jak odblokować kopiowanie i przenoszenie plików w ten sposób by jednocześnie nie wpływało to na podgląd miniatur?

Obrazek
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 18.04 Nie działa kopiowanie plików poprzez przeciąganie i upuszczanie

Post autor: linuxozaurus »

sprawdź czy to samo jest na czystym koncie nowego użytkownika
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości