Przesyłanie plików na telefon z Androidem przez FTP

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
BrandonLuis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2020, 13:52
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86_64

Przesyłanie plików na telefon z Androidem przez FTP

Post autor: BrandonLuis »

Cóż, nie każdy telefon ma problemy z mtp i linuxem, ale niektóre mają - na przykład mój teraz - Więc ostatnio próbowałem przenieść rzeczy na mój nowy telefon (~ 30 GB) i nie było fajnie przenosić go z ~ 12B / s (tak bajtów na po drugie), więc próbowałem różnych rzeczy:

Najpierw było połączenie KDE (ponieważ używam kubuntu): 8 MB / s trochę szybciej, ale eh ...

Potem wypróbowałem to z manjaro live stick i cóż, 1 MB / s też nie był taki świetny ....

wypróbowałem wiele programów itp., ale wszystkie działały mniej niż kde connect (a ponieważ nasz router jest gówniany i zawsze losowo odłącza urządzenia w sieci, nie było to stabilne rozwiązanie)

po jakimś czasie wpadłem na następujący pomysł, który działa idealnie dla mnie - i może innych :)

przejdź do telefonu i włącz Wi-Fi (i zaloguj się do swojej sieci Wi-Fi ofc)

weź kabel USB i podłącz telefon do komputera
SHAREit Appvn

wyłącz wszystkie połączenia, które Twój komputer ma z Internetem (na przykład wyłączenie sieci LAN, gdy nie używasz Wi-Fi)

włącz tethering przez USB w telefonie komórkowym

zdobądź aplikację taką jak Solid Explorer lub inny eksplorator, który może uruchomić serwer FTP

połącz się z serwerem ftp na swoim komputerze (poprzez wspólne połączenie przez usb) i ciesz się (w moim przypadku) 30-60MB / s :)

na początku był po prostu głupim pomysłem, ale działa - przynajmniej dla mnie. Pomyślałem więc, dlaczego nie udostępnić :)

daj mi znać, czy to działa dla Ciebie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości